Logo
Logo Logo

Yosemite Park

Yosemite Park

Park Narodowy Yosemite to ponad 3 tys km² zapierającego dech w piersiach krajobrazu w zachodniej części gór Sierra Nevada w Kalifornii.


Yosemite zachwyca turystów granitowymi szczytami, niezliczonymi jeziorami, łąkami, lasami oraz malowniczymi wodospadami. Tutaj właśnie znajduje się najwyższa na świecie skała granitowa (900 m) zwana El Capitan. W parku Yosemite możemy również podziwiać najwyższy wodospad w Ameryce Północnej (739 m), kilkanaście razy większy niż słynny wodospad Niagara w stanie Nowy York.


Jednak to co sprowadza miłośników fotografii z całego świata do Yosemite to fenomenalne zjawisko zwane “flowing lava”.


Tylko raz w roku promienie zachodzącego słońca zamieniają wodospad Horsetail Fall w złoto-ognistą rzekę. W połowie lutego ciężko znaleźć miejsca w hotelach i motelach znajdujących się przy wjeździe do parku. Aby być świadkiem tego niezwykłego zjawiska, przezorne osoby rezerwują hotele co najmniej pół roku wcześniej. Oczywiście można również dostać się w tym czasie do parku samochodem, trzeba jednak przygotować się na stanie w kilkugodzinnych korkach lub przedzieranie się przez zaśnieżone drogi Sierra Nevada.