Logo
Logo Logo

Francja | Pra Loup

Pra Loup, Alpy francuskie

Przepraszamy, aktualnie nie ma terminów na ten wyjazd.
Brak turnusów
Dolina Wilka Auuu!!
Nawet 300 słonecznych dni w roku, lokalizacja w Parku Narodowym i klimatyczna drewniana architektura. Pra Loup jest uznawane za najlepszą stację w Alpach Południowych - prawie 200 km tras. DOLINA_WILKA to również raj dla freestyle’owców - ponad 40 ha strefy „Rider Space“ oraz sześć "Natural X Pipes" dla adeptów newfreestyle. Gościnność mieszkańców sprawia że chce się tam wracać co rok.
Ekipa so Snow
N
Natka
07.02.2018
4.7
Do zobaczenia za rok ;)
J
Jacek
11.02.2018
5
Bęe polecał dalej na pewno :)
D
Damian
12.02.2018
4.3
Śnieg, śnieg, śnieg!

Pra Loup

Informacje o ośrodku

SNOW PARK MAPA STOKÓW

Pra Loup znajduje się w północnej części popularnego ośrodka narciarskiego Espace Lumière. Nazwa samej stacji narciarskiej pochodzi od wilków, które zamieszkiwały te tereny wiele lat temu. Samą nazwę przetłumaczyć można jako wilczą łąkę. Korzenie wioski sięgają 900 lat przed Chrystusem, gdy osiedlili się tu liguryjscy owczarze. Rozwój miejscowości nastąpił w latach 60- tych ubiegłego wieku.

Resort składa się z dwóch cześć. Położonego na wysokości 1500 m.n.p.m. Pra Loup Molanes i usytuowanego sto metrów wyżej Pra Loup 1600. Pierwsza z nich to przytulna, tradycyjna wioska z blisko 20 górskimi domkami wybudowanymi wokół zabytkowej kapliczki, znajdującej się w centrum. W oddalonej o 2 km. nowoczesnej Pra Loup 1600 odnajdziemy szereg sklepów, kawiarni oraz bogatą ofertą après-ski.

Atrakcje resortu

Miejscowość przygotowała szereg atrakcji dla odwiedzających ją turystów. Można udać się w góry przypinając do nóg rakiety i spacerować specjalnie do tego przygotowanymi trasami. Można przesiąść się na śnieżny skuter, snowmobil lub quad. Można też obejrzeć wszystko z lotu ptaka, korzystając z motolotni. Dla tradycjonalistów przygotowano kort tenisowy, lodowisko na otwartym powietrzu oraz basen.

Pra Loup może poszczycić się tytułem P’tits Montagnards oraz Familly Plus. Znajdują się tu zimowe parki zabaw, specjalnie przygotowane trasy i zajęcia terenowe na których dzieci zaznajamiają się z miejscową fauną i florą. Do listy atrakcji dołączył zjazd na śnieżnym wężu. Atrakcja ta rozpoczyna się na wysokości 2130 m. i kończy po pięciu kilometrach, gdy znajdziemy się 1610 m nad poziomem morza.

Zmęczeni wielogodzinną jazdą narciarze mogą odprężyć się przy podwójnym espresso lub kieliszku czegoś mocniejszego. Tutejsze restauracje oferują smaczny miks potraw śródziemnomorskich z wysokogórskimi specjałami. Wieczorem wioska tętni życiem zachęcając do odwiedzenia dyskotek i klubów nocnych. Komu znudzi się miejscowa oferta rozrywek, może udać się do pobliskiego miasteczka Barcelonnette.

Warunki narciarskie

Ze względu na świetne warunki pogodowe i stosunkowo niewielką odległość od Lazurowego Wybrzeża, resort stał się ulubionym miejscem narciarzy z Marsylii, Monaco czy nawet Włoch. Według ostatnich statystyk kurort może pochwalić się liczbą 300 słonecznych dni w roku. Zimne, bezchmurne noce pomagają utrzymać śnieg w dobrym stanie, z wilgotne powietrze znad morza sprawia, że często występują tu opady.

Resort przygotowany jest także do jazdy poza trasami, zwłaszcza w okolicy La Foux d’Allos. Na freestylowców czeka snow park Free-Raid „Le Raider Space” oraz zupełnie nowy - „South Park” z wieloma modułami i atrakcjami. Dołóżmy do tego park terenowy idealny do boardercrossu, który podzielony jest na strefę niebieską dla zaawansowanych użytkowników, oraz strefę czerwoną dla prawdziwych ekspertów.

Trasy

Obie części mają wiele do zaoferowania przybyłym narciarzom i snowboardzistom. Do dyspozycji odwiedzających oddano 180 km. świetnie przygotowanych tras. Dla początkujących narciarzy przygotowano 100 km. szerokich, łatwych tras. Na bardziej doświadczonych czeka 70 km tras trudnych oraz 10 km. bardzo trudnych, o dużym stopniu nachylenia. Ofertę wzbogacono także o tereny do freeraidu i boardercorssu. Resort może pochwalić się całkowicie odnowionym systemem sztucznego naśnieżania, z podwojona ilością armatek w dolnych partiach. Pozwoliło to rozciągnąć sezon narciarski od grudnia do kwietnia.

Całkowita liczba tras - 180 km
Trasy łatwe - 30 km
Trasy trudne - 47 km
Trasy bardzo trudne - 17 km

Wyciągi

Oferta Pra Loup stale się rozwija. W ostatnich latach wyremontowano całą dotychczasową infrastrukturę, dodatkowo powiększając przepustowość i wzbogacając ofertę kolejnymi wyciągami. Obecnie jest ich w całym kurorcie 51. Najwięcej, bo aż 24 jest orczyków, nieco mniej kolejek krzesełkowych (21). Ofertę uzupełnia sześć nowoczesnych gondolek, z których najdłuższa, Le Lac może pochwalić się różnicą 1100 m. pomiędzy górną i dolną stacją. W latach 80-tych ubiegłego stulecia system połączono z Val d'Allos tworząc szeroką sieć wyciągów, która nie musi być wspomagana ski-busami.

Całkowita liczba wyciągów - 51
Gondole - 6
Krzesełka - 21
Orczyki - 24

Brak turnusów

Dzień 1 - 2
 • 🚍Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy

 • Przyjazd do Pra Loup

 • 🏨Zakwaterowanie

 • 👥Walkaround i wieczorna integracja

Dzień 3 - 8
 • Wspólne rozgrzewki

 • Jazda po stokach

 • 👍Wspólne aktywności i integracja

Dzień 9 - 10
 • 🏨Wykwaterowanie

 • 🚍Wyjazd do Polski

Brak turnusów

Cena zawiera
 • Specjalna promocja!

 • 🏨Zakwaterowanie w Apartamentach

 • Skipass na region Pra Loup, obejmujący 100 km tras

 • 🚍Przejazd komfortowym autokarem

 • 👥Opieka kadry

 • Smsowy serwis informacyjny

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • 📛 Ubezpieczenie SKI PREMIUM - 70 PLN/os

 • Opłata Klimatyczna - 50 PLN/os

 • Kaucji zwrotnej za apartament - 80 €/os

Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener Premium ma większą sumę ubezpieczenia. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia: 60 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 
NNW: 5 000 €
OC w życiu prywatnym i sportowe:
 
 • szkody na mieniu: 25 000 €
 • szkody na osobie: 50 000 €
Bagaż: 500 € (zawartość)
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25

FAQ | Pra Loup

Ilu dniowy jest skipass?
Skipass 6-dniowy na region Pra Loup, obejmujący 100 km tras.

Co będzie dodatkowo płatne podczas wyjazdu?
Kaucja zwrotna - 80 €/osoba. Zwracana ostatniego dnia wyjazdu jeżeli nie zostaną wyrządzone żadne szkody oraz apartament jest posprzątany.
Pościel - 8-16 € (dla chętnych, można zabrać swoją).
Ręczniki - 4 euro (dla chętnych, można zabrać swoje).

Czy oferta obejmuje wyżywienie?
Wyżywienie we własnym zakresie. W apartamentach znajdują się w pełni wyposażone kuchnie (lodówka, piekarnik, kuchenka gazowa lub elektryczna,talerze, garnki, sztućce). W pobliżu znajduje się sklep spożywczy. Można się ew. stołować w barach i restauracjach, które znajdują się niedaleko od naszych apartamentów.

Jakie ceny obowiązują w lokalnych sklepach i barach?

Przykładowe ceny:

Orientacyjne ceny w barach na stoku:
danie obiadowe (np. spaghetti) - 10 - 12 EUR
panini (kanapka na ciepło) - 5 - 6 EUR
pizza - 15 EUR
frytki - 3,50 EUR
mała tarta owocowa - 4,80 EUR
piwo małe/duże - 3,5/6 EUR
grzane wino (kubek) - 2,50 Euro

Market:

bagietka - 1 EUR
paczka szynki - 3,80 EUR
paczka żółtego sera - 3,50 EUR
paczka makaronu - 1,50-2,00 EUR
opakowanie ryżu - 1,50 EUR
litr mleka- 1,30 EUR
opakowanie jajek (10 sztuk) - 3,80 EUR
paczka piersi z kurczaka (~0,5 kilograma) - 8 EUR
paczka pomidorów koktajlowych - 4 EUR
jogurty smakowe (8 x 125 gramów) - 2,50 EUR
słoik dżemu - 2,50 EUR
słoik nutelli - 5 EUR
Coca-Cola (2 litry) - 2,40 EUR
sok owocowy (1 litr) - 2 EUR
puszka oliwek - 2 EUR
ser camembert - 2,40 EUR
batonik czekoladowy - 1,50 EUR
tabliczka czekolady - 3,50 EUR
piwo (najtańszy "Kronenburg" 4,5 %) - 6 x 25 cl - 3,80 EUR, beczka 5 litrów - 20 EUR
najtańsze wino - od 2 EUR

Podziel się i zbierz ekipę