Logo
Logo Logo

Sylwester na Teneryfie I Pod szczytem wulkanu

Wyspy Kanaryjskie, Europa

Przepraszamy, aktualnie nie ma terminów na ten wyjazd.
Brak turnusów
Wyspy Szczęśliwe na wyciągnięcie ręki!

Ucieczka przed zimą? Z nami to się musi udać! Premierowy wyjazd do krainy wiecznej wiosny, gdzie ekipa ST w tym roku przygotowała dla Was moc atrakcji! Popłyniemy katamaranem, zaszalejemy na jeep safari, spróbujemy pysznej kuchni i odkryjemy nowy zakątek świata, który jest na wyciągnięcie ręki.

Odważysz się sięgnąć? 

Ekipa ST

Parque Rural de Anaga

Spotkanie dwóch żywiołów

Zaczarowany las a w nim unikalna okazja do zanurzenia się w świat egzotycznych roślin, które porastały ziemię miliony lat temu. Niczym Mowgli zawiśniemy na lianach i zgubimy się w potężnych paprociach porastających zbocza masywu górskiego. Na naszej trasie wdrapiemy się na stare wulkaniczne kominy i natkniemy na ściany zastygłej magmy. Wszystko to skąpane w zieleni lasu wawrzynowego. Zobaczysz tradycyjne osady, przykład prymitywnej kanaryjskiej zabudowy, domy-jaskinie wydrążone w wulkanicznym tufie. Głębokie jary poprowadzą nas do ukrytych plaż, dostępnych tylko pieszo lub drogą wodną. My również nie odmówimy sobie tej przyjemności by zanurzyć stopy w błyszczącym, czarnym piasku!

Los Gigantes

Klify Olbrzymów

Wejdźmy na pokład i spójrzmy na wyspę z innej perspektywy! Wybieramy się na morską wyprawę w kierunku mniejszej wyspy La Gomera. Na oceanie nie będziemy sami. W tej okolicy regularnie spotykane są wieloryby i delfiny, które jako szczególnie towarzyskie lubią baraszkować przy dziobie nie odstępując nas na jedno machnięcie ogonem. Z pokładu statku wzrok przykuwają kilkusetmetrowe klify i tylko tutaj możemy podziwiać je w całej swej okazałości. Surowe, bazaltowe ściany budziły respekt Guanczów (rodzimych mieszkańców wysp). Dla nich w tym miejscu kończył się świat, a spływająca po wzgórzach lawa była najlepszym tego dowodem. W drodze powrotnej zatrzymamy się na plaży pokrytej wulkanicznym pyłem by zaznać orzeźwiającej kąpieli. Śmiałkowie, którzy wolą wykorzystać siłę własnych mięśni mają okazję popłynąć kajakiem wzdłuż klifów  pod okiem instruktora i na własnej skórze przekonać się o potędze matki natury. A więc: Wiosła w dłoń! - Aye aye, Captain! 

Santa Cruz de Tenerife

Na spotkanie stolicy

Do stolicy nie tylko przyciąga nas życie nocne i gwarne kluby. Z równym zainteresowaniem odkrywamy smaki Wysp Kanaryjskich. W regionie ciągle podtrzymuje się tradycje barwnych targów, gdzie można dostać wszystko od rękodzieła po owoce z najdalszych zakątków świata. Właśnie z tutejszego portu niegdyś ruszały statki na podbój Nowego Świata a teraz wypływają okręty załadowane bananami i tytoniem. Spacerując ulicami miasta zobaczymy nieco nowoczesnej architektury projektu samego Santiago Calatravy, a z zaułków wynurzą się zamki i fortece budowane rękami kolonizatorów. Czeka na nas również dość niecodzienny widok jak na Kanary - złociste wybrzeże, pokryte delikatnym piaskiem Sahary. Drobny piasek, ocean i promenada wysadzana palmami to typowy widok z pobliskiej plaży. Wiosna na wyspach jest kojarzona głównie ze słynnym karnawałem, który rozmachem ustępuje jedynie temu w Rio de Janeiro. Parada karnawałowa razem z pogrzebem sardynki na długo zostają w pamięci. 

La Laguna

Podróż w czasie

Przenosimy się w czasie do epoki konkwistadorów. Pierwsze miasto na wyspie i pierwsze, które pozbawione murów obronnych, posłużyło za wzór przy budowie miast w Nowym Świecie. W historycznym centrum odkryjemy mnóstwo budynków z czasów kolonialnych. Oko cieszą świetnie zachowane rezydencje z wewnętrznymi patios, czyli dziedzińcami. Przejdziemy barwnymi ulicami próbując przy okazji dobrodziejstw wynalazku kuchni hiszpańskiej - tapas. Na najstarszym uniwersytecie na wyspach długie tradycje akademickie dalej są kultywowane, a wieczorem miasto budzi się do życia. Jeśli chcesz zobaczyć jak bawią się Kanaryjczycy, La Laguna jest na twojej liście. 

