Logo
Logo Logo

Francja | Val Thorens

Val Thorens, Alpy francuskie

4.7
Program
Praca pilota
Integracja
Przepraszamy, aktualnie nie ma terminów na ten wyjazd.
Brak turnusów
Nejlepszy w Europie!

Val Thorens to żywa brama do 600 km tras narciarskich w trzech dolinach, z niemal bezkonkurencyjnym śniegiem ze względu na jego wysokie położenie.Od lat uznawany za no 1 w Europie kurort zimowy. Val Thorens to również świetne miejsce dla puchowych amatorów freeridu, 99% tras powyżej 2000 m n.p.m. i widok ze szczytów na Mont Blanc, wciąż mało – możecie rozszerzyć karnet na Trzy Doliny (Les Trois Vallées) czyli aż 600km tras – największa narciarska strefa na świecie!

Ekipa Student Travel
M
Marta
25.12.2017
4.3
Organizacja i Staff spoko, podróż autokarem też znośna :)
J
Jaco
14.08.2018
5
Najlepszy wyjazd EVER
A
Adam
02.01.2018
4.7
Zdecydowanie wracam za rok!

Val Thorens

Informacje o ośrodku

SNOW PARK MAPA STOKÓW

Val Thorens to naturalnie utworzona, wspaniale nasłoneczniona niezależnie od pory dnia, otwarta kotlina,. To jednocześnie najwyżej położona stacja narciarska w Europe i najwyższy punkt Trzech Dolin – największego terenu narciarskiego na świecie! Znajduje się na wysokości 2300 m.n.p.m. Otoczone jest sześcioma lodowcami i sześcioma szczytami o wysokości przekraczającej 3000 m.n.p.m.

Tu na nartach można zjechać prosto pod drzwi hotelu. Tu każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie od wieku, umiejętności czy dyscypliny sportu jaką uprawia. Przejazd po trasach w Trzech Dolinach jest tak samo niezapomniany, jak wieczorne atrakcje i nocne życie w tym znanym, francuskim kurorcie. I pomyśleć, że na początku lat 70-tych XX wieku miejsce to było jedynie lodową pustynią.

Atrakcje resortu

Resort oferuję odwiedzającym szeroką ofertę noclegową. Górskie chaty, rodzinne hostele i hotele ze spa zaspokoją nawet najbardziej wymagających turystów. Nieważne więc czy ma to być miejsce na wypad rodzinny, romantyczny wyjazd w góry czy może szalony tydzień w gronie znajomych. Val Thorens czeka na wszystkich i ma dla każdego coś do zaoferowana.

Na strudzonych narciarzy czekają liczne puby, nocne kluby i dyskoteki. Odpoczynek na stoku, lampka dobrego wina czy mecz w gronie przyjaciół – na wszystko jest tu miejsce. Nie gorsza jest oferta małych bistro czy wykwintnych restauracji. Możemy zacząć od bagietki i kawy na śniadanie. W porze obiadu rozsmakować się we francuskiej kuchni, wieczorem odwiedzić restauracje z gwiazdkami Michelina.

Ośrodek posiada centrum sportowe, gdzie uprawiać można ponad 20 różnych dyscyplin. Centra odnowy biologicznej oferują zabiegi zdrowotne i relaksacyjne. Znajdziemy też aqua spa, kluby fitness i park trampolin. Dodajmy do tego najdłuższy we Francji tor saneczkowy, naukę jazdy samochodem po lodzie oraz zjazd rowerami górskimi po ośnieżonych zboczach. Uff, tu na prawdę nie sposób się nudzić.

Warunki narciarskie

W Val Thorens sezon rozpoczyna się już w listopadzie, a dobre warunki gwarantowane są aż do maja. Doskonałe położenie, wyjątkowy mikroklimat i udoskonalana co rok infrastruktura sprawiają, że nawet podczas cieplejszych zim, jest tutaj gdzie pojeździć. Nie jest to może najtańsze miejsce dla turystów, ale z pewnością jest to jedno z czołowych miejsc na zimowej mapie Europy.

Ten francuski resort to nie tylko doskonałe miejsce dla narciarzy i snowboardzistów. To także miejsce, gdzie można pobawić się na śniegu. Tutaj można zjechać z trasy i cieszyć się puchem i freeraidem. Entuzjaści bardziej ekstremalnych doznań z pewnością skorzystają z oferty snow parków i fun areas. Na chcących sprawdzić swoje umiejętności akrobatyczne, czeka gigantyczna poduszka powietrzna.

Trasy

Miłośnicy białego szaleństwa mają do dyspozycji aż 72 trasy, o łącznej długości 150 kilometrów. Z tego ponad 60 km. to trasy łatwe. Nico więcej (ok 70) jest tras trudnych. Komu jeszcze będzie mało – resort oferuje ok 20 km. tras bardzo trudnych. Wraz z ilością idzie także jakość. 90% terenów zjazdowych znajduje się powyżej 2000 m.n.p.m. W wypadku gorszych warunków, ponad połowa tras może być sztucznie naśnieżana. Liczba ta powiększa się z każdym rokiem. W ostatnim czasie armatki śnieżne pojawiły się bowiem na Tétras, Plan de l’Eau i Boulevard Cumin.

Całkowita liczba tras - 72 (150 km)
Trasy łatwe - 60 km
Trasy trudne - 70 km
Trasy bardzo trudne - 20 km

Wyciągi

Aby sprawnego poruszać się po terenie całego resoru, zbudowano 32 nowoczesnych wygodnych, a przede wszystkim szybkich wyciągów. Osiem orczyków, tyle samo kolejek gondolowych i aż 16 wyciągów krzesełkowych sprawia, że Val Thorens może pochwalić się imponującą przepustowością 60 tysięcy narciarzy na godzinę! Koniec więc ze staniem w długich kolejkach, a zaoszczędzony dzięki temu czas możemy wykorzystać na odpoczynek lub podziwianie widoków. Można też błyskawicznie wyjechać na Cime de Caron, gdzie z wysokości 3300 m.n.p.m zjedziemy jedną z najlepszych czerwonych i czarnych tras w Europie.

Całkowita liczba wyciągów - 32
Gondole - 8
Krzesełka - 16
Orczyki - 8

Brak turnusów

Dzień 1 - 2
 • 🚍Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy

 • Przyjazd do Val Thorens

 • 🏨Zakwaterowanie

 • 👥Walkaround i wieczorna integracja

Dzień 3 - 8
 • Wspólne rozgrzewki

 • Jazda po stokach

 • 📢Wspólne aktywności i integracja

Dzień 9 - 10
 • 🏨Wykwaterowanie

 • 🚍Wyjazd do Polski

Brak turnusów

Ubezpieczenie SKI PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie UNIQA jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację.

Koszty Leczenia (KL): 40 000€
Choroby przewlekłe (CP): Tak
Koszty Ratownictwa (KR): 6 000€
Uszczerbek na zdrowiu (NNW): 10 000€
Utrata Bagażu Podróżnego (BP): 200€
OC prywatne: 10 000€
OC sportowe: 10 000€
Sporty amatorskie (AS):Tak
Sprzęt Sportowy (SS):700€

Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 599 95 22

Cena zawiera
 • 🏨Zakwaterowanie w Apartamentach

 • 🚍Przejazd komfortowym autokarem

 • Skipass na region Val Thorens obejmujący 150 km tras

 • 👥Opieka kadry

 • Program Animacyjny

 • Smsowy system informacyjny

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • 📛 Ubezpieczenie SKI PREMIUM - 79 PLN/os

 • Opłata Klimatyczna - 12 €/os

 • Kaucji zwrotnej za apartament - 500 €/apartament

Podziel się i zbierz ekipę