Logo
Logo Logo

Teneryfa I Pod szczytem wulkanu

Wyspy Kanaryjskie, Europa

Przepraszamy, aktualnie nie ma terminów na ten wyjazd.
Brak turnusów
Wyspy Szczęśliwe na wyciągnięcie ręki!

Ucieczka przed zimą? Z nami to się musi udać! Premierowy wyjazd do krainy wiecznej wiosny, gdzie ekipa ST w tym roku przygotowała dla Was moc atrakcji! Popłyniemy katamaranem, zaszalejemy na jeep safari, spróbujemy pysznej kuchni i odkryjemy nowy zakątek świata, który jest na wyciągnięcie ręki.

Odważysz się sięgnąć? 

Ekipa ST

Parque Rural de Anaga

Spotkanie dwóch żywiołów

Zaczarowany las a w nim unikalna okazja do zanurzenia się w świat egzotycznych roślin, które porastały ziemię miliony lat temu. Niczym Mowgli zawiśniemy na lianach i zgubimy się w potężnych paprociach porastających zbocza masywu górskiego. Na naszej trasie wdrapiemy się na stare wulkaniczne kominy i natkniemy na ściany zastygłej magmy. Wszystko to skąpane w zieleni lasu wawrzynowego. Zobaczysz tradycyjne osady, przykład prymitywnej kanaryjskiej zabudowy, domy-jaskinie wydrążone w wulkanicznym tufie. Głębokie jary poprowadzą nas do ukrytych plaż, dostępnych tylko pieszo lub drogą wodną. My również nie odmówimy sobie tej przyjemności by zanurzyć stopy w błyszczącym, czarnym piasku!

Los Gigantes

Klify Olbrzymów

Wejdźmy na pokład i spójrzmy na wyspę z innej perspektywy! Wybieramy się na morską wyprawę w kierunku mniejszej wyspy La Gomera. Na oceanie nie będziemy sami. W tej okolicy regularnie spotykane są wieloryby i delfiny, które jako szczególnie towarzyskie lubią baraszkować przy dziobie nie odstępując nas na jedno machnięcie ogonem. Z pokładu statku wzrok przykuwają kilkusetmetrowe klify i tylko tutaj możemy podziwiać je w całej swej okazałości. Surowe, bazaltowe ściany budziły respekt Guanczów (rodzimych mieszkańców wysp). Dla nich w tym miejscu kończył się świat, a spływająca po wzgórzach lawa była najlepszym tego dowodem. W drodze powrotnej zatrzymamy się na plaży pokrytej wulkanicznym pyłem by zaznać orzeźwiającej kąpieli. Śmiałkowie, którzy wolą wykorzystać siłę własnych mięśni mają okazję popłynąć kajakiem wzdłuż klifów  pod okiem instruktora i na własnej skórze przekonać się o potędze matki natury. A więc: Wiosła w dłoń! - Aye aye, Captain! 

Santa Cruz de Tenerife

Na spotkanie stolicy

Do stolicy nie tylko przyciąga nas życie nocne i gwarne kluby. Z równym zainteresowaniem odkrywamy smaki Wysp Kanaryjskich. W regionie ciągle podtrzymuje się tradycje barwnych targów, gdzie można dostać wszystko od rękodzieła po owoce z najdalszych zakątków świata. Właśnie z tutejszego portu niegdyś ruszały statki na podbój Nowego Świata a teraz wypływają okręty załadowane bananami i tytoniem. Spacerując ulicami miasta zobaczymy nieco nowoczesnej architektury projektu samego Santiago Calatravy, a z zaułków wynurzą się zamki i fortece budowane rękami kolonizatorów. Czeka na nas również dość niecodzienny widok jak na Kanary - złociste wybrzeże, pokryte delikatnym piaskiem Sahary. Drobny piasek, ocean i promenada wysadzana palmami to typowy widok z pobliskiej plaży. Wiosna na wyspach jest kojarzona głównie ze słynnym karnawałem, który rozmachem ustępuje jedynie temu w Rio de Janeiro. Parada karnawałowa razem z pogrzebem sardynki na długo zostają w pamięci. 

La Laguna

Podróż w czasie

Przenosimy się w czasie do epoki konkwistadorów. Pierwsze miasto na wyspie i pierwsze, które pozbawione murów obronnych, posłużyło za wzór przy budowie miast w Nowym Świecie. W historycznym centrum odkryjemy mnóstwo budynków z czasów kolonialnych. Oko cieszą świetnie zachowane rezydencje z wewnętrznymi patios, czyli dziedzińcami. Przejdziemy barwnymi ulicami próbując przy okazji dobrodziejstw wynalazku kuchni hiszpańskiej - tapas. Na najstarszym uniwersytecie na wyspach długie tradycje akademickie dalej są kultywowane, a wieczorem miasto budzi się do życia. Jeśli chcesz zobaczyć jak bawią się Kanaryjczycy, La Laguna jest na twojej liście. 

 

Barranco del Infierno

Piekielny Wąwóz

Mimo nazwy czeka nas lekka trasa, w sam raz na kanaryjskie popołudnie. Przejdziemy panoramicznym szlakiem nad wąwozem wśród oszałamiających krajobrazów i roślinności subtropikalnej. Miniemy jaskinie kiedyś zamieszkałe przez Guanchów i zatrzymamy się na punktach widokowych. Kulminacją trasy jest najwyższy na wyspie wodospad, w którym orzeźwiająca kąpiel będzie nagrodą za trudy podróży. Pod kaskadami wzniesiemy szklaneczkę lokalnych specjałów za szczęśliwy powrót do domu i w drogę! 

Park Narodowy Teide

U stóp wulkanu

Księżycowy krajobraz, rzeki zastygłej lawy i trzeci najwyższy wulkan na świecie otworzą przed nami swoje tajemnice. Zobaczymy jedne z najbardziej dzikich terenów na ziemi, a samochody 4x4 nam w tym pomogą. Czując wiatr we włosach i pokonując kolejne zakręty dotrzemy w miejsca z pozoru niedostępne. Zapach siarki przypomni nam o tym, że el Teide ciągle jest aktywny, choć na razie zapadł w dłuższą drzemkę. Wdrapać się wyżej niż na Rysy i zobaczyć morze chmur u swoich stóp, to uczucie, które warto przeżyć choć raz w życiu. Wygodniejszą opcją jest wjazd kolejką linową (dodatkowo płatne) prawie na sam szczyt i podziwianie wiosennych barw - od bieli śniegów po czerwień kwiatów żmijowca, które pięknie kontrastują z surowym krajobrazem. Na naszej trasie mijamy miejscowości przycupnięte na zboczach góry, które dzięki żyznej glebie słyną z upraw winorośli bardzo dobrej jakości. Świetna okazja do degustowania win prosto z wulkanu!  

 

Wycieczka całodniowa. 

 

Cena - 90 EUR

 

Rejs katamaranem

Wodne szaleństwo

Nie ma to jak spędzić słoneczny dzień relaksując się pod żaglami z napojami chłodzącymi pod ręką. Czeka nas podróż wzdłuż lądu, kameralne zatoczki, cisza i spokój wyspiarskich miejscowości. Udamy się również w głąb oceanu w poszukiwaniu grindwali, a rewelacyjne widoki i szum fal nie odstąpią nas nawet na krok. Po obserwacjach ssaków morskich czas na odrobinę szaleństwa! Rzucimy kotwicę w jednej z zatok. Z pewnością nie trzeba będzie nas namawiać na skoki do wody i snorkeling w przejrzystych wodach oceanu. Załoga statku będzie nas rozpieszczać serwując przekąski, alkohol i soft drinks bez limitu. 

 

Cena - 70 EUR

Dzień 1
 • Wylot z Polski

 • 🏨Przylot i transfer na Costa Adeje/zakwaterowanie

 • Wieczorem zintegrujemy się na wybrzeżu

Dzień 2
 • Poznajemy wschodnią część wyspy:

 • Zobaczymy stolicę Santa Cruz de Tenerife

 • Przejdziemy kolorowymi ulicami La Laguna

 • Wkroczymy na dzikie ścieżki Parku Anaga

 • Zatrzymamy się na plaży usypanej z piasku Sahary - Las Teresitas

 • Odwiedzimy farmę Aloe Vera

 • Powrót do miejsca zakwaterowania

Dzień 3
 • Przejazd do miejscowości Puerto de Santiago

 • Płyniemy statkiem w poszukiwaniu wielorybów i delfinów lub eksplorujemy wybrzeże kajakami.

 • Zobaczymy klify Los Gigantes

 • Czas wolny na plażowanie

 • Powrót do miejsca zakwaterowania

Dzień 4
 • 🌎Jeep Safari (wycieczka lokalna):

 • Przejeżdżamy jeepami 4x4 do serca wyspy

 • 🌎Zobaczymy wulkan El Teide (3718 m.n.p.m.) i księżycowe krajobrazy

 • Wjazd na wulkan kolejką linową (dla chętnych, dodatkowo płatny)

 • Postój w lokalnej winnicy, czas wolny na obiad

 • Powrót do miejsca zakwaterowania

Dzień 5
 • Wyruszamy na wyprawę do Barranco del Infierno

 • Zatrzymamy się przy wodospadzie

 • Czas wolny na obiad w jednej z lokalnych restauracji

 • Powrót do miejsca zakwaterowania

 • 🛶Wieczorna integracja - Red Cup Party

Dzień 6
 • 🌎Rejs katamaranem (wycieczka lokalna):

 • Odkrywamy wybrzeże z pokładu katamaranu

 • Spacer na Playa de las Américas

Dzień 7
 • Czas wolny na zakupy i plażowanie

 • Pożegnalna impreza

Dzień 8
 • Wykwaterowanie

 • Transfer na lotnisko i wylot

Brak turnusów

Wyspy Kanaryjskie

Wyżywienie

Wyżywienie we własnym zakresie. W miejscowości są dostępne liczne restauracje i sklepy spożywcze. Mamy możliwość przygotowania posiłków samodzielnie w miejscu zakwaterowania lub skorzystania z pobliskich restauracji. Ceny artykułów spożywczych podobne do polskich. 

 

Przykładowe ceny na Wyspach Kanaryjskich:

woda mineralna 1,5l - 0,6 euro

sok owocowy 1l wyciskany - 1,3 euro 

coca-cola 0,33l - 0,5 euro

butelka wina - 3 euro 

whisky Ballantines 1l - 14 euro

papierosy - 4 euro 

chipsy - 1 euro

piwo 0,33l - w sklepie 0,5 euro, w barze 1,5 euro

kawa w restauracji/kawiarni - 1,5 euro

2 daniowy obiad w resturacji - 10/15 euro 

sałatka w restauracji - 5 euro 

bagietka - 0,5 euro

jajka 6 sztuk - 1,5 euro 

kostka masła - 2,5 euro 

chorizo 250g - 2,5 euro

ser topiony - 1,8 euro

mleko - 0,8 euro

paczka jogurtów - 1 euro 

 

 

Brak turnusów

ANNA GRĘZIAK

Koordynatorem tego wyjazdu jest Anna Gręziak.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nią na Messengerze klikając w poniższy link:

Zadaj pytanie

Podróż na Wyspy Kanaryjskie

Obywatele polscy mogą przekraczać granicę zarówno na paszporcie, jak i dowodzie osobistym. Upewnij się, że Twój dowód osobisty lub paszport jest ważny i nie posiada żadnych uszkodzeń. 

 

Poruszając się po terenie Unii Europejskiej można przed wyjazdem bezpłatnie wyrobić Kartę EKUZ choć nie jest to obowiązkowe. Karta ta wydawana przez Narodowy Fundusz Zdrowia uprawnia do korzystania ze świadczeń zdrowotnych podczas pobytu w innych państwach członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) i Szwajcarii.

Ubezpieczenie KL + NNW STANDARD

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia: 20 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 

NNW: 1250 €
 
OC w życiu prywatnym i sportowe
 • szkody na mieniu: 5 000 €
 • szkody na osobie: 10 000 €
Bagaż: 200 €  (zawartość)
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25
 

Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener Premium ma większą sumę ubezpieczenia. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia: 60 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 
NNW: 5 000 €
OC w życiu prywatnym i sportowe:
 
 • szkody na mieniu: 25 000 €
 • szkody na osobie: 50 000 €
Bagaż: 500 € (zawartość)
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25

 

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Każda rezerwacja ubezpieczona jest od kosztów rezygnacji więc w uzasadnionych przypadkach (Zakres i szczegóły ubezpieczenia kosztów rezygnacji jest opisany w OWU w paragrafach 4-5: https://st.pl/document/54) możesz ubiegać się u naszego ubezpieczyciela Wiener o zwrot wpłaconych środków. Zgłoszenie należy wysłać do nas w ciągu 2 dni od wystąpienia zdarzenia uniemożliwiającego udział w wyjeździe.

Cena zawiera
 • Przelot samolotem na trasie Warszawa-Teneryfa-Warszawa

 • Bagaż podręczny 40x20x25 i opłaty lotniskowe

 • 🏨7 noclegów w apartamentach

 • Transport busem na trasie zwiedzania: Costa Adeje - Park Anaga

 • Transfer Costa Adeje - lotnisko

 • Bilety na trasie Costa Adeje - Los Gigantes

 • Zwiedzanie Santa Cruz de Tenerife

 • Zwiedzanie La Laguna

 • Zwiedzanie Parque Rural de Anaga

 • Wycieczka statkiem/kajakiem w Los Gigantes (cena zawiera bilety wstępu)

 • Wrażenia i doborowe towarzystwo w pakiecie

 • Opieka Kadry ST oraz program animacyjny

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

 • 📛Ubezpieczenie KL + NNW STANDARD na czas wyjazdu

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego - 15 PLN (doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Pomocowego (15 PLN doliczane do umowy)

 • Opłaty dewizowej - 200 € (płatne w panelu klienta do 3 dni przed rozpoczęciem wyjazdu)

 • Kaucja zwrotna - 40 €

Nie zawiera (fakultatywne)
 • 🌎 Jeep Safari 4x4

 • 🌎 Rejs katamaranem

 • Dodatkowy bagaż rejestrowany do 10 kg (od 250 zł/strona). Cena jest uzależniona od daty zakupu biletów w momencie potwierdzenia wyjazdu.

 • 📛 Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM - 70 zł (doliczane do umowy)

 • Gwarancja niezmienności ceny - 49 PLN doliczane do umowy)

Podziel się i zbierz ekipę