 

Barranco del Infierno

Piekielny Wąwóz

Mimo nazwy czeka nas lekka trasa, w sam raz na kanaryjskie popołudnie. Przejdziemy panoramicznym szlakiem nad wąwozem wśród oszałamiających krajobrazów i roślinności subtropikalnej. Miniemy jaskinie kiedyś zamieszkałe przez Guanchów i zatrzymamy się na punktach widokowych. Kulminacją trasy jest najwyższy na wyspie wodospad, w którym orzeźwiająca kąpiel będzie nagrodą za trudy podróży. Pod kaskadami wzniesiemy szklaneczkę lokalnych specjałów za szczęśliwy powrót do domu i w drogę! 

Park Narodowy Teide

U stóp wulkanu

Księżycowy krajobraz, rzeki zastygłej lawy i trzeci najwyższy wulkan na świecie otworzą przed nami swoje tajemnice. Zobaczymy jedne z najbardziej dzikich terenów na ziemi, a samochody 4x4 nam w tym pomogą. Czując wiatr we włosach i pokonując kolejne zakręty dotrzemy w miejsca z pozoru niedostępne. Zapach siarki przypomni nam o tym, że el Teide ciągle jest aktywny, choć na razie zapadł w dłuższą drzemkę. Wdrapać się wyżej niż na Rysy i zobaczyć morze chmur u swoich stóp, to uczucie, które warto przeżyć choć raz w życiu. Wygodniejszą opcją jest wjazd kolejką linową (dodatkowo płatne) prawie na sam szczyt i podziwianie wiosennych barw - od bieli śniegów po czerwień kwiatów żmijowca, które pięknie kontrastują z surowym krajobrazem. Na naszej trasie mijamy miejscowości przycupnięte na zboczach góry, które dzięki żyznej glebie słyną z upraw winorośli bardzo dobrej jakości. Świetna okazja do degustowania win prosto z wulkanu!  

 

Wycieczka całodniowa. 

 

Cena - 80 EUR

 

Rejs katamaranem

Wodne szaleństwo

Nie ma to jak spędzić słoneczny dzień relaksując się pod żaglami z napojami chłodzącymi pod ręką. Czeka nas podróż wzdłuż lądu, kameralne zatoczki, cisza i spokój wyspiarskich miejscowości. Udamy się również w głąb oceanu w poszukiwaniu grindwali, a rewelacyjne widoki i szum fal nie odstąpią nas nawet na krok. Po obserwacjach ssaków morskich czas na odrobinę szaleństwa! Rzucimy kotwicę w jednej z zatok. Z pewnością nie trzeba będzie nas namawiać na skoki do wody i snorkeling w przejrzystych wodach oceanu. Załoga statku będzie nas rozpieszczać serwując przekąski, alkohol i soft drinks bez limitu. 

 

Cena - 70 EUR

Dzień 1
 • Wylot z Polski

 • Przylot i transfer na Costa Adeje/zakwaterowanie

 • Wieczorem integracja się na wybrzeżu

Dzień 2
 • Poznajemy wschodnią część wyspy:

 • Zobaczymy stolicę Santa Cruz de Tenerife

 • Przejdziemy kolorowymi ulicami La Laguna

 • Wkroczymy na dzikie ścieżki Parku Anaga

 • Zatrzymamy się na plaży usypanej z piasku Sahary - Las Teresitas

 • Odwiedzimy farmę Aloe Vera

 • Powrót do miejsca zakwaterowania

Dzień 3
 • Przejazd do miejscowości Puerto de Santiago

 • Płyniemy statkiem w poszukiwaniu wielorybów i delfinów lub eksplorujemy wybrzeże kajakami (do wyboru)

 • Zobaczymy klify Los Gigantes

 • Czas wolny na plażowanie

 • Powrót do miejsca zakwaterowania

Dzień 4
 • 🌎Jeep Safari (wycieczka lokalna):

 • Przejeżdżamy jeepami 4x4 do serca wyspy

 • 🌎Zobaczymy wulkan El Teide (3718 m.n.p.m.) i księżycowe krajobrazy

 • Wjazd na wulkan kolejką linową (dla chętnych, dodatkowo płatny)

 • Postój w lokalnej winnicy, czas wolny na obiad

 • Powrót do miejsca zakwaterowania

Dzień 5
 • Wyruszamy na wyprawę do Barranco del Infierno

 • Zatrzymamy się przy wodospadzie

 • Czas wolny na obiad w jednej z lokalnych restauracji

 • Powrót do miejsca zakwaterowania

 • 🛶Wieczorna integracja - Red Cup Party

Dzień 6
 • 🌎Rejs katamaranem (wycieczka lokalna):

