Logo
Logo Logo

¡Vamos a México!

Playa del Carmen, Meksyk

📅 31.08.2020 - 18.09.2020

¡Vamos a México!

 • 👥 25 uczestników
 • 19 dni
 • Samolot
 • 🏨 Hotel 3*
 • Wyżywienie własne
Ceny od 7 999 zł
Vamos!

Egzotyczne wakacje na drugiej półkuli? Kultura Majów, wszechobecne iguany i długie, białe plaże? Zgadza się, trafiliście na wyjazd do Meksyku! To właśnie ojczyzna tequilli i burrito gości nas w wyjątkowy sposób, idealnie równoważąc zwiedzanie, chill i życie nocne. Na spragnionych wrażeń czekają wycieczki po okolicznych wyspach - ¡Vamos a México!

Ekipa ST

Hotele w Meksyku

Hotel w Playa del Carmen

Hotel w Playa del Carmen położony w niewielkiej odległości od rozrywkowego centrum miasta. W okolicy znajduje się mnóstwo barów, restauracji i nocnych klubów. Do najbliższej plaży dojdziemy pieszo około 5 minut.

 

Hotel w Cancun

Położony niedaleko portu w Cancun, w pobliżu znajdują się restauracje, bary i sklepy. Do najładniejszej plaży w Cancun dojedziemy komunikacją miejską 

 

Ogólne informacje

W każdym hotelu znajduje się basen. Wszystkie pokoje wyposażone są w klimatyzację, łazienkę z prysznicem. UWAGA! w pokojach dla 3 osób znajdują się tylko 2 duże łóżka - oznacza to, że dwie osoby śpią na jednym łóżku, dlatego rekomendujemy wybór tego rodzaju zakwaterowania osobom, którym to nie przeszkadza.

 

Hotele Meksyk - część zwiedzania

Położenie

Hotele o standardzie 3*. W pokoje wyposażone w klimatyzację, w każdym pokoju znajduje się prywatna łazienka. Obiekty położone w centrum miast lub w niedalekiej odległości od atrakcji turystycznych.

UWAGA! w pokojach dla 3 osób znajdują się tylko 2 duże łóżka - oznacza to, że dwie osoby śpią na jednym łóżku, dlatego rekomendujemy wybór tego rodzaju zakwaterowania osobom, którym to nie przeszkadza.

Wyżywienie własne

Wyżywienie realizowane we własnym zakresie. Ceny w sklepach oraz restauracjach są podobne do aktualnych w Polsce.

Przykładowe ceny w sklepach (obwiązująca w Meksyku waluta to Nuevo peso - MXN, 10 MXN = ok. 2 PLN):

chleb - ok. 30,00 MXN,
bułka - ok. 2,50 MXN,
woda mineralna 1,5 l - ok. 16,00 MXN,
coca – cola 2 l - ok. 22,50 MXN,
sok owocowy 1 l - ok. 15,00 MXN,
piwo 0,5 l - ok. 25,00 MXN,
wino 0,7 l - ok. 100,00 MXN,
tequila 0,7 l 0 ok. 150,00 MXN,
rum 0,7 l - ok. 150,00 MXN
papierosy - ok. 40,00 MXN,
czekolada – ok. 15,00 MXN.
Przykładowe ceny w lokalach:

drink - od 100 MXN,
frytki - od 60 MXN,
buritto - od 60 do 100 MXN,
śniadanie w restauracji - od 50 MXN
obiad w restauracji – od 100 MXN

Playa del Carmen

Playa del Carmen jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Riviera Maya i ogólnie, w południowo-wschodnim Meksyku. Baza noclegowa położona wzdłuż Riwiery Maya wkomponowana jest w tropikalny krajobraz i sąsiaduje z najpiękniejszymi plażami świata (!) wyróżniającymi się drobnym piaskiem. Działają tam tematyczne restauracje, dyskoteki, baseny o przeznaczeniu sportowym, rozrywkowym i rekreacyjnym oraz wiele innych udogodnień gwarantujących najwspanialszy wypoczynek.

Słynną częścią Playa del Carmen jest słynna ulica 5 Avenue - Quinta Avenida najczęściej odwiedzany deptak przez turystów krajowych i zagranicznych. Ma około 4 km długości. Ciągnie się od calle 1 do 40. Popołudniami i w godzinach wieczornych robi się tutaj tłoczno. Turystów przyciągają liczne klimatyczne restauracje z muzyką na żywo, przedstawienia na tzw. zocalo przy plaży, występy tubylców, butiki, galerie oraz szereg klubów nocnych, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie! To tu koncentruje się większość handlu, od rzemiosła i sklepów z pamiątkami do ekskluzywnych restauracji, barów i dyskotek.


Cancun

Cancun jest jednym z najsłynniejszych kurortów na świecie. Co roku odwiedza go prawie 7 milionów turystów z całego świata. To istny raj, który obfituje w kilometry wspaniałych piaszczystych plaż. Miasto obecnie zamieszkiwane jest przez ponad pół miliona osób, których głównym źródłem utrzymania jest właśnie turystyka.

Właśnie tutaj znajdują się największe dyskoteki, bary i restauracje. Wielbiciele szalonego życia nocnego powinni udać się do centrum handlowym Plaza Forum, gdzie znajdują się najsłynniejsze dyskoteki Coco Bongo, The City, Dady o. Coco Bongo to idealne miejsce dla tych, którzy lubią lasery i kostiumowe show i akrobatów. Naprzeciw Coco Bongo, do Dady’o powinni udać się wielbiciele muzyki lat 80–tych i 90–tych oraz konkursów bikini. The City to największa dyskoteka Ameryki Łacińskiej. Tu grają najlepsi z najlepszych. Fani rocka nie będą czuć się zagubieni. W Plaza Forum czeka na nich Hard Rock Café i muzyka na żywo. Tu w nocy nikt się nie nudzi, nigdy.

Tulum

Powstały w XIII wieku fort jest dowodem na to, że to właśnie półwysep stał się ostatnim miejscem zjednoczenia kultury Majów przed jej ostatecznym końcem spowodowanym najazdem konkwistadorów. Ruiny miasta Majów Tulum - Zama to chyba jedno z najpiękniej położonych miejsc na świecie. Nawet jeśli nie jesteście miłośnikami historii to choćby właśnie dla samego widoku warto tam pojechać. Szare ruiny kontrastują z niesamowicie turkusowym Morzem Karaibskim, białym plażami i zielonymi palmami, które je otaczają. Widok jest oszałamiający!

Tulum było jedynym miastem Majów zbudowanym na wybrzeżu i otoczonym wysokim trzyczęściowym murem służącym do ochrony przed atakiem z zewnątrz. To właśnie sprawiło, że do dziś miasto jest jednym z najlepiej zachowanych historycznych skarbów po Majach. Najbardziej imponującą budowlą na terenie kompleksu ruin jest El Castillo znajdujący się na szczycie wapiennego klifu tuż nad małą piaszczystą plażą wpadającą wprost do turkusowej wody. Przypuszcza sie, że miały tam miejsce główne uroczystości religijne. Zamek to chyba najbardziej obfotografowana budowla w całym Tulum.

Na terenie miasta znajduje się plaża, uznawana prze wielu podróżników oraz przez wiele magazynów podróżniczych uznawana za jedną z 10 najpiękniejszych plażach świata.


Grand Cenote

Cenoty to naturalne baseny również związane z kulturą Majów. Jedne są zupełnie odkryte, gdzie cała tafla wody znajduje się na powierzchni, inne schowane w jaskiniach, do których dostać się można przez mały otwór w ziemi. Jedne są płytkie, inne niewiarygodnie głębokie, co sprawia, że zapaleni nurkowie mają tutaj pole do popisu. Woda w cenotach jest krystalicznie czysta, a kąpiel w takim miejscu to niesamowite przeżycie.

Podobno tylko na samym Jukatanie jest ich aż 1650. Niektóre ciągle dzikie, ukryte gdzieś z dala od głównych szlaków, bez infrastruktury. Inne zaznaczone już na mapie, często odwiedzane z całym zapleczem jak na zwykłej pływalni. Uwaga, używanie kremów do opalania jest tu zabronione. Chodzi o to, by krystalicznie czysta woda dalej taką pozostała. Meksykanie bardzo dbają o swój skarb, który jest de facto wizytówką tego kraju. Przy każdej cenocie do dyspozycji są przebieralnie oraz prysznice.


Palenque

Na ogromnej, otoczonej dżunglą polanie położonej na płaskowyżu w stanie Chiapas w meksykańskiej części półwyspu Jukatan, znajduje się Palenque, jedno z najciekawszych stanowisk archeologicznych - ruiny dawnego miasta Majów.

Odkrycie ruin przyjęto na rok 1746, jednak pierwsze badania, na polecenia króla Hiszpanii, rozpoczęto tu w 1807 roku. Z dotychczasowych badań wynika, że osada nazywana obecnie Palenque zamieszkana została około setnego roku p.n.e. Ale jej historia, którą zdołano odczytać, zaczęła się w roku 431 za panowania władcy K’uk’ Balama. O kolejnych królach wiadomo stosunkowo niewiele.


Merida

Stolica stanu Jukatan . Obecnie miasto zamieszkuje ponad milion mieszkańców , z czego ok. 60% z nih to potomkowie Majów. Przed wynalezieniem włókien syntetycznych dzięki zyskom z produkcji henequenu miasto stało się bardzo zamożne. Powiązania handlowe gwarantowały mu ścisły kontakt z Europą. Określenie Ciudad Blanca ( Białe Miasto ) pochodzi prawdopodobnie ze względu na wszechobecny wapień i białą farbę. Niemniej jednak jest jeszcze jedno symboliczne tłumaczenie nazwy miasta. Miasto było zamieszkiwane przez "białych" i miało być wyłącznie dla "białych".

Miasto ma bogatą historię kolonialną. Początkowo osiedliła się w nim niewielka grupa rodzin hiszpańskich przybyłych z Europy, ale szybko rozwijało się jako ośrodek rzemieślniczy, handlowy i kulturalny. Już w 1618 roku posiadało pierwszy teatr. Tutejszy Teatro José Peón Contreras zaliczany jest do głównych scen teatralnych Meksyku. Podczas tzw. wojny kast w latach 1847-55 tylko Mérida oraz miasto Campeche oparły się na Jukatanie wojskom powstańczym. Wyróżnia się także, co podkreślają znawcy, kulturalną i mentalną odrębnością od reszty kraju.


Chichen Itza

Chichen Itza. Nazwę tę wymawia się Cziczenica, a w języku Majów znaczy ona Źródła Ludu Itza. Jest to najlepiej zachowany ośrodek dawnych Indian na Jukatanie w Meksyku.

W zespole Chichen Itza jest około 30 świątyń i obiektów. Każda z nich jest warta zobaczenia. Najbardziej oblegana przez turystów jest świątynia Kukulkana, czyli zamek (El Castillo). Budowla osiąga wysokość 24 metrów. We wnętrzu tej wyjątkowej piramidy znajduje się jeszcze jedna. Taka konstrukcja budowli wymagała oczywiście sporej wiedzy matematycznej, z której słynęli Majowie. Schody Kukulkany nachylone są pod kątem 45 stopni. Na sam szczyt prowadzi dokładnie 365 stopni.


Agua Azul

Stan Chiapas uznawany jest za jeden z najpiękniejszych w Meksyku za sprawą wspaniałej natury i magicznych ruin Majów. Jedną z naturalnych perełek regionu są mniej i bardziej znane wodospady. Najbardziej znane z nich to wodospady Agua Azul, których nazwa oznacza niebieską wodę. Wodospady Agua Azul to około 500 pojedynczych kaskad ciągnących się przez kilkaset metrów oraz krystalicznie czysta woda o niesamowitym, błękitnym kolorze.

Pierwszą rzeczą, która przyciąga każde spojrzenie po dotarciu do wodospadów Agua Azul jest niezwykle intensywny, lazurowy kolor wody. Wodospady kolor ten zawdzięczają dużej zawartości minerałów, zwłaszcza węglanu sodu i wodorotlenku magnezu. Nazwa Agua Azul jest w pełni uzasadniona, rzadko kiedy spotkać można tak piękny lazur wody.


Uxmal

Uxmal w języku Majów znaczy „Zbudowane po raz trzeci” (chociaż archeolodzy znaleźli ślady pięciu kolejnych osad w tym miejscu) jest kolejnym terenem wykopaliskowym dawnej kultury Majów w Meksyku. Miasto, a ściślej zachowane ruiny najważniejszych budowli, powstało między wiekiem VI i X n.e. na ubogim w wodę terenie. Z jego przeszłości wiadomo, że założyli je i mieszkali w nim – w szczytowym okresie do 25 tys. ludzi – Majowie, a od X wieku plemiona Tolteków. Z odczytanych w hieroglifach tekstów wynika, że jednym z ważnych władców w IX w. był Chaak (lub Chan Chak) K’ak’nal Ajaw. Za jego panowania powstały najważniejsze z zachowanych budowli. Dlaczego miasto zostało porzucone, dokładnie nie wiadomo. Mieszkańcy przenieśli się prawdopodobnie do rozwijającego niedaleko miasta Chitchen Itza, gdzie były lepsze warunki bytowe, zwłaszcza woda. W Uxmal głównym jej „źródłem” były bowiem dosyć rzadkie opady. Zbierano ją i przechowywano w kamiennych cysternach. Archeolodzy odkryli bardzo skomplikowany system jej przesyłania.

Campeche

Campeche to stolica stanu o tej samej nazwie na półwyspie Jukatan. Jego chlubą są doskonale zachowane XVII-wieczne mury i fortyfikacje, kolorowe kamienice z epoki kolonialnej, kościoły z barokowymi ołtarzami i przepiękne zócalo (plac główny) z imponującą katedrą. Wszystkie te zabytki doceniło UNESCO, wpisując w 1999 r. centrum miasta na Listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości. Campeche leży na głównym szlaku komunikacyjnym łączącym Jukatan z Chiapas i resztą Meksyku.

Isla Mujeres

Cena obejmuje tylko prom w dwie strony z Cancun na Isla Mujeres i z powrotem. Promy kursują od 5 rano do 2130. Dlatego w tym przepięknym miejscu możemy być cały dzień! Na miejscu do poruszania się po wyspie służą.... wózki golfowe (wypożyczenie to około 40$ za pół dnia/wózek dla 4 os) Wyspa jest otoczona pierścieniem białych plaż, przy których znajdują się szerokie promenady. Sama woda jest krystalicznie czysta, i bardzo płytka, ​​można wchodzić nawet ok. 50 m w głąb oceanu, a woda będzie na poziomie kolan.

Na wyspie jest mnóstwo atrakcji wartych odwiedzenia m.in. jaskinia śpiących rekinów, farmy żółwi, delfinarium, jednak szczególnie polecamy podwodne muzeum MUSA - gdzie na głębokości 9 m zatopiono 400 betonowych rzeźb naturalnej wielkości autorem tej niecodziennej wystawy jest Brytyjczyk Jason de Caires Taylor. Zatopione rzeźby są obrazem pokazują  ludzi w codziennych czynnościach i można je podziwiać z łodzi ze szklanym dnem lub podczas snorkelingu (wycieczka 4-5 godzinna koszt ok. 60$).

Cena: ok. 20$

Wyspa Cozumel

Cena obejmuje sam prom na wyspę zwana przez Majów „wyspą jaskółek”. Po dotarciu na miejsce rekomendujemy wypożyczenie skutera (cena ok. 20$ za cały dzień) i całodzienne zwiedzanie. Sama wyspa jest niewielka, ale dzięki krystalicznie czystej wodzie, wspaniałej rafie koralowej i dobrej infrastrukturze, stała się mekką dla miłośników podwodnego świata.  Na wyspie pomimo rajskich warunków, jest stosunkowo niewielu turystów. Z kolei klimatyczne miasteczka i białe plaże z turkusowym morzem, dla tych którzy postanowią ją odwiedzić, zostaną na pewno zapamiętane na zawsze! Zapraszamy do raju!

Cena: ok. 20$

Rozkład jazdy

Miejsce odjazdu Godzina W dniu Dopłata
Warszawa - lotnisko Chopina 07:00 W dniu wyjazdu -
Dzień 1
 • Wylot z Warszawy z przesiadką w jednym z miast europejskich

 • Przylot do Cancun / Transfer do hotelu

Dzień 2 - 5
 • 📍Pobyt w Cancun / Aktywny czas na plaży

 • Wycieczki fakultatywne na wyspę Isla Mujeres / Poznajemy nocne życie Cancun

Dzień 6-7
 • 🏢Wykwaterowanie z hotelu / Przejazd w kierunku Tulum

 • 📍Postój i kąpiel w cenotach - krasowych jaskiniach zalanych wodą / Przejazd na plażę w okolicach Tulum

 • 📍Zwiedzanie stanowiska archeologicznego Majów w Tulum

 • Czas na plażowanie / Przejazd do hotelu w centrum miasta Tulum

Dzień 8
 • Wyjazd w kierunku w Bacalar

 • 🏢Czas na lunch oraz kąpiel w błękitnych wodach laguny / Przejazd na nocleg

Dzień 9
 • 📍Wykwaterowanie z hotelu / Przejazd autokarem do miasta Palenque w stanie Chiapas (około 8h)

 • 🏢Zakwaterowanie w hotelu

Dzień 10
 • 📍Zwiedzanie Parku Narodowego Palenque - ukrytego w dżungli dawnego miasta cywilizacji Majów. Pobyt około 4-5h

 • 📍Przejazd nad wodospady Agua Azul / Powrót do hotelu w Palenque

Dzień 11
 • 📍Wykwaterowanie z hotelu / Przejazd autokarem do Campeche - Zwiedzanie miasta i czas wolny.

 • 🏢Dalsza podróż w kierunku Uxmal / Zakwaterowanie w hotelu

Dzień 12
 • 📍Zwiedzanie stanowiska archeologicznego Uxmal - jednego z najważniejszych punktów na mapie w czasach cywilizacji Majów. Pobyt około 3h

 • 📍Przejazd do miejscowości Merida - dawnego kolonialnego miasta w Meksyku / Czas wolny

 • 📍Przejazd w kierunku Chichen Itza i zakwaterowanie w hotelu

Dzień 13
 • 📍Zwiedzanie najsłynniejszego kompleksu archeologicznego w Meksyku - Chichen Itza (pobyt 3 - 4h)

 • 📍Przejazd do Playa del Carmen i zakwaterowanie w hotelu

Dzień 14 - 17
 • 📍Pobyt w Playa del Carmen / czas na plażowanie

 • Fakultatywnie możliwość rejsu na wyspę Cozumel

 • Miejscowość słynie również ze swojego klubowego klimatu. W zależności od dnia wejścia do klubów mogą być dodatkowo płatne

Dzień 18
 • 🏢Wykwaterowanie / Czas wolny

 • Przejazd na lotnisko / Wylot z Meksyku w godzinach wieczornych

Dzień 19
 • Przesiadka w jednym z europejskich miast / Powrót do Warszawy w godzinach wieczornych

Ubezpieczenie KL + NNW

Oferowane przez nas ubezpieczenie AXA DIRECT jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację. Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki. 

Suma Ubezpieczenia: KL 40 000 €, Koszty Ratownictwa: 6 000 €, NNW: 10 000 €.
Utrata Bagażu Podróżnego: 200 €
OC prywatne: 10 000 €
OC sportowe: 10 000 €
Obejmuje również choroby przewlekłe oraz sporty amatorskie.

Telefon: + 48 801 200 200 lub +48 22 575 9080

Cena zawiera
 • 🏢18 dni w Meksyku (16 noclegów w hotelach 3*)

 • Przelot samolotem na trasie Warszawa - Cancun - Warszawa

 • Transfery z lotniska do hotelu i na lotnisko

 • Transport podczas programu zwiedzania

 • 🏢5 noclegów w hotelu 3* w Cancun

 • 2 noclegi w hotelu 3* w Tulum

 • 🏢4 noclegi w hotelach 3* podczas programu zwiedzania

 • 🏢5 noclegów w hotelu 3* w Playa del Carmen

 • 📍Zwiedzanie i pobyt w Playa del Carmen

 • 📍Zwiedzanie i pobyt w Cancun

 • 📍Zwiedzanie Tulum

 • 📍Zwiedzanie Palenque

 • 📍Zwiedzanie Agua Azul

 • 📍Zwiedzanie Campeche

 • 📍Zwiedzanie Meridy

 • 📍Zwiedzanie Uxmal

 • 📍Zwiedzanie Chichen Itza

 • 📍Zwiedzanie Grand Cenote

 • Opiekę kadry

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • 📛 Ubezpieczenie PREMIUM KL i NNW - 130 PLN (doliczane do umowy)

 • Opłata dewizowa na realizację programu wraz z biletami wstępu - 150 USD (opłata obligatoryjna, płatna na miejscu)

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego - 15 PLN (doliczane do umowy)

Dostępne terminy
31.08.2020 - 18.09.2020
Wybrana oferta
Hotele w Meksyku25 osób
Lista rezerwowa
W razie zwolnienia się miejsc dostaniesz informację
Pokój 3 os.
Lista rezerwowa
Pokój 2 os.
Lista rezerwowa
Dokwaterowanie 1 os.
8 499 zł9 099 zł
Cena uwzględnia 100 zł rabatu dla klienta typu Student

Podziel się i zbierz ekipę