Logo
Logo Logo

Koncerty soCAMP 2018

GrubSon

GrubSon – pseudonim sceniczny pochodzącego z Rybnika rapera i wokalisty Tomasza Iwancy. Działalność muzyczną rozpoczął pod koniec lat 90. Początkowo występował w nieistniejących już formacjach Po 3-na Różnica i Wolność Słowa. W późniejszych latach zasiliłszeregi Wspólnego Mianownika –soundsystemu z Gliwic. Założyciel formacji 3oda Kru. Obecnie ściśle powiązany działalnością koncertową z DJ-em BRK, Jareckim oraz zespołem Sanepid.

W 2004 roku artysta rozpoczął pracę nad pierwszym projektem autorskim, noszącym tytuł „N.O.C.” (Nowiny Osiedle Chabrowa). W 2006 roku artysta związał się z łódzkim Dreadsquadem, z którym miał wypuścić pierwszy legalny album. Wydawnictwo jednak nie ujrzałoświatła dziennego. W 2007 roku GrubSon rozpoczął współpracę z Djem –Feel-x’em i zaczął nagrywać w jego wytwórni Siła-Z–Pokoju.

W 2007 roku dzięki wygranemu konkursowi, GrubSon nagrywa kawałek na III część producenckiej płyty Magiery i L.A –"Kodex". Utwór z "Siła z pokoju", który nagrał z Juniorem Stressem –wraz z utworem Fokusa i Gurala –stał się singlem promującym wyżej wspomnianą produkcję. Płyta ta jeszcze bardziej otworzyła mu drogę na polskie parkiety –a jego charyzmatyczna postać i głos stały się rozpoznawalne w całej Polsce. W 2008 roku wytwórnia Feel-x'a wydaje mixtape –"Siła-Z-Pokoju MixTape Vol.1" –oczywiście z udziałem GrubSona. W rok później artysta zmienia "stajnię" tym razem na MaxFloRec, z którą podpisuje kontrakt na swą debiutancką legalną płytę. We wrześniu 2009r światło dzienne ujrzał debiutancki album "O.R.S.". Dzięki singlom "Nowa fala" oraz "Na szczycie" muzyk błyskawicznie wspinał się po szczeblach kariery. Kolejnym wydawnictwem jest „Parchastyczny Mikstejp” 3ody Kru, którą oprócz GrubSona tworzą: Metrowy, Jotoskleja oraz Bu. Prawdziwa eskalacja popularności artysty przypada na rok 2011, kiedy to w styczniu ukazuje się dwupłytowy album "Coś więcej niż muzyka". Wydawnictwo sprzedaje się jak ciepłe bułeczki i niespełna pół roku później pokrywa platyną.

Po dwóch świetnie przyjętych albumach rybnicki wokalista nie osiadł na laurach i przygotował nową płytę, która jest efektem ścisłej współpracy ze swoim DJ-em -BRK, który równie dobrze czuje się jako producent oraz raper. Owocem tej kolaboracji stał się wydany w maju 2012 roku album "Gruby Brzuch. Niedługo jego wydaniu skład koncertowy tworzony przez: GrubSona, DJ-a BRK oraz Jotoskleję uzupełnia Jarecki.

W maju 2013r wykonawca zaczyna koncertować z zespołem na żywo. Nowa formuła koncertowa przyjęła się świetnie. Rok 2014 dla zespołu był mocny jeśli chodzi o nowe wydawnictwa. GrubSon pojawia się gościnnie w jednym utworze z zespołem Pokahontaz na „Kodex V”. 16 czerwca ukazał się również drugi album duetu Jarecki/BRK. Na płyciept. „Punkt Widzenia” nie zabrakło GrubSona –Tomasz dograł swoje wersy aż do 4 utworów 4 marca 2015 roku to dzień premiery kolejnego solowego albumu GrubSona, który nosi tytuł „Holizm”.

Wydawnictwo promowane jest singlami: „Złota kula” z gościnnym udziałem Krzysztofa Zalewskiego, „1 z planet” z gościnnym udziałem Marceliny, oraz „Dżungla” i „Nie jestem”. Następne miesiące upływają na graniu licznych koncertów oraz gościnnych udziałach w utworach m.in.: Mariki, L.U.C, Kaliber 44 oraz Kajmana. W połowie 2017r. artysta wraz ze swoimi najbliższymi współpracownikami –Jareckim oraz Djem BRK –założył wytwórnię, która nosi nazwę Supa’High’ Music. 29 września 2017r. Tomasz Iwanca –tym razem już własnym sumptem we współpracy z Wydawnictwem Agora, wypuszcza na rynek 4. w swoim dorobku solowy album długogrający, który nosi tytuł Gatunek L. Najnowsza płyta artysty zbiera bardzo dobre opinie recenzentów m.in. : Onet.pl -8.5/10 (https://kultura.onet.pl/recenzje/grubson-gatunek-l-recenzja/9ekfxv2) Interia.pl -9/10 (http://muzyka.interia.pl/recenzje/news-recenzja-grubson-gatunek-l-muzyka-plus-size,nId,2446664)

Płytazostała także ujętaw podsumowaniu portalu Onet.pl w zestawieniu 18 najlepszych albumów 2017 roku.

Widok listy:
Liczba ofert spełniających kryteria: