Logo
Logo Logo

Włochy | Livigno

Livigno, Alpy włoskie

4.5
Program
Praca pilota
Integracja
Przepraszamy, aktualnie nie ma terminów na ten wyjazd.
Brak turnusów
Bombardino
Livigno kusi swoją strefą wolnocłową - tani alkohol i perfumy, ale Livigno to przede wszystkim świetnie przygotowane trasy (115 km tras) i nowoczesne wyciągi zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wybrednych narciarzy i snowboardzistów. Po całodniowym szusowaniu można skoczyć na après-ski do alpejskiej bacówki pod stokiem, gdzie rozgrzeje Was gorrrrrące Bombardino.
Ekipa so Snow
M
Martyna
03.02.2018
4.3
Możecie być pewni, że za rok znowu skorzystamy z waszego wyjazdu!
N
Natalia
07.01.2018
5
Super, na pewno miło zaskoczyłam się organizacją i przebiegiem wyjazdu. Hotel naprawdę fajny, warunki idealne. Wyjazd zaliczam zdecydowanie do bardzo udanych!
H
Hubert
27.02.2018
4.3
Było naprawdę fajnie było :) Zawsze sceptycznie się nastawiam przed wszelkimi wyjazdami gdzie jadę tylko z jedną osobą znajomą, ale tutaj obawy okazały się niepotrzebne.

Livigno

Informacje o ośrodku

SNOW PARK MAPA STOKÓW

Ta alpejska miejscowość, ze względu na duże nasłonecznienie oraz zimny i suchy klimat, zwana jest czasem małym lub włoskim Tybetem. Leży w kilkunastokilometrowej dolinie rozciągającej się między szwajcarską Engadin i włoską Alta Valtellina. W zimie dojechać tu można jedynie od strony Szwajcarii, przez wybudowany w latach 60-tych ubiegłego stulecia wąski i długi na 3.4km. tunel Munt La Schera.

Pomimo dużego zainteresowania turystów, Livigno stara się zachować swój unikalny charakter wysokogórskiej wioski. Piękna architektura drewniana i domy postawione na kamiennej podstawie idealnie łączą się tu z efektownymi, górskimi widokami. Ulokowanie między Szwajcarskim Parkiem Narodowym oraz Narodowym Parkiem Stelvio sprawia, że otaczającą przyrodę udało zachować się w jej naturalnej formie.

Atrakcje resortu

Do momentu budowy tunelu, Livigno było odcięte od świata przez większość dni w roku, dlatego też mamy tu strefę wolnocłową. Na turystów czeka więc ponad 250 sklepów oferujących alkohole, perfumy, papierosy oraz sprzęt rtv w bardzo atrakcyjnych cenach. Przy wyborze kwatery warto sprawdzić czy dane miejsce bierze udział w ofercie free ski obowiązującej przez dwa pierwsze i ostatnie tygodnie sezonu.

Kurort jest bardzo popularny, zwłaszcza wśród polskich narciarzy. Nasz język praktycznie słyszalny jest cały czas na ulicy, w sezonie występują tu artyści znad Wisły, a w niektórych sklepach mówi się po polsku. Po nartach można przespacerować się po głównym deptaku lub skorzystać z aquaparku. Do dyspozycji narciarzy biegowych oddany jest znajdujący się w samym centrum stadion, oraz 40 km tras.

W ciągu dnia warto jest choć na chwile przerwać szusowanie i skorzystać z oferty apre-ski lokali przy stokach, zwłaszcza po stronie Mottolino. Od wczesnych godzin popołudniowych słychać tam głośną muzykę, a goście w blasku słońca niejednokrotnie tańczą na stołach. Sama miejscowość może pochwalić się dużą ilością klimatycznych barów, restauracji oraz kilkoma dobrymi klubami nocnymi i dyskotekami.

Warunki narciarskie

Specyficzne położenie sprawia, że śnieg leży tu bardzo długo – od końca listopada, aż do połowy kwietnia, czy nawet początku maja. Średnia ilość 322 dni słonecznych w roku sprawia, że wraz ze sprzętem narciarskim, warto wyposażyć się też w krem z dużym filtrem przeciwsłonecznym. Stoki przygotowane są bardzo dobrze, choć pod koniec sezonu dolne partie mogą być pokryte mokrym, sypkim śniegiem.

Region posiada dwa dobrze wyposażone snowparki z kilkoma skoczniami, bordercrossami i halfpipem. W okolicach szczytowej stacji na Carosello znajdziemy trasę slalomową, na której można dokonać pomiaru czasu. Po stronie Mottolino rozłożona jest gigantyczna poduszka powietrzna, do bezpiecznego szlifowania umiejętności akrobatycznych. Na obu stokach znajdują się też wewnętrzne place zabaw dla dzieci.

Trasy

Teren narciarski podzielony jest na dwie części – Carolsello 3000 oraz Mottolino Ski Area. W sumie na narciarzy i snowboardzistów czeka 78 szerokich tras o łącznej liczbie 115 km. Trasy łatwe mają w sumie 30 km., trudne 65, a bardzo trudne 20 km. Najdłuższa z nich, Scoiattolo, rozpoczyna się na wysokości 2700 m.n.p.m. Nawet trasy czarne nie nalezą do bardzo wymagających, natomiast z każdego punktu rozpościera się niesamowity widok na okoliczne łańcuchy górskie. Kupując karnet Alta Valtellina możemy skorzystać z oferty pobliskich kurortów - Bormio, S. Caterina, Validentro i S. Colombano.

Całkowita liczba tras - 78 (115 km)
Trasy łatwe - 30 km
Trasy trudne - 65 km
Trasy bardzo trudne - 20 km

Wyciągi

Całkowita ilość wyciągów wynosi 31. Z tego 6 to kolejki gondolowe, 13 krzesełkowe, a 11 to orczyki. System jest w stanie przetransportować w ciągu godziny 47300 osób, co sprawia że praktycznie nie ma kolejek. Nad dobrym stanem pokrywy śnieżnej stale czuwa system 110 armatek śnieżnych, a dośnieżanie jest w stanie pokryć 80% terenu. Ponieważ infrastruktura rozmieszczona jest na dwóch przeciwległych stokach, nie istnieje bezpośrednie połączenie pomiędzy nimi. Stworzono więc bardzo dobrze działający system bezpłatnych skibusów, który sprawnie przewozi turystów z jednej strony na druga.

Całkowita liczba wyciągów - 31
Gondole - 6
Krzesełka - 13
Orczyki - 12

Brak turnusów

Dzień 1 - 2
 • 🚍Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy

 • Przyjazd do Livigno

 • 🏨Zakwaterowanie

 • 👥Walkaround i wieczorna integracja

Dzień 3 - 8
 • Wspólne rozgrzewki

 • Jazda po stokach

 • 👍Wspólne aktywności i integracja

Dzień 9 - 10
 • 🏨Wykwaterowanie

 • 🚍Wyjazd do Polski w godzinach nocnych

Brak turnusów

Cena zawiera
 • Specjalna promocja!

 • 🏨Zakwaterowanie w Apartamentach

 • 🚍Przejazd komfortowym autokarem

 • Skipass Livigno (na regiony Carolsello 3000 oraz Mottolino Ski Area) obejmujący 115 km tras

 • 👥Opiekę kadry

 • Smsowy serwis informacyjny

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • 📛 Ubezpieczenie SKI PREMIUM - 70 PLN/os

 • Opłata Klimatyczna - 50 PLN/os

 • Kaucji zwrotnej za apartament

Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener Premium ma większą sumę ubezpieczenia. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia w tym COVID-19: 60 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 
NNW: 5 000 €
OC w życiu prywatnym i sportowe:
 
 • szkody na mieniu: 25 000 €
 • szkody na osobie: 50 000 €
Bagaż: 500 €
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25

FAQ | Livigno

Ile dni obejmuje skipass?
Skipass jest 6-dniowy. Skipass Livigno (na regiony Carolsello 3000 oraz Mottolino Ski Area) obejmujący 115 km tras.

Czy to prawda, że Livigno jest strefą bezcłową?
Zakupy w Livigno to świetna okazja na zaoszczędzenie pieniędzy, gdyż miasto znajduje się w strefie wolnocłowej. Towary sprzedawane w Livigno nie są obciążone podatkiem VAT, ani akcyzą. dodatkowo w miasteczku funkcjonuje wiele luksusowych sklepów.

W jaki sposób w mieście można spędzić czas po powrocie ze stoków?
Livigno oferuje ogromną liczbę barów après-ski, pubów i restauracji.

Jakie ceny obowiązują w lokalnych sklepach i barach?

Ceny na miejscu:

Restauracje:
Spaghetti - 8 EUR
Pizza Margaritta - 5 EUR
Pizza z dodatkami - 8 EUR
2 kiełbaski + opiekane ziemniaki - 10 EUR
Kotlet schabowy + frytki lub ziemniaki - 12 EUR
Stek + ziemniaki + sałatka - 16 EUR
Zupa - 5 EUR
Lampka wina - 2.5 EUR
Duże piwo lokalne (0,4l) - 3.5 EUR
Duże piwo pszenne (0,5l) - 5 EUR

Markety:
Pomidory - od 1 - 3 EUR/kg
Chleby - 2 EUR
Bułka - 0,25 EUR
Jogurt - 0,5 EUR
Serek do smarowania ala fromage - 1 EUR
Czekolada Milka - 0.85 EUR
Czekolada Ritter Sport - 1.25 EUR
Woda mineralna 1,5l w szklanej butelce - 0,45 EUR
Cola 1,5l w szklanej butelce - 1.00 EUR
Piwo 0.5l - 1.00 EUR
Wino 0,7l - 2 EUR

Godzina i miejsce wyjazdu

Godziny oraz miejsca wyjazdu z wszystkich miast są podane orientacyjnie. Potwierdzone informacje zostaną wysłane po zatwierdzeniu przez przewoźnika, wraz z oficjalnym komunikatem wyjazdowym na maila podanego przy rezerwacji, na ok. 3 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej

Podziel się i zbierz ekipę