Logo
Logo Logo
Potwierdzone wyjazdy >
Sprawdz aktualnie obowiązujace obostrzenia >

Włochy | Cortina | Ski Safari - 5 miejscówek | 470 km tras

Cortina d'Ampezzo, Dolomiti Superski

Przepraszamy, aktualnie nie ma terminów na ten wyjazd.
Brak turnusów
Dolomity

Włoskie Dolomity, 8h słońca dziennie, sezon od grudnia do kwietnia, nietknięta ludzką ręką przyroda i położenie w samym centrum gór – zadecydowały o organizacji w Cortinie Igrzysk Olimpijskich w 1956 roku oraz wyjazdu so_Snow w 2017 roku. Niesamowity kurort z niezliczonym wyborem apres-ski ugości was w królewskim stylu hotelem z wyżywieniem i SPA. Najbardziej wymagające czarne trasy Dolomitów, setki km tras, halfpipe, kilka snowparków w samej Cortina oraz ośnieżone skarpy tworzące wymarzone warunki do jazdy off- piste.

Ekipa Student Travel

Trasy i Wyciągi Cortina

Kurort może poszczycić się liczbą 74 tras o łącznej długości 120 km. Na tę liczbę składa się 45 km tras łatwych, 55 km tras trudnych oraz 20 km bardzo trudnych. Na 2500 m.n.p. znajduje się najwyżej położona droga - Ra Valles. Dodatkową atrakcją jest zjazd trasą, na której toczyli boje olimpijczycy w 1956 roku. Dziś jest to miejsce corocznych zawodów Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Dla najbardziej zapalonych, zimowych ekspertów czeka nieratrakowana trasa Vertigine Bianca zwana też trasą eko. Warto dodać, że Cortina d'Ampezzo jest częścią Dolomiti Superski. Jest to jeden z największych terenów narciarskich, który może poszczycić się 1200 km tras w 12 regionach.

Całkowita liczba tras - 74 (120 km)
Trasy łatwe - 45 km
Trasy trudne - 55 km
Trasy bardzo trudne - 20 km

Cortina d'Ampezzo

SNOW PARK MAPA STOKÓW

Cortina d' Ampezzo to marka znana na całym świecie, która nie tylko kojarzy się z miejscem zimowego wypoczynku, ale też z drogimi futrami i jeszcze droższymi samochodami. Ten kurort dwukrotnie gościł mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. W 1956 roku odbyła się tu zimowe igrzyska olimpijskie. Sporo czasu upłynęło od obu wydarzeń, ale „Królowa włoskich Dolomitów” nadal ma się wyśmienicie.

Cortina to jednak coś więcej niż doskonale miejsce na zimową eskapadę. To miejsce, które warto trochę lepiej poznać. Tu podczas popołudniowego spaceru można natknąć się na celebrytów nie tylko włoskiego formatu. To tu James Bond ratował świat przed kolejną zagładą, a potem spokojnie zamawiał martini wstrząśnięte, nie zmieszane. W Cortinie warto i należy bywać, nie tylko na nartach.

Snowpark Cortina

W dzielnicy Tofane znajduje się snowpark z quarterpipe, tables, slides, jumps, halfpipe oraz trasa do boardercrossu. Jest podzielony na 2 obszary z różnym stopniem trudności: dla początkujących snowboardzistów oraz dla bardziej doświadczonych. Na długości 500 m dostępne są różne elementy, które dzielą się na dwie strefy odpowiadające wymaganiom początkujących i zaawansowanych. 4-osobowym wyciągiem krzesełkowym z łatwością można dojechać do kickerów, poręczy i boxów, by tam zaprezentować wszystkim swoje umiejętności.
Nieskomplikowane przeszkody, np. kicker z table o dł. 1-6 m, box i niska poręcz tworzą tzw. beginner line, na której początkujący mogą stawiać pierwsze kroki w dziedzinie freestyle. Super box kink w pow. 4 m i 4-metrowym nachyleniu jest usytuowany na medium-line i przechodzi wraz z innymi zapierającymi dech w piersiach elementami w pro-line. Dzięki temu w parku każdy znajdzie elementy odpowiadające swoim umiejętnościom

Alta Badia

SNOW PARK MAPA STOKÓW

Ośrodek leżący w południowym Tyrolu u podnóża masywu Dolomitów o nazwie Sella. Nasłonecznienie tras oraz ich przygotowanie wraz z doskonałą bazą noclegową sprawiają, że jest to jeden z najciekawszych ośrodków w regionie. Ośrodek ten leży w samym sercu mega kompleksu Dolomiti Superski co stanowi świetną bazę wypadową na inne tereny narciarskie, w tym słynną Sella Rondę. Teren rewelacyjny przede wszystkim dla początkujących i średniozaawansowanych narciarzy. Genialne warunki dla miłośników jazdy poza trasami. Amatorzy freestyleu mogą poszaleć w snowparku. Ośrodek posiada także całkiem sporo tras biegowych, bogatą ofertę sportową oraz wiele atrakcji poza stokiem.

Arabba-Marmolada

SNOW PARK MAPA STOKÓW

Ośrodek położony w dolinie Livianollongo w cieniu imponujących gór Sella. To jeden z największych i najbardziej atrakcyjnych terenów narciarskich wchodzących w skład Dolomiti Superski. Dodatkowym atutem jest bliskość słynnej Sella Rondy. Arabba jest ośrodkiem, w którym odnajdą się wszyscy narciarze – od początkujących do zaawansowanych. Ośrodek nie jest polecany początkującym narciarzom, przystosowany jest raczej dla tych lepiej jeżdżących.

Dolomiti di Sesto

SNOW PARK MAPA STOKÓW

Region w południowym Tyrolu, który powierzchniowo stanowi największą grupę górską w Dolomitach. Dolomiti di Sesto są świetnym miejscem dla narciarzy średniozaawansowanych oraz biegaczy. Ośrodek narciarski otoczony jest majestatycznymi górami zwanymi często zegarem słonecznym. Zyskały to określenie dzięki nietypowemu zjawisku – o każdej godzinie oświetlony jest inny szczyt.

Tre Valli

SNOW PARK MAPA STOKÓW

Ośrodek znajdujący się w samym centrum malowniczych Dolomitów, wśród masywów: Catinaccio, Sassolungo, Pale di San Martino oraz Latemar. Narciarze mają do dyspozycji ponad 120 km świetnie nasłonecznionych oraz różnorodnych tras, dzięki którym ośrodek niejednokrotnie wygrywał rankingi na najlepsze tereny narciarskie we Włoszech. Tre Valli składa się z trzech mniejszych ośrodków narciarskich: Moena-Alpe Lusia, Passo San Pellegrino oraz Falcade.

Brak turnusów

Ubezpieczenie SKI PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie UNIQA jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację.

Koszty Leczenia (KL): 40 000€
Choroby przewlekłe (CP): Tak
Koszty Ratownictwa (KR): 6 000€
Uszczerbek na zdrowiu (NNW): 10 000€
Utrata Bagażu Podróżnego (BP): 200€
OC prywatne: 10 000€
OC sportowe: 10 000€
Sporty amatorskie (AS):Tak
Sprzęt Sportowy (SS):700€

Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 599 95 22

Brak turnusów

Dzień 1 - 2
 • 🚍Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy

 • Przyjazd do Calalzo di Cadore

 • 🏨Zakwaterowanie

 • 👥Wieczorna integracja

Dzień 3 - 7
 • Wspólne rozgrzewki

 • Jazda po stokach (Cortina d'Ampezzo, Alta Badia, Arabba-Marmolada, Dolomiti di Sesto, Tre Valli)

 • 📢Wspólne aktywności i integracja

Dzień 8 - 9
 • 🏨Wykwaterowanie

 • 🚍Wyjazd do Polski

Cena zawiera
 • 🏨6 noclegów w Park Hotel Bellavista w wybranej opcji zakwaterowania

 • 🍴2 posiłki dziennie - śniadania w formie bufetu i obiadokolacje (dwudaniowe)

 • 🚍Przejazd komfortowym autokarem

 • 🛲5-cio dniowy Skipass Dolomiti Superski (Obejmuje 470 km tras w ośrodkach Cortina d'Ampezzo, Alta Badia, Arabba-Marmolada, Dolomiti di Sesto, Tre Valli)

 • 👥Opiekę kadry Pilockiej i Instruktorskiej

 • 👍Program Animacyjny

 • Smsowy serwis informacyjny

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • 📛 Ubezpieczenia na czas wyjazdu - 70 PLN (doliczane do umowy)

 • Opłat klimatycznych - 12 € (50 PLN - doliczane do umowy)

Podziel się i zbierz ekipę