Logo
Logo Logo
Potwierdzone wyjazdy >
Sprawdz aktualnie obowiązujace obostrzenia >

Passo Tonale

Passo Tonale , Alpy włoskie

4.7
Program
Praca pilota
Integracja
Przepraszamy, aktualnie nie ma terminów na ten wyjazd.
Brak turnusów
Passo
Majestatyczny lodowiec Presena to mega miejscówka do freeride! Wystartujemy z niego aż z wysokości 3069m n.p.m. W sumie ponad 100 km tras, świetnie przygotowany Adamello Freestyle Park, który podzielono na dwie strefy z niezależnym wejściem i dodatkowo Easy Arena. PASSO_TONALE to nowoczesna i imprezowa stacja narciarska, wchodząca w skład słynnego regionu Val di Sole (Dolina Słońca).
Ekipa so Snow
Łukasz
19.01.2018
4.3
Było zajebiście
M
Monika
25.01.2018
5
3x tak
R
Roksana
30.01.2018
4.7
Więcej plusów niż minusów

Passo Tonale

Informacje o ośrodku

SNOW PARK MAPA STOKÓW

Przełęcz Passo Tonale znajduje się na granicy Lombardii i Trydentu. Wraz z pobliskim Ponte di Legno tworzy jeden z większych regionów narciarskich Adamello Ski. Rozciąga się od wysokości 1884 m.n.p.m, aż do 3100 m.n.p.m i jest to najwyżej położona stacja w słynnej Dolinie Słońca (Val di Sole). Ośrodek znajduje się u stóp lodowca Pressena, dzięki czemu sezon trwa tu praktycznie przez cały rok.

Sama miejscowość nie należy do urokliwej. Domy, podobnie jak i wyciągi ściśnięte są po dwóch stronach drogi i robią raczej przygnębiające wrażenie. Jednak okolica i same trasy dostarczają tak przyjemnych widoków, że nikt nie zwraca uwagi na wygląd samej górskiej wioski. Tym bardziej, że większość kwater, chat i hoteli jest położoną bezpośrednio przy stokach i umożliwia zjazd pod same drzwi.

Atrakcje resortu

Resort nie należy do najbardziej zatłoczonych czy hałaśliwych, a jego oferta nocnych rozrywek jest raczej ograniczona. Wynagradza to spora ilość restauracji i pizzerii oraz kawiarni, które zapewniają poranne espresso i popołudniowe cappuccino wraz z panini. Lokalną atrakcją są także wieczory przy ognisku, gdzie w blasku gwiazd można wypić lampkę dobrego wina i raczyć się lokalnymi specjałami.

Łagodne, szerokie trasy i spokojny charakter miejscowości sprawia, że to miejsce idealne dla rodzin z dziećmi. Najmłodsi swobodnie mogą stawiać tu pierwsze kroki na nartach pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Zamiast niewygodnych orczyków, czekają tu nowoczesne i bezpieczne taśmy. Dodatkowo kurort oferuje Fantaski czyli klub dla dzieci powyżej 5 roku życia, oraz opiekę nad młodszymi dziećmi.

Dla turystów przygotowano trasy do narciarstwa biegowego i wędrówek w rakietach śnieżnych. Można wypożyczyć śnieżny skuter lub poprowadzić psi zaprzęg, albo powspinać się po lodzie. Region ma także basen, ośrodek jeździecki i kryte lodowisko. Ofertę uzupełniają loty helikopterem oraz snowkite. W 2020 r. planowane jest otwarcie nowego centrum Thermal Spa, nawiązującego stylem do śnieżnego otoczenia.

Warunki narciarskie

Dzięki swojemu wyjątkowemu położeniu sezon w Passo Tonale trwa od listopada do końca maja, a organizatorzy dają gwarancje śniegu na cały ten okres. Trasy południowe tworzą piękny, naturalny amfiteatr, ich ustawienie do słońca sprawia, że jazda jest czystą przyjemnością, nawet dla początkujących narciarzy. Najdłużej czynna są trasy na lodowcu, a o jakość pokrywy dba gęsta sieć armatek śnieżnych.

Region zapewnia kilka malowniczych stoków dla amatorów freeridu. Zapewniają one sporo wrażeń, a jednocześnie organizatorzy zadbali o bezpieczeństwo zjeżdżających. Komu będzie mało emocji, na tego czeka dobrze wyposażony snowpark z hopami, torem do snowcrossu i strefą chill-out. Dwie trasy: Valena w Passo Tonale i Valbione na Ponte di Legno umożliwiają jazdę nocną dwa razy w tygodniu, od 20 do 23.

Trasy

Region składa się z 42 nartostrad o łącznej długości 100 km. Dla początkujących narciarzy i rodzin z dziećmi szczególnie polecane są łatwe, południowe stoki. Trasy niebieskie to w sumie 20 km. Trasy trudne rozciągają się przez 64 kilometry, a bardzo trudne przez 16 km. Dla miłośników mocniejszych wrażeń polecany jest zjazd na północnej stronie przełęczy, słynną drogą Paradiso. Jest to jedna z najbardziej wymagających czarnych tras, której koniec jest tak stromy, że nie jest w stanie wjechać na niego ratrak. Na Lodowcu Presena cały rok można jeździć po czterech trasach, długich na 7 km.

Całkowita liczba tras - 42 (100 km)
Trasy łatwe - 20 km
Trasy trudne - 64 km
Trasy bardzo trudne - 16

Wyciągi

Różnica wysokości pomiędzy najniżej, a najwyżej położonym punktem resortu wynosi 1880 metrów. Aby obsłużyć tak duży i tak rozciągnięty teren niezbędne było stworzenie nowoczesnej i sprawnie działającej infrastruktury. Na całym terenie znajdziemy 28 wyciągów. Składają się na nie 4 kolejki gondolowe, 5 orczyków i 19 wyciągów krzesełkowych (2, 3, 4 i 6 osobowych). Zwarta i przemyślana struktura sprawia, że do poruszania się po terenie resortu nie potrzebne są skibusy. Na szczycie Adamello (3000 m.n.p.m) znajduje się ski bar z panoramicznym widokiem na Lobbie, Presanella and Pian di Neve.

Całkowita liczba wyciągów - 28
Gondole - 4
Krzesełka - 19
Orczyki - 5

Brak turnusów

Dzień 1-2
 • 🚍Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy

 • Przyjazd do Passo Tonale

 • 🏨Zakwaterowanie

 • 👥Walkaround i wieczorna integracja

Dzień 3-8
 • Wspólne rozgrzewki

 • Szkolenia SKI/SNB

 • Jazda po stokach

 • 👍Wspólne aktywności i integracja

Dzień 9-10
 • 🏨Wykwaterowanie

 • 🚍Wyjazd do Polski

Brak turnusów

Cena zawiera
 • 🏨Zakwaterowanie w Apartamentach

 • 🚍Przejazd komfortowym autokarem

 • Skipass na region Passo Tonale oraz Ponte di Legno, obejmujący 100 km tras

 • 👥Opiekę kadry

 • Smsowy serwis informacyjny

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • 📛 Ubezpieczenie SKI PREMIUM - 70 zł/os

 • Opłata Klimatyczna - 50 zł/os

 • Kaucji zwrotnej za apartament - 30 €/os

Ubezpieczenie SKI PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie UNIQA jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację.

Koszty Leczenia (KL): 40 000€
Choroby przewlekłe (CP): Tak
Koszty Ratownictwa (KR): 6 000€
Uszczerbek na zdrowiu (NNW): 10 000€
Utrata Bagażu Podróżnego (BP): 200€
OC prywatne: 10 000€
OC sportowe: 10 000€
Sporty amatorskie (AS):Tak
Sprzęt Sportowy (SS):700€

Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 599 95 22

FAQ | Passo Tonale

Chciałem się dowiedzieć jak daleko od stoku znajduje się ośrodek?
Dom apartamentowy znajduje się w słonecznej okolicy z panoramicznym widokiem, w pobliżu centrum, blisko wyciągów. Apartament zapewnia bezpośredni dostęp do stoków narciarskich.

Ilu dniowy jest skipass?
Skipass jest 6-dniowy na region Passo Tonale oraz Ponte di Legno, obejmujący 100 km tras.

Jak długo trwa podróż autokarem?
Podróż będzie trwała ok. 16 godzin, od wyjazdu z Polski.

Jakim autokarem będziemy podróżować?
Jedziemy chodzi o transport, to zazwyczaj korzystamy z firm Bomatur i BP Tour. Bliżej do wyjazdu (ok tygodnia) będzie informacja od działu transportu jakiej firmy autokar pojedzie na ten wyjazd

Jakie ceny obowiązują w lokalnych sklepach i barach ?

Przykładowe ceny:

RESTAURACJE
Spaghetti - 8 EUR
Pizza Margaritta - 5 EUR
Pizza z dodatkami - 8 EUR
2 kiełbaski + opiekane ziemniaki - 10 EUR
Kotlet schabowy + frytki lub ziemniaki - 12 EUR
Stek + ziemniaki + sałatka - 16 EUR
Zupa - 5 EUR
Lampka wina - 2.5 EUR
Duże piwo lokalne (0,4l) - 3.5 EUR
Duże piwo pszenne (0,5l) - 5 EUR
Kieliszek "schnaps" - 3 EUR

MARKETY:
Pomidory - od 1 - 3 EUR/kg
Chleby - 2 EUR
Bułka - 0,25 EUR
Jogurt - 0,5 EUR
Serek do smarowania ala fromage - 1 EUR
Czekolada Milka - 0.85 EUR
Czekolada Ritter Sport - 1.25 EUR
Woda mineralna 1,5l w szklanej butelce - 0,45 EUR
Cola 1,5l w szklanej butelce - 1.00 EUR
Piwo 0.5l - 1.00 EUR
Wino 0,7l - 2 EUR

Godzina i miejsce wyjazdu

Godziny oraz miejsca wyjazdu z wszystkich miast są podane orientacyjnie. Potwierdzone informacje zostaną wysłane po zatwierdzeniu przez przewoźnika, wraz z oficjalnym komunikatem wyjazdowym na maila podanego przy rezerwacji, na ok. 3 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej

Podziel się i zbierz ekipę