Logo
Logo Logo

Dookoła Islandii | W krainie lodu i ognia

Islandia, Europa

📅 08.09.2024 - 15.09.2024

Dookoła Islandii | W krainie lodu i ognia

 • 👥 16 uczestników
 • 8 dni
 • Samolot
 • Apartamenty
 • Wyżywienie własne
Ceny od 8 249 zł | Zaliczka tylko 1500 zł
Dookoła Islandii w 8 dni. W krainie lodu i ognia

Czy w 8 dni można przejechać dookoła Islandii i zobaczyć największe atrakcje wyspy? Przedstawiamy Wam najbardziej kompleksowy program zwiedzania Islandii w naszej ofercie. Taki, w którym zobaczymy ponad 10 pięknych, potężnych wodospadów południa, pólnocy, wschodu i zachodu wyspy, taki w którym zobaczymy piękne jeziora lodowcowe, gejzer, wypłyniemy w rejs w poszukiwaniu wielorybów. a nawet odpoczniemy w błękitnych i krzemowych wodach SPA Blue Lagoon. Tu nie ma co się zastanawiać, tu trzeba się pakować!

Ekipa ST

Golden Circle

Wycieczka Golden Circle

Must see Islandii! Golden Circle to jeden z najpopularniejszych szlaków turystycznych Islandii, w ramach którego zobaczysz najważniejsze miejsca w południowo-zachodniej części wyspy. W planie jest:

 • Park Narodowy Þingvellir, czyli ważny przystanek historyczny z ciekawą geologią. Pierwsze zgromadzenie islandzkiego parlamentu Althing odbyło sie tutaj w 930 roku, a parlament funkcjonuje do dziś. W tym miejscu stykają się też płyty tektoniczne Eurazji i Ameryki Północnej, a takie zjawiska rzadko można oglądać na lądzie, więc my wykorzystamy tą unikatową okazję!
 • Wodospad Gullfoss – piękny i potężny, trzeba zobaczyć! 
 • Dolina Haukadalur z gejzerami: Geysir i Strokkur i źródłami termalnymi. To obszar aktywny geotermalnie, a gejzery wybuchają co kilka minut! I dlatego tam jedziemy!

 

 

Jezioro Jökulsárlón

Jezioro Jökulsárlón – w krainie lodowca

Lodowe jezioro!

Widok na Jezioro Jökulsárlón jest tak niesamowity, że wykorzystano go podczas kręcenia słynnego "Tomorrow Never Dies" z Jamesem Bondem! Jökulsárlón oznacza dokładnie: "laguna lodowcowa". Nazwa dosłownie tłumaczy pochodzenie jeziora – powstało ok. 40 lat temu, gdy zaczął topić się lodowiec Breiðamerkurjökull. Obecnie jest stale zasilane topniejącą wodą i bryłami lodu, które odrywają się od lodowca i dryfują po jeziorze w stronę oceanu.

Podczas pobytu nad jeziorem wskoczymy na szybką łódź i podpłyniemy na środek jeziora oraz pod jęzor lodowca!*

*łódki według rozkładu operują od początku czerwca do końca września. W zależności od warunków pogodowych, możliwy jest start funkcjonowania wycieczki wcześniej.

Park Narodowy Skaftafell

Park Narodowy Skaftafell

Ogień i lód w jednym!

Park Narodowy Skaftafell obejmuje część potężnego lodowca - Vatnajökull. Ale na terenie parku możesz obejrzeć aż trzy lodowce! Najbardziej popularny - Skaftafellsjökull, wygląda jak wielki, biały jęzor. Ponadto teren jest aktywny wulkanicznie a krajobraz przecinają liczne cieki wodne, szczeliny, góry. 

Połączenie surowych gór z zielenią lasów i lodowców z wulkanami a do tego czyste powietrze sprawiają, że to miejse to kwintesencja dzikiej, naturalnej Islandii. 

Blue Lagoon

Blue Lagoon

Zrelaksuj się w naturalnym spa!

Blue Lagoon to jedne z wielu jezior, które powstały na stutek przeprowadzenia odwiertów w czarnej lawie. Obok znajduje się elektrownia geotermalna, której zadaniem jest ogrzewanie wody przy użyciu pary wodnej z termanych źródeł, występujących na tym obszarze. Jezioro miało być zbiornikiem, w którym gromadzono nadmiar wody. Islandczycy sądzili, że z czasem woda ostygnie, ale tak się nie stało. Laguna ma stałą temperaturę około 40 stopni, a skład wody jest bardzo bogaty w minerały, więc Twoja skóra będzie wdzięczna za taką kąpiel. Spędzimy tu blisko 3h, a od razu po naszym relaksie jedziemy na lotnisko. Czy to nie idealne zakończenie tego wyjazdu?

Plaża Reynisfjara w Vik

Plaża w Vik

Widok jak nie z tego świata.

Widok jak z Gry o Tron!

Czarna, bazaltowa plaża Reynisfjara, otoczona klifami przypominającymi organy kościelne tworzy niesamowity krajobraz wybrzeża atlantyckiego. Powstała po wybuchu wulkanu, kiedy lawa w połączeniu z wodą rozdzieliła się na dobne cząsteczki, a smagający je wiatr uformował kulki. Nie dziwne, że nakręcono tu tyle filmów, m.in. naszą ulubioną Grę o Tron.

Reykjavik

Reykjavik

Ultranowoczesna opera Harpa mieni się na tle oceanu! 

Reykjavik, czyli najbardziej wysunięta na północ stolica świata, łączy w sobie nowoczesną architekturę, przyjazny klimat i krajobraz gór i ocenu. Zobacz panoramę miasta z wieży kościoła Hallgrímskirkja! Wieczorami baw się w jednym z wielu pubów, np. IÐNÓ. Za dnia polecamy Kaffi Vínyl – zjesz wegańskie jedzenie przy dobrej muzyce a drinka na balkonie z pięknym widokiem wypijesz w Babalú. Spróbuj też hot-doga, Islandia z nich słynie! Najlepszy jest na stoisku Bæjarins bestu koło portu. Chcesz podjąć kulinarne wyzwanie? Zjedz sfermentowanego rekina i popij go kieliszkiem czarnej śmierci, czyli wódki Brennivína. Trzymamy kciuki!

Wodospady południa

Seljalandsfoss, Gljúfrabúi, Skogafoss, Kvernufoss

 • Seljalandsfoss: Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych wodospadów na Islandii, o wysokości 60 metrów. Unikalna cecha Seljalandsfoss to możliwość przejścia za wodospad, co daje unikalną perspektywę.
 • Wodospad Gljúfrabúi: Ten ukryty klejnot jest często pomijany przez turystów, ze względu na to, że jest schowany w jaskini. My natomiast o nim nie zapomnimy!
 • Wodospad Skogafoss: Jest to jeden z największych i najbardziej majestatycznych wodospadów w kraju, o wysokości 60 metrów i szerokości 25 metrów. 
 • Wodospad Kvernufoss: Jest to mniej znany, ale równie piękny wodospad o wysokości 30 metrów. Podobnie jak Seljalandsfoss, istnieje możliwość przejścia za ten wodospad, co daje unikalne doświadczenie.

Wodospady północy

Dettifoss, Selfoss, Godafoss

 • Dettifoss: To najpotężniejszy wodospad w Europie pod względem wielkości przepływu wody. Wodospad ma 100 metrów szerokości i 45 metrów wysokości, a jego potężne wody spadają z niesamowitą siłą, tworząc niezapomniane widoki.
 • Selfoss: Położony zaledwie kilka kilometrów na północ od Dettifoss, Selfoss to wodospad o wysokości 11 metrów, charakteryzujący się serią mniejszych kaskad. Jego delikatniejsza, lecz równie fascynująca siła przyciąga wielu podróżników.
 • Godafoss: Znany również jako "Wodospad Bogów", Godafoss ma około 12 metrów wysokości i 30 metrów szerokości. Jego nazwa pochodzi od historycznego wydarzenia, kiedy to figurki starych nordyckich bóstw zostały rzucane do wodospadu podczas chrystianizacji Islandii.

Akureyri

Akureyri stolica północy

Akureyri to drugie co do wielkości miasto Islandii, pełne uroku i tajemniczości. Charakterystycznym punktem miasta jest imponujący kościół Akureyrarkirkja, który góruje nad okolicą, zawsze przyciągając nasze spojrzenie swoją nowoczesną architekturą. Spacerując po miasteczku, natrafiamy na unikalną sygnalizację świetlną - zamiast typowych okrągłych świateł, mamy tu serduszka, które dodają uroku każdej przejażdżce. Kolorowe domy dodają miastu optymistycznego charakteru, a bogate życie kulturalne sprawia, że nigdy nie jest nam tu nudno. 

 

 

 

 

Atrakcje północy Islandii

Pola siarkowe Hverir, Krater Hverfjall, Jezioro Myvatn

Pola siarkowe Hverir to obszar geotermalny, na którym przekonasz się, jak bogate jest wewnętrzne życie Ziemi. Bulgotanie, syczenie, wszechobecna para i ziemia w wielu kolorach – tak wygląda Hverir. Mówi się, że to miejsce przypomina piekło na ziemi! Na pewno będziesz pod wrażeniem tych wszystkich procesów, które normalnie zachodzą pod powierzchnią, a tutaj zobaczysz je na żywo!

Krater Hverfjall, obecnie uważany za wygasły, jest najbardziej znanym w całej Islandii ze względu na prawie idealny, kolisty kształt i nieziemską panoramę dookoła. Wybuch pokrył wulkanicznym pyłem oraz drobną tefrą cały obszar Myvatn. Na szczególną uwagę zasługuje Dimmuborgir (isl. ciemne miasto). Fantazyjnie, czarne formacje skalne utworzyła ok 2000 lat temu lawa wypływająca z okolicznych kraterów. Najbardziej znana jest jaskinia Kirkjan (isl. kościół). Według ludowych wierzeń w Dimmuborgir pojawiały się elfy, trolle, a nawet istoty piekielne. 

Jezioro Myvatn jest położone w północnej Islandii i mimo to podobno nigdy całkowicie nie zamarza! Dlaczego? Przez znajdujące się tu pola lawowe, czynne wulkany i źródła termalne. Glony i składniki mineralne nadają wodom jeziora piękny błękitno-zielony kolor. Postrzępiona linia brzegowa, pseudokratery i liczne formacje skalno-lawowe sprawiają, że Myvatn bardziej przypomina rozlewisko niż jezioro.

Wąwóz Fjadrárgljúfur

Wąwóz Fjadrárgljúfur

Fjadrárgljúfur to wąwóz, który wydaje się jakby został wyjęty prosto z baśni. Z jego krawędzi roztacza się widok na zielone, mchowe ściany, które falują w dół aż do turkusowego strumienia, płynącego na dnie. Zbocza tego 2-kilometrowego wąwozu są jak olśniewające płótno, na którym natura maluje nieprawdopodobne obrazy. Każdy krok na szlaku wzdłuż brzegu przynosi nowe, zapierające dech w piersiach widoki. Fjadrárgljúfur to miejsce, które z każdą wizytą wydaje się jeszcze piękniejsze, bardziej nieziemskie. To prawdziwy skarb Islandii. Wąwóz ten został "odkryty" dla turystów po tym jak Justin Bieber nakręcił tam fragment swojego teledysku.

Rejs statkiem po zatoce - szukanie wielorybów

Rejs statkiem po zatoce - szukanie wielorybów w Husavik

Trzygodzinny rejs z Husaviku to prawdziwa przygoda, która pozwala nam doświadczyć magii spotkania z wielorybami na wodach Północnego Atlantyku. Wyprawa zaczyna się od zaokrętowania na tradycyjną islandzką łódź, gdzie sympatyczna załoga wprowadza nas w świat morskich gigantów. Kiedy łódź oddala się od portu, widzimy, jak malownicze miasteczko Husavik znika nam za plecami, a przed nami rozpościera się niezmierzony ocean. W tym momencie czujemy prawdziwą ekscytację, kiedy oczekujemy na pierwsze spotkanie z wielorybem.

Najważniejsze jest jednak to, co dzieje się pod wodą. Kiedy wieloryb pojawia się na powierzchni, to moment zapiera nam dech w piersiach. Często są to humbaki lub delfiny, a czasami mamy szansę zobaczyć orki. Każde spotkanie jest wyjątkowe i niezapomniane. Na pokładzie serwują nam ciepłe napoje i tradycyjne islandzkie przekąski, które sprawiają, że czujemy się jak u siebie w domu, mimo że jesteśmy na środku oceanu. Wycieczka kończy się powrotem do Husaviku, a my wracamy na ląd z niezapomnianymi wspomnieniami i z wielkim szacunkiem do tych majestatycznych stworzeń, które mieliśmy okazję spotkać.

 

Noclegi na Islandii

Domki

W czasie wyjazdu nocujemy w 4-6 osobowych domkach. W domkach znajdują się aneksy kuchenne i niezbędne przybory do przygotowania własnych posiłków. W pokojach może znajdować się 1 łóżko podwójne oraz pojedyncze lub łóżko piętrowe. W każdym domku znajduje się również toaleta i łazienka. 

Hostel w Reykjaviku

Jedną noc spędzimy w Hostelu w Reykjaviku, który znajduje się w centrum miasta.

Pokoje 4-6 osobowe z łóżkami piętrowymi. W hostelu znajduje się ogólnodostępna kuchnia.

Dzień 1
 • Wylot z Polski i przylot na Islandię

 • Transfer do hostelu na południowe wybrzeże

 • Nocleg na południu Islandii

Dzień 2
 • Zwiedzanie półwyspu Reykjanes m.in. pola lawowe

 • Wycieczka Golden Circle - wodospad Gullfoss, wielki Geysir, Park Narodowy Thingvellir

 • Nocleg na południu Islandii

Dzień 3
 • 📍Zwiedzanie południa Islandii m.in. Wodospad Skogafoss, Seljalandsfoss, Kvernufoss, Gljúfrabúi

 • 📍Czarna Plaża i Dyrhoaley

 • Po drodze Park Narodowy Skaftafell oraz wąwóz Fjadrárgljúfur

 • Nocleg w domkach na południu Islandii

Dzień 4
 • 📍Pobyt nad Jeziorem Jokulsarlon i na Diamentowej plaży (Rejs po jeziorze amfibią dla chętnych - za dodatkową opłatą)

 • Wodospady wschodniej Islandii - Hengifoss

 • Nocleg na wschodzie Islandii

Dzień 5
 • Wąwóz Studlagil

 • Przejazd w kierunku północy wyspy i zwiedzanie m.in:

 • Jezioro Myvatn Wodospady Dettifoss, Selfoss oraz Godafoss

 • Krater wulkaniczny Hverfjall

 • Pola siarkowe Hverir

 • 📍Rejs statkiem po zatoce w Husaviku - szukanie wielorybów

 • Nocleg na północy Islandii

Dzień 6
 • Spacer po Akureyri

 • Przejazd na zachodnie fiordy Islandii

 • Wodospad Dynjandi

 • Nocleg na zachodzie Islandii

Dzień 7
 • Przejazd do Reykjaviku - po drodze zwiedzanie półwyspu Snaefellsnes

 • Przyjazd do stolicy Islandii

 • Nocleg w hostelu w Reykjaviku

Dzień 8
 • 📍Spacer po Reykjaviku

 • Czas wolny

 • 📍Przejazd do Blue Lagoon

 • Przejazd na lotnisko i powrót do Polski

Samolot Islandia

Linie lotnicze wizzair

Wymiary bagażu:

Bagaż podręczny do 10 kg - 40 x 30 x 20 cm

Bagaż rejestrowany do 20 kg - 149 x 119 x 171 cm

Rozkład jazdy

Miejsce odjazdu Godzina W dniu Dopłata
Gdańsk - Lotnisko 14:00 W dniu wyjazdu -
Katowice - lotnisko Pyrzowice 14:00 W dniu wyjazdu -

ŁUKASZ RADZIKOWSKI

Koordynatorem tego wyjazdu jest Łukasz Radzikowski.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nim na Messengerze klikając w poniższy link:

Zadaj pytanie

Ubezpieczenie KL + NNW STANDARD

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia: 20 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 

NNW: 1250 €
 
OC w życiu prywatnym i sportowe
 • szkody na mieniu: 5 000 €
 • szkody na osobie: 10 000 €
Bagaż: 200 €  (zawartość)
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25
 

Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener Premium ma większą sumę ubezpieczenia. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia: 60 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 
NNW: 5 000 €
OC w życiu prywatnym i sportowe:
 
 • szkody na mieniu: 25 000 €
 • szkody na osobie: 50 000 €
Bagaż: 500 € (zawartość)
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25

 

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Każda rezerwacja ubezpieczona jest od kosztów rezygnacji więc w uzasadnionych przypadkach (Zakres i szczegóły ubezpieczenia kosztów rezygnacji jest opisany w OWU w paragrafach 4-5: https://st.pl/document/54) możesz ubiegać się u naszego ubezpieczyciela Wiener o zwrot wpłaconych środków. Zgłoszenie należy wysłać do nas w ciągu 2 dni od wystąpienia zdarzenia uniemożliwiającego udział w wyjeździe.

Paszport

Paszport nie jest wymagany. Wystarczy WAŻNY dowód osobisty.

Przed rozpoczęciem wyjazdu prosimy się upewnić jaka jest data ważności dokumentu i czy nie został on nigdy zgłaszany jako zaginiony.

Jeżeli okaże się, że dokument jest nieważny lub został kiedykolwiek zgłoszony jako zaginiony nie będzie możliwości przekroczenia granicy.

Zgodnie z § 8. ust 4. Warunków Uczestnictwa (https://st.pl/warunki-uczestnictwa) PODRÓŻNI nieposiadający polskiego obywatelstwa we własnym zakresie powinni sprawdzić możliwość podróżowania po krajach objętych ofertą.

Karta EKUZ

Zachęcamy wszystkich podróżujących po Europie do bezpłatnego wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Karta uprawnia do korzystania ze świadczeń zdrowotnych podczas pobytu w innych państwach członkowskich Unii Europejskiej oraz w Norwegii, Danii, Szwajcarii i na Islandii.

Korzystając z EKUZ za granicą pamiętaj, że podlegasz obowiązkom i korzystasz z praw wynikających z przepisów państwa pobytu na tych samych warunkach, co ubezpieczeni w tym państwie. Jeżeli w danym kraju istnieje obowiązek współpłacenia, również poniesiesz takie koszty.

Procedura wyrabiania EKUZ jest niezwykle prosta - wystarczy pobrać i wypełnić wniosek, oraz złożyć do w najbliższym oddziale bądź delegaturze NFZ. Możesz to zrobić również poprzez IKP. Wniosek o EKUZ rozpatrzony zostanie w ciągu 10 dni roboczych + czas na dostarczenie karty pod wskazany adres- proszę wziąć to pod uwagę podczas planowania wyjazdu

Więcej info na: https://pacjent.gov.pl/ekuz

Cena zawiera
 • Przelot samolotem na trasie Polska - Islandia - Polska

 • Bagaż rejestrowany do 20 kg o wymiarach: 149 x 119 x 171 cm

 • 8 dni na Islandii (7 noclegów: 3 na południu, 1 na wschodzie, 1 na północy, 1 na zachodzie, 1 w Reykjaviku)

 • 📍Zwiedzanie jeziora lodowcowego Jokullsarlon

 • 📍Zwiedzanie Parku Narodowego Skaftafell

 • 📍Zwiedzanie Czarnej plaży Vik

 • Zwiedzanie Wodospadu Skogafoss

 • Zwiedzanie Wodospadu Kvernufoss

 • Zwiedzanie Wodospadu Gljúfrabúi

 • Zwiedzanie Wodospadów Dettifoss, Selfoss oraz Godafoss

 • Zwiedzanie wąwozu Fjadrárgljúfur

 • 📍Wizyta nad Jeziorem Myvatn

 • 📍Zwiedzanie Wodospadu Seljandafoss

 • 📍Zwiedzanie Reykjaviku

 • 📍Wycieczka Golden Circle

 • 📍Wstęp do Blue Lagoon

 • Transport na miejscu wg. programu

 • Opieka kadry ST

 • SMS-owy serwis informacyjny

 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

 • 📍Zwiedzanie krateru wulkanicznego Hverfjall

 • 📍Zwiedzanie Pola siarkowego Hverir

 • Zwiedzanie miasta Akueyri

 • 📛Ubezpieczenie KL + NNW Standard na czas wyjazdu

 • 📍Rejs łodzią w poszukiwaniu wielorybów w Husaviku

 • Pobyt nad wodospadem Hengifoss i wąwozem Studlagil

 • Zwiedzanie wodospadu Dynjandi

 • Zwiedzanie półwyspu Snaefellsnes

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego 15 PLN (doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Pomocowego 15 PLN (doliczane do umowy)

 • Opłaty dewizowej - 150 € (płatne w panelu klienta do 3 dni przed rozpoczęciem wyjazdu)

Nie zawiera (fakultatywne)
 • 📛 Ubezpieczenia KL + NNW Premium 40 PLN (doliczane do umowy)

 • Gwarancja niezmienności ceny - 49 PLN doliczane do umowy)

Dostępne terminy
08.09.2024 - 15.09.2024
Wybrana oferta
Noclegi na Islandii16 osób
Wolne miejsca
Wyjazd w sprzedaży
Miejsce 1 os.
8 249 zł
Dokwaterowanie 1 os.
8 249 zł
Zaliczka tylko 1500 zł
Rezerwuj 📅
Cena uwzględnia 100 zł rabatu dla klienta typu Posiadam status ucznia/studenta

Podziel się i zbierz ekipę