Logo
Logo Logo

Val di Fiemme

Włochy

Informacje o ośrodku

SNOW PARK MAPA STOKÓW

W skład kompleksu narciarskiego wchodzi 5 ośrodków: Alpe Cermis, Alpe Lusia, Passo Lavazè, Passo Rolle i największe Ski Center Latemar. Region gwarantuje piękne widoki na okoliczne góry, lecz największe wrażenie robi majestatyczny łańcuch górski Pale di San Martino. Na jego trasach spotkać można jelenie, sarny czy lisy. Miejsce to zostało uznane przez Unesco za „Światowe dziedzictwo przyrodnicze”.

Dolina Płomieni czyli Val di Fiemme znane jest jako przedsionek Dolomitów. Dwie główne miejscowości w tym regionie to położone na wysokości 1018 m.n.p.m Predazzo oraz znajdująca się nieco niżej siedziba władz regionu – Cavalese. W Predazzo co roku rozgrywane są zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Val di Fiemme dwukrotnie gościło Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym.

Atrakcje resortu

Dolina jest także bardzo lubiana przez narciarskich biegaczy. Oferuje 150 km. tras przygotowanych na tego typu aktywność. Blisko połowa z tego przypada na Marcialongę – słynny długodystansowy bieg narciarski rozgrywany co roku w ostatnią niedzielę stycznia. Miejsca dla biegaczy położone są w większości w okolicach przełęczy Passo Lavaze dzięki czemu można z nich korzystać aż do początku kwietnia.

Region może pochwalić się długim, 2,5 km. oświetlonym torem saneczkowym. Dla rodzin z dziećmi szczególnie polecane jest Alpe Cermis gdzie znajduje się trasa „Cermislandia”, na której zjeżdżający spotkają kilkanaście postaci z bajek. Atrakcje dla dzieci uzupełnia aquapark, kilka śnieżnych placów zabaw i otwarte, oświetlone lodowisko. Posiadacze karnetów mogą bezpłatnie skorzystać z krytego basenu.

Osoby szukające nocnej rozrywki powinny na miejsce noclegu wybrać Cavalese. Oprócz dyskotek i pubów znaleźć tu można liczne pizzerie i restauracje z lokalnym jedzeniem. Warto poszperać, gdyż kilka z nich otrzymało gwiazdkę słynnego przewodnika Michelin. W poniedziałki w Fiemme Obereggen odbywają się pokazy narciarstwa i snowboardu, a po nich dyskoteka na wolnym powietrzu i degustacja grzanego wina.

Warunki narciarskie

Sezon narciarski startuje tu od początku grudnia i trwa aż do kwietnia. Stoki rozciągają się od 1000 m.n.p.m. do 2300 m.n.p.m co zapewnia doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych. Praktycznie cały teren pokrywa nowoczesny system sztucznego odśnieżania, który z jednej strony nie wpływa negatywnie na środowisko, z drugiej gwarantuje dobre warunki od pierwszego do ostatniego dnia.

Specjalnie i wyłącznie dla snowboardzistów przygotowano czerwony, oświetlony stok Belvedere i naturalny halfpipe ciągnący się nieprzerwanie przez 120 metrów. Dodatkowych emocji dostarczą dwa snowparki: Morea Snowpark Bellamonte Alpe Lusia i ObereggenSnowpark przygotowane na odwiedziny początkujących jak i zaawansowanych amatorów freestylu. Oba są oświetlone w nocy, trzy razy w tygodniu.

Trasy

Narciarze i snowboardziści mogą rozkoszować się jazdą na 57 trasach. Val di Fiemme oferuje 140 km nartostrad i każdy będzie tutaj zadowolony, niezależnie od prezentowanego poziomu umiejętności. Trasy łatwe mają łącznie długość 58 km., trudne 71 km., a bardzo trudne 11. Doświadczeni narciarze z pewnością skuszą się na zjazd 2.5 km trasą Zanggenberg, której średnie nachylenie wynosi 58 stopni. Inne miejsca wymagające sporych umiejętności to Palla di Santa i Variante Muro (Ski Latemar) oraz Fiamme Oro (Ski Area Alpe Lusia). Najdłuższym stokiem jest Olimpia, która ciągnie się przez 7200 metrów.

Całowita liczba tras - 57 (140 km)
Trasy łatwe - 58 km
Trasy trudne - 71 km
Trasy bardzo trudne - 11 km

Wyciągi

Ilość wyciągów stale rośnie i w obecnej chwili jest ich w sumie 43. 7 kolejek gondolowych, 28 wyciągów krzesełkowych oraz 8 orczyków, a wszystkie nowoczesne i funkcjonalne. Cały system jest w stanie przetransportować 76600 osób w ciągu godziny. W miejscach przeznaczonych dla dzieci, specjalne taśmy wyciągowe ułatwiają najmłodszym wyjazd do góry. Z myślą o niepełnosprawnych zainstalowano specjalne podjazdy do wyciągów. Poza zwykłym karnetem na wyciągi istnieje możliwość wyboru opcji Silver i poznać ofertę pobliskich kurortów, lub skipass Dolomiti Superski i szaleć na trasach całego regionu.

Całkowita liczba wyciągów - 37
Gondole - 6
Krzesełka - 25
Orczyki - 6

Widok listy:
Liczba ofert spełniających kryteria: