Logo
Logo Logo

Hiszpania

Wycieczki do Hiszpanii

Kierunki Wycieczki lokalne

Hiszpania. Co by Ci o niej powiedzieć, żebyś poczuł potrzebę jej odwiedzenia? Hmm… To może zacznijmy od piaszczystych plaż i cudownego klimatu, z zawsze dodatnimi temperaturami i mnóstwem słońca – w Hiszpanii sezon na plażowanie jest naprawdę długi! Samo plażowanie to za mało? Co powiesz na możliwość uprawiania dowolnych sportów wodnych i imprezy w najlepszych klubach Europy, w międzynarodowym towarzystwie ludzi w Twoim wieku? Już prawie pakujesz walizki, prawda? Latem ekipa ST zabierze Cię na Costa Brava i pokaże m.in. Barcelonę, Gironę, Figueres oraz Tossa de Mar (każde zdjęcie stąd jest jak pocztówka!)… Jesienią, zimą i wiosną zaserwujemy Ci z kolei intensywne zwiedzanie, którego ważnym punktem będzie choćby Madryt.  

 

Kiedy wybrać się do Hiszpanii? Jaki jest dobry czas na wakacje w Hiszpanii?

Liczba dni słonecznych na wybrzeżu Costa del Sol, czyli Wybrzeżu Słonecznym, przekracza 300 w roku! Wyobraź sobie cały rok z piękną pogoda! Przyjemne temperatury i bardzo niewielka ilość opadów przyciągają turystów przez cały rok. Sezon turystyczny trwa od kwietnia do listopada, w tym czasie dni są upalne, a Ty będziesz potrzebował odpowiedniego orzeźwienia :D Schronieniem od wysokich temperatur mogą być wycieczki w góry, które osłaniają wybrzeże przed chmurami płynącymi znad lądu. Costa del Sol jest uznawane za najcieplejszy region kraju, jeżeli lubisz ciepełko - to kierunek dla Ciebie!

 

Jaka jest waluta w Hiszpanii?

Obowiązująca waluta: EURO.

 

Jaka jest różnica czasu w Hiszpanii?

Czas jest taki sam, więc nie musisz nawet zmieniać zegarka ;)

 

Jakie są orientacyjne ceny w Hiszpanii?

Ceny w hotelu i restauracji: za obiad zapłacisz - ok. 10 EUR, za piwo - ok. 1,5 EUR, wino to koszt ok. 7 EUR, a woda mineralna - ok. 1,5 EUR. 

 

Czy można dobrze zjeść w Hiszpanii?

Lubisz owoce morza? Dobrze trafłeś! Lokalna kuchnia bazuje na owocach morza i warzywach. W nadmorskich miasteczkach znajdziesz tradycyjne restauracje oferujące lokalne specjalności, w tym atun encebollado (tuńczyk gotowany w cebuli) i chocos con patatas (mątwy z ziemniakami). Po posiłku skosztuj lokalnego wina lub bardzo popularnej sangrii - napoju przyrządzonego na bazie czerwonego wina i owoców, idealnego na hiszpańskie upały. 

 

Co można przywieźć z Hiszpanii? Jakie pamiątki?

Hiszpańskie pamiątki to bogactwo kolorów - na lokalnych targach i bazarach sprzedawane są ręcznie malowane kafelki (azulejos) i gliniane dzbanki. Jeśli jesteś fanem kulinarnych doświadczeń koniecznie spróbuj hiszpańskiego szafranu, oliwy z oliwek, prażonych migdałów, ziół oraz specjał - szynki serrano. Miłośnicy flamenco mogą skompletować strój do tańca w specjalistycznych sklepach oferujących wachlarze, kastaniety, buty i spódnice.

 

Jakie są plaże w Hiszpanii?

Widzisz oczyma wyobraźni rajską plażę? To już znasz odpowiedź na to pytanie ;) A tak dokładniej: Na Costa de la Luz wybrzeże charakteryzuje się skalistymi zatoczkami z małymi piaszczystymi plażami. Piękne piaszczyste plaże znajdują się w Conil de la Frontera, Rota, Chipiona, Sanlúcar de Barrameda czy Barbate. Najpopularniejszą plażą w prowincji Cádiz jest Valdelagrana w El Puerto de Santa María. Na Costa Brava oraz Costa del Sol plaże są bezpłatne; za wypożyczenie leżaka lub parasola zapłacisz ok. 4 EUR/dzień.

 

Czy w Hiszpanii jest bezpiecznie?

Zwróć szczególną uwagę na drobne kradzieże, zachowuj ostrożność. Większe sumy pieniędzy i paszport lepiej zostaw w hotelu. 

 

Jak wygląda opieka zdrowotna w Hiszpanii?

Publiczna opieka zdrowotna jest bezpłatna w podstawowym zakresie. Przed wyjazdem wyrób kartę EKUZ, ponieważ na jej podstawie będziesz miał do niej dostęp. Dokument ten nie jest honorowany w prywatnych gabinetach lekarskich i klinikach. Koszt wizyty lekarskiej wynosi ok. 40 - 60 €, a doba pobytu w szpitalu ok. 180 €.

Widok listy:
   Pokaż filtry
Zwiń