Logo
Logo Logo

Islandia | W krainie lodu i ognia / 8 dni

Islandia, Europa

Przepraszamy, aktualnie nie ma terminów na ten wyjazd.
Brak turnusów
Islandia południe + północ

Kompleksowa wyprawa na Islandię ze zwiedzaniem popularnego południa wyspy jak również północy! W ciagu tygodnia zobaczymy dziesiąt atrakcji i przeżyjemy masę przygód! Rejs po jeziorze Jokulsarlon na południu, rejs w poszukiwaniu wielorybów na północy, by wycieczkę skończyć w w gorących wodach Blue Lagoon. Do tego najpotężniejszy wodospad Europy - Detifoss, wodospad bogów Godafoss na północy i wspaniały dziki krajobraz wyspy. Oczywiście z najlepszą ekipą!

Ekipa ST

Reykjavik

Ultranowoczesna opera Harpa mieni się na tle oceanu! 

Reykjavik, czyli najbardziej wysunięta na północ stolica świata, łączy w sobie nowoczesną architekturę, przyjazny klimat i krajobraz gór i ocenu. Zobacz panoramę miasta z wieży kościoła Hallgrímskirkja! Wieczorami baw się w jednym z wielu pubów, np. IÐNÓ. Za dnia polecamy Kaffi Vínyl – zjesz wegańskie jedzenie przy dobrej muzyce a drinka na balkonie z pięknym widokiem wypijesz w Babalú. Spróbuj też hot-doga, Islandia z nich słynie! Najlepszy jest na stoisku Bæjarins bestu koło portu. Chcesz podjąć kulinarne wyzwanie? Zjedz sfermentowanego rekina i popij go kieliszkiem czarnej śmierci, czyli wódki Brennivína. Trzymamy kciuki!

Jezioro Jökulsárlón

Lodowe jezioro!

Widok na Jezioro Jökulsárlón jest tak niesamowity, że wykorzystano go podczas kręcenia słynnego "Tomorrow Never Dies" z Jamesem Bondem! Jökulsárlón oznacza dokładnie: "laguna lodowcowa". Nazwa dosłownie tłumaczy pochodzenie jeziora – powstało ok. 40 lat temu, gdy zaczął topić się lodowiec Breiðamerkurjökull. Obecnie jest stale zasilane topniejącą wodą i bryłami lodu, które odrywają się od lodowca i dryfują po jeziorze w stronę oceanu.

Podczas pobytu nad jeziorem wskoczymy na szybką łódź i podpłyniemy na środek jeziora oraz pod jęzor lodowca!*

*łódki według rozkładu operują od początku czerwca do końca września. W zależności od warunków pogodowych, możliwy jest start funkcjonowania wycieczki wcześniej.

Golden Circle

Must see Islandii! Golden Circle to jeden z najpopularniejszych szlaków turystycznych Islandii, w ramach którego zobaczysz najważniejsze miejsca w południowo-zachodniej części wyspy. W planie jest:

 • Park Narodowy Þingvellir, czyli ważny przystanek historyczny z ciekawą geologią. Pierwsze zgromadzenie islandzkiego parlamentu Althing odbyło sie tutaj w 930 roku, a parlament funkcjonuje do dziś. W tym miejscu stykają się też płyty tektoniczne Eurazji i Ameryki Północnej, a takie zjawiska rzadko można oglądać na lądzie, więc my wykorzystamy tą unikatową okazję!
 • Wodospad Gullfoss – piękny i potężny, trzeba zobaczyć! 
 • Dolina Haukadalur z gejzerami: Geysir i Strokkur i źródłami termalnymi. To obszar aktywny geotermalnie, a gejzery wybuchają co kilka minut! I dlatego tam jedziemy!

 

 

Park Narodowy Skaftafell

Ogień i lód w jednym!

Park Narodowy Skaftafell obejmuje część potężnego lodowca - Vatnajökull. Ale na terenie parku możesz obejrzeć aż trzy lodowce! Najbardziej popularny - Skaftafellsjökull, wygląda jak wielki, biały jęzor. Ponadto teren jest aktywny wulkanicznie a krajobraz przecinają liczne cieki wodne, szczeliny, góry. 

Połączenie surowych gór z zielenią lasów i lodowców z wulkanami a do tego czyste powietrze sprawiają, że to miejse to kwintesencja dzikiej, naturalnej Islandii. 

Blue Lagoon

Zrelaksuj się w naturalnym spa!

Blue Lagoon to jedne z wielu jezior, które powstały na stutek przeprowadzenia odwiertów w czarnej lawie. Obok znajduje się elektrownia geotermalna, której zadaniem jest ogrzewanie wody przy użyciu pary wodnej z termanych źródeł, występujących na tym obszarze. Jezioro miało być zbiornikiem, w którym gromadzono nadmiar wody. Islandczycy sądzili, że z czasem woda ostygnie, ale tak się nie stało. Laguna ma stałą temperaturę około 40 stopni, a skład wody jest bardzo bogaty w minerały, więc Twoja skóra będzie wdzięczna za taką kąpiel. Spędzimy tu blisko 3h, a od razu po naszym relaksie jedziemy na lotnisko. Czy to nie idealne zakończenie tego wyjazdu?

Plaża Reynisfjara w Vik

Widok jak nie z tego świata.

Widok jak z Gry o Tron!

Czarna, bazaltowa plaża Reynisfjara, otoczona klifami przypominającymi organy kościelne tworzy niesamowity krajobraz wybrzeża atlantyckiego. Powstała po wybuchu wulkanu, kiedy lawa w połączeniu z wodą rozdzieliła się na dobne cząsteczki, a smagający je wiatr uformował kulki. Nie dziwne, że nakręcono tu tyle filmów, m.in. naszą ulubioną Grę o Tron.

Wodospad Skógafoss

Jeden z największych wodospadów na Islandii!

60 m wysokości i 25 szerokości sprawia, że wodospad na rzece Skógá to imponujący widok. Zwłaszcza, że często powstają tu tęcze. Kaskadę możesz obserować z dołu lub wspiąć się po schodkach na górę i podziwiać go ze szczytu. 

 

Wodospad Seljalandsfoss

Zobacz wodospad od środka!

Seljalandsfoss ma 60 metrów wysokości. Woda spada tu z wysokiego klifu, będącego fragmentem dawnej linii brzegowej. Obecnie morze oddalone jest od tego miejsca o spory kawałek.

Co sprawia, że miejsce jest wyjątkowe? Wodospad zobaczysz klasycznie od dołu, a specjalną ścieżką można zajść go od tyłu i oglądać świat zza wodnej ściany! Uważaj na aparat, aby wszechobecne kropelki wody nie dokonały dzieła zniszczenia.

Jezioro Myvatn

Kratery, źródła termalne i chleb wulkaniczny, czyli Jezioro Myvatn

Jezioro Myvatn jest położone w północnej Islandii i mimo to podobno nigdy całkowicie nie zamarza! Dlaczego? Przez znajdujące się tu pola lawowe, czynne wulkany i źródła termalne. Glony i składniki mineralne nadają wodom jeziora piękny błękitno-zielony kolor. Postrzępiona linia brzegowa, pseudokratery i liczne formacje skalno-lawowe sprawiają, że Myvatn bardziej przypomina rozlewisko niż jezioro.

Krater Hverfjall

Krater Hverfjall, obecnie uważany za wygasły, jest najbardziej znanym w całej Islandii ze względu na prawie idealny, kolisty kształt i nieziemską panoramę dookoła. Wybuch pokrył wulkanicznym pyłem oraz drobną tefrą cały obszar Myvatn. Na szczególną uwagę zasługuje Dimmuborgir (isl. ciemne miasto). Fantazyjnie, czarne formacje skalne utworzyła ok 2000 lat temu lawa wypływająca z okolicznych kraterów. Najbardziej znana jest jaskinia Kirkjan (isl. kościół). Według ludowych wierzeń w Dimmuborgir pojawiały się elfy, trolle, a nawet istoty piekielne. 

Pola siarkowe Hverir

Pola siarkowe Hverir to obszar geotermalny, na którym przekonasz się, jak bogate jest wewnętrzne życie Ziemi. Bulgotanie, syczenie, wszechobecna para i ziemia w wielu kolorach – tak wygląda Hverir. Mówi się, że to miejsce przypomina piekło na ziemi! Na pewno będziesz pod wrażeniem tych wszystkich procesów, które normalnie zachodzą pod powierzchnią, a tutaj zobaczysz je na żywo!

Rejs statkiem po zatoce - szukanie wielorybów

Trzygodzinny rejs z Husaviku to prawdziwa przygoda, która pozwala nam doświadczyć magii spotkania z wielorybami na wodach Północnego Atlantyku. Wyprawa zaczyna się od zaokrętowania na tradycyjną islandzką łódź, gdzie sympatyczna załoga wprowadza nas w świat morskich gigantów. Kiedy łódź oddala się od portu, widzimy, jak malownicze miasteczko Husavik znika nam za plecami, a przed nami rozpościera się niezmierzony ocean. W tym momencie czujemy prawdziwą ekscytację, kiedy oczekujemy na pierwsze spotkanie z wielorybem.

Najważniejsze jest jednak to, co dzieje się pod wodą. Kiedy wieloryb pojawia się na powierzchni, to moment zapiera nam dech w piersiach. Często są to humbaki lub delfiny, a czasami mamy szansę zobaczyć orki. Każde spotkanie jest wyjątkowe i niezapomniane. Na pokładzie serwują nam ciepłe napoje i tradycyjne islandzkie przekąski, które sprawiają, że czujemy się jak u siebie w domu, mimo że jesteśmy na środku oceanu. Wycieczka kończy się powrotem do Husaviku, a my wracamy na ląd z niezapomnianymi wspomnieniami i z wielkim szacunkiem do tych majestatycznych stworzeń, które mieliśmy okazję spotkać.

 

Wrak samolotu

Srebrny samolot leżący na czarnym piasku to widok, który bez filtrów wygląda dobrze, więc szykujcie aparaty!

Wrak samolotu transportowego Douglas DC-3 znajduje się na plaży w rejonie Sólheimasandur. Maszyna należała do US Navy i rozbiła się prawdopodobnie między 21-24 listopada 1973 roku. Przyczyny katastrofy długo nie były znane, ostatecznie okazało się, że pilot przełączając się między zbiornikami paliwa, wybrał zły, pusty zbiornik.

Co ciekawe, według dostępnych informacji, wszyscy pasażerowie znajdujący się na pokładzie przeżyli.

Brak turnusów

Dzień 1
 • Wylot z Polski i przylot na Islandię

 • Po przylocie na Islandię transport do domków na południu kraju

Dzień 2 - 3
 • Zwiedzanie południa wyspy, w programie:

 • 📍Jezioro Jökulsárlón

 • 📍Rejs amfibią po jeziorze Jökulsárlón

 • 📍Park Narodowy Skaftafell

 • 📍Vik i czarna plaża

 • 📍Wodospady Skógafoss i Seljalandsfoss

 • 📍Wrak samolotu

Dzień 4
 • 📍Wykwaterowanie i wycieczka Golden Circle

 • Przejazd na północ Islandii i zakwaterowanie w domkach

Dzień 5 - 6
 • Zwiedzanie północy kraju, w programie:

 • 📍Jezioro Myvatn

 • Wodospady Dettifoss, Selfoss oraz Godafoss

 • 📍Krater wulkaniczny Hverfjall

 • 📍Pola siarkowe Hverir

 • Zwiedzanie miasta Akueyri

 • 📍Rejs statkiem po zatoce - szukanie wielorybów (wycieczka uzależniona od warunków pogodowych)

Dzień 7
 • 📍Powrót do Reykjaviku i spacer po mieście

 • Nocleg w hostelu

Dzień 8
 • 📍Czas w Reykjaviku

 • 📍Przejazd do Blue Lagoon (pobyt ok 2,5h)

 • Przejazd na lotnisko i powrót do Polski

ŁUKASZ RADZIKOWSKI

Koordynatorem tego wyjazdu jest Łukasz Radzikowski.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nim na Messengerze klikając w poniższy link:

Zadaj pytanie

Ubezpieczenie KL + NNW STANDARD

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia: 20 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 

NNW: 1250 €
 
OC w życiu prywatnym i sportowe
 • szkody na mieniu: 5 000 €
 • szkody na osobie: 10 000 €
Bagaż: 200 €  (zawartość)
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25
 

Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener Premium ma większą sumę ubezpieczenia. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia: 60 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 
NNW: 5 000 €
OC w życiu prywatnym i sportowe:
 
 • szkody na mieniu: 25 000 €
 • szkody na osobie: 50 000 €
Bagaż: 500 € (zawartość)
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25

 

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Każda rezerwacja ubezpieczona jest od kosztów rezygnacji więc w uzasadnionych przypadkach (Zakres i szczegóły ubezpieczenia kosztów rezygnacji jest opisany w OWU w paragrafach 4-5: https://st.pl/document/54) możesz ubiegać się u naszego ubezpieczyciela Wiener o zwrot wpłaconych środków. Zgłoszenie należy wysłać do nas w ciągu 2 dni od wystąpienia zdarzenia uniemożliwiającego udział w wyjeździe.

Paszport

Paszport nie jest wymagany. Wystarczy WAŻNY dowód osobisty.

Przed rozpoczęciem wyjazdu prosimy się upewnić jaka jest data ważności dokumentu i czy nie został on nigdy zgłaszany jako zaginiony.

Jeżeli okaże się, że dokument jest nieważny lub został kiedykolwiek zgłoszony jako zaginiony nie będzie możliwości przekroczenia granicy.

Zgodnie z § 8. ust 4. Warunków Uczestnictwa (https://st.pl/warunki-uczestnictwa) PODRÓŻNI nieposiadający polskiego obywatelstwa we własnym zakresie powinni sprawdzić możliwość podróżowania po krajach objętych ofertą.

Brak turnusów

Cena zawiera
 • Przelot samolotem na trasie Polska - Islandia - Polska

 • Transport minibusem

 • 3 noclegi w domkach na południu Islandii

 • 3 noclegi w domkach na północy Islandii

 • 1 nocleg w hostelu w Reykjaviku

 • 📍Zwiedzanie Jeziora lodowcowego Jokullsarlon, w tym rejs amfibią po jeziorze

 • 📍Zwiedzanie Parku Narodowego Skaftafell

 • 📍Zwiedzanie czarnej plaży Reynisfjara w Vik

 • 📍Wizyta nad Wodospadem Skógafoss

 • 📍Wizyta nad Wodospadem Seljandafoss

 • 📍Zwiedzanie Wraku samolotu

 • 📍Wycieczka Golden Circle

 • Zwiedzanie Wodospadów Dettifoss, Selfoss oraz Godafoss

 • 📍Wizyta nad Jeziorem Myvatn

 • 📍Zwiedzanie krateru wulkanicznego Hverfjall

 • 📍Zwiedzanie Pola siarkowego Hverir

 • Zwiedzanie miasta Akueyri

 • 📍Rejs statkiem po zatoce - szukanie wielorybów

 • 📍Zwiedzanie Reykjaviku

 • 📍Wstęp do Blue Lagoon

 • Bagaż rejestrowany do 10 kg o wymiarach: 149 x 119 x 171 cm

 • Opieka kadry ST

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • 📛 Ubezpieczenie KL + NNW STANDARD - 80 PLN (doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego - 15 PLN (doliczane do umowy)

 • Orientacyjnego kosztu uczestnictwa w programie - 100 € (opłata obligatoryjna, płatna w panelu klienta do 3 dni przed wyjazdem)

 • Turystycznego Funduszu Pomocowego - 15 PLN (doliczane do umowy)

Nie zawiera (fakultatywne)
 • 📛 Ubezpieczenie KL + NNW Premium - 40 PLN (doliczane do umowy)

 • Gwarancja niezmienności ceny - 49 PLN doliczane do umowy)

Podziel się i zbierz ekipę