Logo
Logo Logo

¡Vamos a México! II | Wakacje w Meksyku

Playa del Carmen, Meksyk

📅 21.11.2024 - 05.12.2024

¡Vamos a México! II | Wakacje w Meksyku

 • 👥 15 uczestników
 • 15 dni
 • Samolot
 • 🏨 Hotel 3*
 • Wyżywienie własne
Ceny od 10 399 zł | Zaliczka tylko 2000 zł
Sprawdź terminy
Vamos!

Kultura Majów, wszechobecne iguany i długie, białe plaże? Zgadza się, trafiliście na wyjazd do Meksyku! To właśnie ojczyzna tequili i burrito gości nas w wyjątkowy sposób, idealnie równoważąc zwiedzanie, chill i życie nocne. Na spragnionych wrażeń czekają wycieczki po okolicznych wyspach - ¡Vamos a México!

Ekipa ST

CANCUN

Cancún

Cancún jest jednym z najsłynniejszych kurortów na świecie. Istny raj, który obfituje w kilometry wspaniałych, piaszczystych plaż. Miasto obecnie zamieszkane jest przez ponad pół miliona osób, których głównym źródłem utrzymania jest właśnie turystyka. Tutaj znajdują się największe kluby, bary i restauracje. Wielbiciele szalonego nocnego życia powinni udać się do centrum handlowego Plaza Forum, gdzie znajdują się najbardziej znane dyskoteki - Coco Bongo, The City, Dady’O. Coco Bongo to idealne miejsce dla tych, którzy lubią lasery oraz kostiumowe show i akrobatów. Naprzeciw Coco Bongo, do Dady’O powinni udać się wielbiciele muzyki lat 80–tych i 90–tych oraz konkursów bikini. The City to największa dyskoteka Ameryki Łacińskiej. Tu grają najlepsi z najlepszych. Fani rocka nie będą czuć się zagubieni. W Plaza Forum czeka na nich Hard Rock Café i muzyka na żywo. W nocy nikt się nie nudzi, nigdy.

 

TULUM

Tulum

Powstały w XIII wieku fort jest dowodem na to, że to właśnie półwysep stał się ostatnim miejscem zjednoczenia kultury Majów przed jej ostatecznym końcem spowodowanym najazdem konkwistadorów. Ruiny miasta Majów Tulum - Zama to jedno z najpiękniej położonych miejsc na świecie. Nawet jeśli nie jesteście miłośnikami historii to choćby właśnie dla samego widoku warto tam pojechać. Szare ruiny kontrastują z niesamowicie turkusowym Morzem Karaibskim, białym plażami i zielonymi palmami, które je otaczają. Widok jest oszałamiający! Tulum było jedynym miastem Majów zbudowanym na wybrzeżu i otoczonym wysokim trzyczęściowym murem służącym do ochrony przed atakiem z zewnątrz. To właśnie sprawiło, że do dziś miasto jest jednym z najlepiej zachowanych historycznych skarbów po Majach. Najbardziej imponującą budowlą na terenie kompleksu ruin jest El Castillo znajdujący się na szczycie wapiennego klifu tuż nad małą piaszczystą plażą wpadającą wprost do błękitnej wody. Zamek to chyba najbardziej obfotografowana budowla w całym Tulum. Na terenie miasta znajduje się plaża, uznawana przez wielu podróżników oraz przez wiele magazynów podróżniczych za jedną z 10 najpiękniejszych plaż świata.

CENOTY JUKATANU

Orzeźwiająca kąpiel

Cenoty to naturalne baseny również związane z kulturą Majów. Jedne są zupełnie odkryte, gdzie cała tafla wody znajduje się na powierzchni, inne schowane w jaskiniach, do których dostać się można przez mały otwór w ziemi. Jedne są płytkie, inne niewiarygodnie głębokie, co sprawia, że zapaleni nurkowie mają tutaj pole do popisu. Woda w cenotach jest krystalicznie czysta, a kąpiel w takim miejscu to niesamowite przeżycie. Podobno tylko na samym Jukatanie jest ich aż 1650. Niektóre ciągle dzikie, ukryte gdzieś z dala od głównych szlaków, bez infrastruktury. Inne zaznaczone już na mapie, często odwiedzane z całym zapleczem jak na zwykłej pływalni. Uwaga, używanie kremów do opalania jest tu zabronione. Chodzi o to, by krystalicznie czysta woda dalej taką pozostała. Meksykanie bardzo dbają o swój skarb, który jest de facto wizytówką tego kraju. 

LAGUNA SIEDMIU KOLORÓW

Laguna Siedmiu Kolorów

Tylko tutaj dostrzeżesz siedem odcieni niebieskiego w krystalicznie czystej wodzie. Małe miasteczko Bacalar zachwyca jedzeniem i położeniem nad drugim największym jeziorem Meksyku. Majowie mawiali, że w tym miejscu rodzi się niebo. Przekonamy się czy mieli rację. Skorzystamy z naturalnego SPA, gdyż pod drobnym piaskiem laguny ukryta jest glina z domieszką siarki, która pozwoli nam na pełen relaks i regenerację w ciepłych, turkusowych wodach. Oprócz wypożyczenia kajaka lub paddle board można usiąść na jednym z drewnianych pomostów przypominających te na Malediwach i rozkoszować się lokalną kuchnią.

CAMPECHE

Campeche

Campeche to stolica stanu o tej samej nazwie na półwyspie Jukatan. Jego chlubą są doskonale zachowane XVII-wieczne mury i fortyfikacje, kolorowe kamienice z epoki kolonialnej, kościoły z barokowymi ołtarzami i przepiękny zócalo (plac główny) z imponującą katedrą. Wszystkie te zabytki doceniło UNESCO, wpisując w 1999 r. centrum miasta na Listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości. Campeche leży na głównym szlaku komunikacyjnym łączącym Jukatan z Chiapas i pozostałą częścią Meksyku.

UXMAL

Uxmal

Uxmal w języku Majów znaczy „zbudowane po raz trzeci” i jest kolejnym terenem wykopaliskowym dawnej kultury Majów w Meksyku. Miasto, a ściślej zachowane ruiny najważniejszych budowli, powstało między wiekiem VI i X n.e. na ubogim w wodę terenie. Z jego przeszłości wiadomo, że założyli je i mieszkali w nim, w szczytowym okresie, do 25 tys. ludzi – Majowie, a od X wieku plemiona Tolteków. Z odczytanych w hieroglifach tekstów wynika, że jednym z ważnych władców w IX w. był Chaak K’ak’nal Ajaw. Za jego panowania powstały najważniejsze z zachowanych budowli. Dlaczego miasto zostało porzucone, dokładnie nie wiadomo. Mieszkańcy przenieśli się prawdopodobnie do rozwijającego się niedaleko miasta Chichén Itzá, gdzie były lepsze warunki bytowe, zwłaszcza woda. W Uxmal głównym jej „źródłem” były bowiem dosyć rzadkie opady. Zbierano ją i przechowywano w kamiennych cysternach. Archeolodzy odkryli bardzo skomplikowany system jej przesyłania. Na własne oczy przekonamy się jak żyło i funkcjonowało miasto Majów.

MERIDA

Mérida

Miasto zamieszkuje ponad milion mieszkańców, z czego ok. 60% z nich to potomkowie Majów. Przed wynalezieniem włókien syntetycznych dzięki zyskom z produkcji henequenu region stał się bardzo zamożny. Powiązania handlowe gwarantowały mu ścisły kontakt z Europą. Określenie Ciudad Blanca (Białe Miasto) pochodzi prawdopodobnie ze względu na wszechobecny wapień i białą farbę. Miasto ma również bogatą historię kolonialną. Początkowo osiedliła się w nim niewielka grupa rodzin hiszpańskich przybyłych z Europy, ale szybko rozwinęło się w ośrodek rzemieślniczy, handlowy i kulturalny. Już w 1618 roku posiadało pierwszy teatr. Tutejszy Teatro José Peón Contreras zaliczany jest do głównych scen teatralnych Meksyku. Znawcy kultury meksykańskiej podkreślają, że miasto charakteryzuje kulturalna i mentalna odrębność od reszty kraju. Przekonajmy się jak naprawdę jest w stolicy stanu Jukatan. 

CHICHEN ITZA

Chichén Itzá

Nazwa w języku Majów oznacza Źródła Ludu Itza. Jest to najlepiej zachowane miasto dawnych plemion zamieszkujących półwysep Jukatan. Na miasto Chichén Itzá składa się około 30 świątyń i innych obiektów. Każda z nich jest warta zobaczenia. Najbardziej oblegana przez turystów jest świątynia Kukulkana, czyli zamek (El Castillo). Budowla sięga wysokości 6-piętrowego bloku. We wnętrzu tej wyjątkowej piramidy znajduje się jeszcze jedna. Taka konstrukcja budowli wymagała oczywiście sporej wiedzy matematycznej, z której słynęli Majowie. Schody budowli nachylone są pod kątem 45 stopni. Na sam szczyt prowadzi dokładnie 365 stopni. Liczby nie są tutaj bez znaczenia. 

PLAYA DEL CARMEN

Playa del Carmen

Playa del Carmen jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na Riviera Maya oraz w południowo-wschodnim Meksyku. Miasto położone na wybrzeżu wkomponowane jest w tropikalny krajobraz i sąsiaduje z najpiękniejszymi plażami świata wyróżniającymi się drobnym piaskiem. Działają tam tematyczne restauracje, dyskoteki, baseny oraz wiele innych udogodnień gwarantujących najwspanialszy wypoczynek. Słynną częścią Playa del Carmen jest ulica 5 Avenue - Quinta Avenida najczęściej odwiedzany deptak przez turystów krajowych i zagranicznych. Popołudniami i w godzinach wieczornych robi się tutaj tłoczno. Turystów przyciągają liczne klimatyczne restauracje z muzyką na żywo, przedstawienia na tzw. zócalo przy plaży, występy tubylców, butiki, galerie oraz szereg klubów nocnych, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie! Tutaj koncentruje się życie nocne na Riviera Maya. 

ISLA MUJERES

Isla Mujeres

Cena obejmuje prom w dwie strony z Cancún na Isla Mujeres i z powrotem. W tym przepięknym miejscu możemy być cały dzień! Na miejscu do poruszania się po niewielkiej wyspie służą.... wózki golfowe. Isla Mujeres jest otoczona pierścieniem białych plaż, przy których znajdują się szerokie promenady. Sama woda jest krystalicznie czysta i bardzo płytka, ​​można wchodzić nawet kilkadziesiąt metrów w głąb oceanu, a woda będzie na poziomie kolan. Na wyspie jest mnóstwo atrakcji wartych odwiedzenia m.in. jaskinia śpiących rekinów, farmy żółwi, delfinarium, jednak szczególnie warte polecenia jest podwodne muzeum MUSA - gdzie na głębokości kilkunastu metrów zatopiono 400 betonowych rzeźb naturalnej wielkości. Autorem tej niecodziennej wystawy jest Brytyjczyk Jason deCaires Taylor. Zatopione rzeźby przedstawiają ludzi podczas codziennych czynności i można je podziwiać z łodzi ze szklanym dnem lub podczas snorkelingu.

 

Cena: ok. 30$

ISLA COZUMEL

Isla Cozumel

Cena obejmuje prom na wyspę zwaną przez Majów „wyspą jaskółek”. Po dotarciu na miejsce rekomendujemy wypożyczenie skutera i całodzienne zwiedzanie. Sama wyspa jest niewielka, ale dzięki krystalicznie czystej wodzie, wspaniałej rafie koralowej i dobrej infrastrukturze, stała się mekką dla miłośników podwodnego świata. Na wyspie pomimo rajskich warunków, jest stosunkowo niewielu turystów. Z kolei klimatyczne miasteczka i białe plaże z turkusowym morzem, dla tych którzy postanowią ją odwiedzić, zostaną na pewno zapamiętane na zawsze! Zapraszamy do raju!

 

Cena: ok. 30$

Snorkeling na rafie koralowej

Snorkeling

Przed Wami druga co do wielkości rafa koralowa na świecie. Na długości 700 km nurkowie odkrywają bogactwo świata podwodnego. Teraz i my możemy wziąć maskę, rurkę i płetwy, które wystarczą, by zobaczyć podwodne rośliny i zwierzęta w całej swej okazałości. Wybierzemy się na wycieczkę łodzią, która zabierze nas ku wybrzeżom meksykańskich wysp, tam, gdzie Morze Karaibskie jest płytkie i zdumiewa swoją przejrzystością. Zobaczymy podwodne muzeum MUSA, które mieści setki rzeźb zatopionych u wybrzeży Isla Mujeres. Pod okiem wykwalifikowanej kadry wyposażeni w kamizelki zatrzymamy się również w kilku spotach nurkowych, by zobaczyć płaszczki, barakudy, skrzydelniki olbrzymie i żółwie, których długość dochodzi do półtora metra. Można natknąć się również na niewielkiego rekina!

 

Cena: ok. 70$

Las Coloradas

Las Coloradas

Całodniowa wycieczka z przewodnikiem. Udamy się do małej wioski na północy Jukatanu, która jest świetną bazą wypadową do pobliskiego rezerwatu przyrody słynnego z całkiem sporej kolonii flamingów. Las Coloradas to słynne różowe jeziora, miejsce życia maleńkich skorupiaków, które stanowią pożywienie flamingów i są odpowiedzialne za ich niesamowity kolor. Laguna jest otoczona lasami namorzynowymi, a w naturalnym środowisku można również wypatrzyć krokodyla. Na koniec dnia zażywamy kąpieli błotnych z widokiem na Zatokę Meksykańską.

 

Cena: ok. 120$

Dzień 1
 • Wylot z Warszawy z przesiadką w Amsterdamie/Paryżu

 • 🏢Przylot do Cancún / Transfer do hotelu

Dzień 2-3
 • Pobyt w Cancún / czas na plażowanie

 • Pierwsze spotkanie z meksykańskim życiem nocnym w Cancún

 • 📍Dodatkowa wycieczka na jedną z wysp Morza Karaibskiego - Isla Mujeres

 • Dodatkowa wycieczka na rafę koralową

Dzień 4
 • Wykwaterowanie z hotelu / Przejazd w kierunku Tulum

 • Zwiedzimy malowniczo położone na klifach dawne miasto Majów

 • Zatrzymamy się na karaibskich plażach w okolicach Tulum

 • 🏢Zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta

Dzień 5
 • Wykąpiemy się w cenotach - krasowych jaskiniach zalanych wodą

 • Wyjazd w kierunku Laguny Siedmiu Kolorów Bacalar

 • 📌Czas na lunch oraz kąpiel w błękitnych wodach laguny / Przejazd na nocleg

Dzień 6
 • Wykwaterowanie z hotelu / Przejazd autokarem do miasta Palenque w stanie Chiapas (około 8h), krajobraz z nizinnego zmienia się na dzikie góry porośnięte dżunglą

 • 🏢Zakwaterowanie w hotelu

Dzień 7
 • Zwiedzimy Palenque (ukryte w dżungli dawne miasto cywilizacji prekolumbijskich) z lokalnym przewodnikiem. Pobyt około 2-3h

 • 📌Wykąpiemy się w wodospadach Agua Azul położonych w środku lasu tropikalnego, czas przejazdu malowniczą trasą 2h

 • Czas na obiad z widokiem na kaskady

 • 🏢Powrót do hotelu w Palenque

Dzień 8
 • Wykwaterowanie z hotelu / Przejazd autokarem do miejscowości Campeche

 • Zobaczymy jedyne miasto w Meksyku, które zachowało mury obronne

 • Czas wolny na obiad w tradycyjnej restauracji

 • Zakwaterowanie w hotelu

Dzień 9
 • Przejazd do Uxmal

 • Zwiedzimy stanowisko archeologiczne Uxmal z przewodnikiem - jeden z najważniejszych punktów na mapie w czasach cywilizacji Majów. Pobyt około 3h

 • Zobaczymy dawne kolonialne miasto Jukatanu - Mérida

 • Czas wolny na spróbowanie kuchni lokalnej

 • 🏢Zakwaterowanie w hotelu

Dzień 10
 • Przejazd do Chichen Itza

 • Odwiedzimy jedno z kolorowych, magicznych miasteczek w Meksyku

 • Zwiedzimy z przewodnikiem najsłynniejszy kompleks archeologiczny w Meksyku - Chichén Itzá. Pobyt około 2 - 3h

 • 🏢Przejazd do Playa del Carmen i zakwaterowanie w hotelu

Dzień 11-13
 • Pobyt w Playa del Carmen / czas na plażowanie

 • Poznamy nocne życie Playa del Carmen, tutaj znajdują się najsłynniejsze nocne kluby Jukatanu

 • 📍Dodatkowa wycieczka na wyspę Cozumel / na miejscu możliwość nurkowania z butlą / snorkeling

 • 🐦Dodatkowa wycieczka na różowe jeziora Las Coloradas/rejs w poszukiwaniu flamingów

Dzień 14
 • Wykwaterowanie z hotelu / Czas wolny na ostatnie zakupy

 • Transfer na lotnisko i wylot

Dzień 15
 • Przesiadka w jednym z miast europejskich / Powrót do Warszawy w godzinach wieczornych

Hotele w Meksyku

Hotele

Hotele o standardzie 3* położone w centrach miast lub w niedalekiej odległości od atrakcji turystycznych. Pokoje wyposażone w klimatyzację, w każdym pokoju znajduje się prywatna łazienka. W większości hoteli do naszej dyspozycji pozostaje basen i miejscowa restauracja. 

UWAGA! W Meksyku w pokojach dla 3 osób znajdują się często 2 duże łóżka - oznacza to, że dwie osoby śpią na jednym łóżku, dlatego rekomendujemy wybór tego rodzaju zakwaterowania osobom, którym to nie przeszkadza.

Meksyk

Wyżywienie

Wyżywienie realizowane we własnym zakresie. Zatrzymujemy się w centrach miast lub blisko atrakcji turystycznych, gdzie można skorzystać z bogatej oferty restauracyjnej. Jedzenie w Meksyku jest pyszne, od świeżo wyciskanych soków, po ręcznie wyrabiane tortille. W razie pytań kadra wyjazdowa zarekomenduje sprawdzone restauracje z lokalną kuchnią. Każdy znajdzie swoje smaki, od dań typowo europejskich po tradycyjne dania meksykańskie. Obowiązująca w Meksyku waluta to peso meksykańskie - MXN, 10 MXN = około 2 PLN. 

 

Przykładowe ceny w sklepach: 

chleb - 30,00 MXN

bułka - 2,50 MXN

woda mineralna 1,5l - 16,00 MXN

coca – cola 2l - 22,50 MXN

sok owocowy 1l - 15,00 MXN

piwo 0,5l - 25,00 MXN

wino 0,7l - 100,00 MXN

tequila 0,7l - 150,00 MXN

rum 0,7l - 150,00 MXN 

papierosy - 40,00 MXN

czekolada - 15,00 MXN

 

Przykładowe ceny w lokalach: 

drink - 100 MXN

frytki - 60 MXN

burrito - 60 MXN

śniadanie w restauracji - 50 MXN

obiad w restauracji - 100 MXN

 

 

Rozkład jazdy

Miejsce odjazdu Godzina W dniu Dopłata
Warszawa - lotnisko Chopina 06:00 W dniu wyjazdu -

Podróż do Meksyku

Paszport jest wymagany. Przed rozpoczęciem wyjazdu prosimy się upewnić jaka jest data ważności paszportu (minimum 6 miesięcy) i czy nie został on nigdy zgłoszony jako zaginiony. Jeżeli okaże się, że dokument jest nieważny lub został kiedykolwiek zgłoszony jako zaginiony nie będzie możliwości przekroczenia granicy. 

 

Dane paszportowe będziemy zbierać na 3 tygodnie przed wyjazdem, więc do tego czasu jesteś zobowiązany przygotować swój paszport.

Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener Premium ma większą sumę ubezpieczenia. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia: 60 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 
NNW: 5 000 €
OC w życiu prywatnym i sportowe:
 
 • szkody na mieniu: 25 000 €
 • szkody na osobie: 50 000 €
Bagaż: 500 € (zawartość)
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25

 

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Każda rezerwacja ubezpieczona jest od kosztów rezygnacji więc w uzasadnionych przypadkach (Zakres i szczegóły ubezpieczenia kosztów rezygnacji jest opisany w OWU w paragrafach 4-5: https://st.pl/document/54) możesz ubiegać się u naszego ubezpieczyciela Wiener o zwrot wpłaconych środków. Zgłoszenie należy wysłać do nas w ciągu 2 dni od wystąpienia zdarzenia uniemożliwiającego udział w wyjeździe.

ANNA GRĘZIAK

Koordynatorem tego wyjazdu jest Anna Gręziak.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nią na Messengerze klikając w poniższy link:

Zadaj pytanie

Cena zawiera
 • 🏢14 dni w Meksyku (13 noclegów w hotelach 3*)

 • Przelot samolotem na trasie Warszawa - Cancún - Warszawa i opłaty lotniskowe

 • Bagaż podręczny 10 kg oraz bagaż rejestrowany 23 kg

 • Transfery z lotniska do hotelu i na lotnisko

 • Transport podczas programu zwiedzania

 • 🏢3 noclegi w hotelu 3* w Cancun

 • 🏢6 noclegów w hotelach 3* podczas programu zwiedzania

 • 🏢4 noclegi w hotelu 3* w Playa del Carmen

 • Pobyt w Cancún

 • Pobyt w Playa del Carmen

 • 📌Kąpiel w cenocie

 • Zwiedzanie Tulum

 • 📌Laguna Siedmiu Kolorów

 • Zwiedzanie Palenque

 • 📌Kąpiel w wodospadach Agua Azul

 • Zwiedzanie Campeche

 • Zwiedzanie Uxmal

 • Zwiedzanie Méridy

 • Zwiedzanie Chichén Itzá

 • Przewodnicy lokalni

 • Opiekę kadry

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

 • Wrażenia i doborowe towarzystwo w pakiecie

 • 📛Ubezpieczenie KL + NNW Premium na czas wyjazdu

 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • Opłaty dewizowej - 200 USD (płatne w panelu klienta do 3 dni przed rozpoczęciem wyjazdu)

 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 15 PLN (doliczane do umowy)

 • Turystyczny Fundusz Pomocowy - 15 PLN (doliczane do umowy)

Nie zawiera (fakultatywne)
 • 📍 Wycieczki lokalne

Terminy i ceny
Dostępne terminy
21.11.2024 - 05.12.2024
Wybrana oferta
Hotele w Meksyku15 osób
Wyjazd potwierdzony
Pokój 3 os.
Lista rezerwowa
Pokój 2 os.
10 599 zł
Dokwaterowanie 1 os.
10 399 zł
Zaliczka tylko 2000 zł
Rezerwuj 📅
Cena uwzględnia 100 zł rabatu dla klienta typu Posiadam status ucznia/studenta
30.01.2025 - 13.02.2025
Hotele w Meksyku15 osób
Second Minute
Możliwość zakupu w obniżonej cenie
Pokój 3 os.
Lista rezerwowa
Pokój 2 os.
10 599 zł
Dokwaterowanie 1 os.
10 399 zł
Zaliczka tylko 2000 zł
Rezerwuj 📅
Cena uwzględnia 100 zł rabatu dla klienta typu Posiadam status ucznia/studenta

Podziel się i zbierz ekipę