Logo
Logo Logo

Orelle

Francja

Informacje o ośrodku

SNOW PARK MAPA STOKÓW

Jest to typowa górska wioska, położona w dolinie Maurienne, jednej z trzech tworzących słynną na cały świat 3 Vallées. Nieopodal znajduje się granica z Włochami oraz Park Narodowy Vanoise. Sam kompleks znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Val Thorens – innego znanego ośrodka narciarskiego. Orelle uznawana jest za dużo spokojniejsze miejsce, któremu udało zachować się swój unikalny charakter.

Piękne drewniane domy na kamiennej podstawie i autentyczny spokój sprawiają, że swoje kroki kierują tu narciarze, którzy chcą nie tylko pojeździć, ale i odpocząć. Dużym atutem tego miejsca jest dobre połączenie ze wspomnianym Val Thorens oraz ze znanym na całym świecie kompleksem Trzy Doliny. Z jednej strony mamy więc cisze, z drugiej 600 km. świetnie przygotowanych tras. Czego chcieć więcej?

Atrakcje resortu

Na szczycie Bouchet znajduje się najwyżej położona tyrolka na świecie (La Tyrolienne). Zjeżdża ona z wysokości 3230 m.n.p.m. wprost na szczyt Val Thorens, czyli 200 metrów niżej. Zajmuje to niespełna dwie minuty, a przejazd po linie o długości 1,3 km z prędkością ok.100k/h na długo pozostaje w pamięci. Pozostałe atrakcje to trasy do Nordic Walking i spacerów, tor saneczkowy czy lot paralotnią.

Olbrzymią wartością całego terenu jest niebywała dbałość o jakość produktów, z jakich przyrządzane są potrawy w miejscowych lokalach gastronomicznych. Takim ekologicznym, smacznym posiłkiem najlepiej raczyć się na restauracyjnym tarasie, skąd rozpościera się piękny widok na otaczające pasma gór. Miejscowe puby mają w swoich kartach najlepsze francuskie wina, ale też i inne, międzynarodowe napoje.

Kto liczy na emocjonujące, nocne życie w Orelle, ten srodze się zawiedzie. Ta alpejska wioska wybierana jest głównie przez zapalonych narciarzy oraz rodziny z dziećmi. Próżno szukać tu hałaśliwych nocnych klubów czy dyskotek. Po zmroku wszystko powoli zamiera i w poszukiwaniu rozrywki lepiej udać się do typowo turystycznego Val Thorens, gdzie imprezy typu apres-ski mogą przeciągnąć się do rana.

Warunki narciarskie

Olbrzymi areał i spora wysokość nad poziom morza sprawiają, że nikt tu się nie martwi o warunki śniegowe, bardziej o odpowiednie zabezpieczenie przed słońcem. Trasy zawsze są wyratrakowane, a pokrywa śnieżna odpowiednio gruba o każdej porze dnia. Resort jest przygotowany na odwiedziny tych, którzy chcą zboczyć z tras i cieszyć się z jazdy po śnieżnym puchu w otoczeniu dzikiej przyrody.

Każdy miłośnik zimowego szaleństwa, niezależnie od umiejętności, znajdzie tu coś dla siebie. Początkujący zachwycą się widokami i równymi, długimi stokami. Ci bardziej doświadczeni powinni bądź sprawdzić swoje umiejętności na czarnych trasach lub udać się do snowparku. Tam można w pełni cieszyć się z instalacji do freestylu i doskonalić swoje akrobacje korzystając z wielkiej poduszki powietrznej.

Trasy

Infrastruktura Orelle nierozerwalnie połączona jest z Val Thorens i nie sposób tych dwóch miejsc rozpatrywać osobno. W sumie do dyspozycji mamy dokładnie 85 tras o łącznej długości 150 km. Trasy łatwe i trudne mają prawie tę samą długość – odpowiednio 61 i 63 km. Trasy bardzo trudne to dodatkowo 16 km. 90% terenów do jazdy znajduje się powyżej 2000 m.n.p.m, a stoki mają północną ekspozycję. Samo Val Thorens to najwyżej położony resort w Europie, więc dobre warunki są tutaj od początku grudnia, aż do maja. Mimo to organizatorzy posiłkują się nowoczesnymi i ekologicznymi armatkami śnieżnymi.

Całkowita liczba tras - 85 ( 150 km )
Trasy łatwe - 61 km
Trasy trudne - 63 km
Trasy bardzo trudne - 16km

Wyciągi

O sprawną komunikację między trasami dba 32 nowoczesnych wyciągów. Połowa z nich to wyciągi krzesełkowe. Drugie pół to osiem orczyków i osiem gondolek. Warto wyjechać na najwyżej położoną stację w Trzech Dolinach, Pointe du Bouchet, skąd rozpościera się piękny widok na otaczające góry. Obowiązkowo trzeba też zaliczyć Cime de Caron, gdzie zabierze nas jedna z największych kolejek gondolowych w Alpach. Jak już wspomniano olbrzymim atutem jest wyciąg 3 Vallees Express, który łączy Orelle i Val Thorens z 3 Vallées Ski Area. Dzięki temu długość tras zwiększa się do 600 km, a liczba wyciągów do 166.

Całkowita liczba wyciągów - 32
Gondole - 8
Krzesełka - 16
Orczyki - 8

Widok listy:
Liczba ofert spełniających kryteria: