Logo
Logo Logo

Mdina

Mdina

Fani zwiedzania zabytkowej architektury? To wycieczka dla Was. W pakiecie dostajecie też oszałamiające widoki na klify Dingli – z najwyższego punktu na wyspie. Znajdą się też pamiątki, ale trochę inne niż zazwyczaj! To co, lecimy?

Mdina to główny punkt programu, ponieważ to najważniejsza atrakcja wyspy spośród zabytków. Historia miasta sięga aż IV wieku. Całe miasteczko jest otoczone murem miejskim i jest wyłączone z ruchu samochodowego, mówi się, że to silent city. Co ciekawe, w miejscu, które było stolicą Malty przed Valettą, obecnie mieszka tylko 300 osób. Zobaczymy tam Katedrę św. Pawła z XVII/XVIII wieku. 

Kolejnym przystankiem jest Rabat znany z katakumb i groty św. Piotra. Nad nimi znajduje się kościół pod wezwaniem świętego. 

Teraz trochę zdjęć na Insta z klifów Dingli. Najwyższy punkt – Ta’ Dmejrek – ma wysokość 253m. Z tego miejsca zachwycimy się panoramą wyspy. 

Pamiątki! Jedziemy do Ta Qali, czyli wioski rzemieślników znajdującej się na terenie dawnego lotniska wojskowego! To oznacza, że dawne hangary są teraz miejscówkami lokalnych artystów. Wejdziemy do środka i podejrzymy, jak tworzy się wyroby ceramiczne i szklane. Ta dodatkowa atrakcja nic nie kosztuje – rzemieślnicy wytwarzają swoje wyroby a my możemy oglądać ich prace. Widziałeś jak wygląda topienie szkła albo wydmuchiwanie? No, to zobaczysz!

Cena: 60€/os.*

 

Widok listy:
   Pokaż filtry
Zwiń