 • Odkrywamy wybrzeże z pokładu katamaranu

 • Spacer na Playa de las Américas

Dzień 7
 • Czas wolny na zakupy i plażowanie

 • Pożegnalna impreza

Dzień 8
 • Wykwaterowanie

 • Transfer na lotnisko i wylot

Brak turnusów

Wyspy Kanaryjskie

Wyżywienie

Wyżywienie we własnym zakresie. W miejscowości są dostępne liczne restauracje i sklepy spożywcze. Mamy możliwość przygotowania posiłków samodzielnie w miejscu zakwaterowania lub skorzystania z pobliskich restauracji. Ceny artykułów spożywczych podobne do polskich. 

 

Przykładowe ceny na Wyspach Kanaryjskich:

woda mineralna 1,5l - 0,6 euro

sok owocowy 1l wyciskany - 1,3 euro 

coca-cola 0,33l - 0,5 euro

butelka wina - 3 euro 

whisky Ballantines 1l - 14 euro

papierosy - 4 euro 

chipsy - 1 euro

piwo 0,33l - w sklepie 0,5 euro, w barze 1,5 euro

kawa w restauracji/kawiarni - 1,5 euro

2 daniowy obiad w resturacji - 10/15 euro 

sałatka w restauracji - 5 euro 

bagietka - 0,5 euro

jajka 6 sztuk - 1,5 euro 

kostka masła - 2,5 euro 

chorizo 250g - 2,5 euro

ser topiony - 1,8 euro

mleko - 0,8 euro

paczka jogurtów - 1 euro 

 

 

Brak turnusów

ANNA GRĘZIAK

Koordynatorem tego wyjazdu jest Anna Gręziak.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nią na Messengerze klikając w poniższy link:

Zadaj pytanie

Ubezpieczenie KL + NNW STANDARD

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia w tym COVID-19: 20 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 

NNW: 1250 €
 
OC w życiu prywatnym i sportowe
 • szkody na mieniu: 5 000 €
 • szkody na osobie: 10 000 €
Bagaż: 200 €  (zawartość)
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25
 

Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener Premium ma większą sumę ubezpieczenia. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia w tym COVID-19: 60 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 
NNW: 5 000 €
OC w życiu prywatnym i sportowe:
 
 • szkody na mieniu: 25 000 €
 • szkody na osobie: 50 000 €
Bagaż: 500 € (zawartość)
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25

 

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Każda rezerwacja ubezpieczona jest od kosztów rezygnacji więc w uzasadnionych przypadkach (Zakres i szczegóły ubezpieczenia kosztów rezygnacji jest opisany w OWU w paragrafach 4-5: https://st.pl/document/54) możesz ubiegać się u naszego ubezpieczyciela Wiener o zwrot wpłaconych środków. Zgłoszenie należy wysłać do nas w ciągu 2 dni od wystąpienia zdarzenia uniemożliwiającego udział w wyjeździe.

Cena zawiera
 • Przelot samolotem na trasie Warszawa-Teneryfa-Warszawa

 • Bagaż podręczny 40x20x25 i opłaty lotniskowe

 • 7 noclegów w apartamentach

 • Transport busem na trasie zwiedzania: Costa Adeje - Park Anaga

 • Transfer Costa Adeje - lotnisko

 • Bilety na trasie Costa Adeje - Los Gigantes

 • Zwiedzanie Santa Cruz de Tenerife

 • Zwiedzanie La Laguna

 • Zwiedzanie Parque Rural de Anaga

 • Wycieczka statkiem/kajakiem w Los Gigantes

 • Wrażenia i doborowe towarzystwo w pakiecie

 • Opieka Kadry ST oraz program animacyjny

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

 • 📛Ubezpieczenie na czas wyjazdu

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego - 15 zł (doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Pomocowego 15 zł (doliczane do umowy)

 • Kaucja zwrotnej za pokój - 30 €

 • Opłaty dewizowej 150 € (obowiązkowe, płatne w panelu klienta do 3 dni przed wyjazdem)

Nie zawiera (fakultatywne)
 • 🌎 Jeep Safari 4x4

 • 🌎 Rejs katamaranem

 • Dodatkowy bagaż rejestrowany do 20 kg (od 200 zł/strona). Cena jest uzależniona od daty zakupu biletów w momencie potwierdzenia wyjazdu.

 • 📛 Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM - 70 zł (doliczane do umowy)

 • Gwarancja niezmienności ceny - 49 zł doliczane do umowy)

Podziel się i zbierz ekipę