Logo
Logo Logo

#Ludzie | Niezapomniany rejs jachtem | 8 dni

Mazury, Polska

Przepraszamy, aktualnie nie ma terminów na ten wyjazd.
Brak turnusów
Żegluj po mazurskich jeziorach!

Słońce, woda, otwarci ludzie, przyroda, natura, imprezki, gitara, ognisko, porty z najlepszymi imprezkami, namiot z piwem, gwarancja integracji, tawerna, bunkry, hulaj dusza i zabawa - to tylko ułamek tego co nas czeka

Program rejsu

Plan

W terminach: 13-20.06; 27.06-04.07; 11-18.07; 25.07-01.08; 8-15.08; 22-29.08; 05-12.09; 19-26.09 - trasa północna - płyniemy na północ od Giżycka.

Przygodę zaczynamy pierwszego dnia spotkaniem w Giżycku i wieczorkiem zapoznawczym przy ognisku, piwku + kiełbasa na patyku i chleb. Kwaterujemy się na jachcie.

Następnego dnia wyruszamy ku przygodzie kanałami na północne jeziora Mazur na dziki porcik na Jeziorze Kisajno zwany „zimny kont”, gdzie dosłownie zobaczymy miejsce rodem z tapety Windowsa XP - na dziko!!! Jaki? Sami zobaczycie:-)

Przepływając przez Jezioro Dargin wpływamy na Jezioro Sztynorckie, płyniemy do portu w Sztynorcie gdzie czeka nas jedna wielka impreza w porcie i tawernie (jak korona pozwoli). Odwiedzimy Rezerwat Przyrody na Jeziorze Dobskim i wyspę Kormoranów. Czegoś takiego nie widzieliście, wyspa opanowana przez gatunek ptaków wygląda jak rodem z horrorów!

Przez Jezioro Labat i Jezioro Dobskie popłyniemy do przystani na południu zwanej „Rajcocha". Tu przystanek w przystani "Rajcocha" z pięknym piaszczystym brzegiem, płytkim zejściem do wody z małym barem i wszechobecna zielenią.

Kolejny przystanek to Węgorzewo czyli jedno z większych miast gdzie oprócz portu i tawern czekają wspaniali ludzie głodni przygód. Do Węgorzewa docieramy na żaglu jak wiatr pozwoli. Czeka nas kładzenie masztu i przeprawa przez most sztynorcki. Mijamy wyspy Sidorkowa i Ostowik i wypływamy na Jezioro Mamry - drugie pod względem wielkości w Polsce.

Kolejny przystanek to półdzika przystań na Jeziorze Mamry koło niemieckich bunkrów (bunkry 24 czyli siłownia, bunkier numer 23 czyli kotłownia, bunkier numer nr 5 czyli główny kwatermistrz, bunkier nr 3 czyli stacja transformatorowa, bunkier numer 6 czyli punkt widokowy na Mamerkach przy przystani „Lesny zakątek” jeszcze z czasów wojny.  Będzie można do nich wejść a jest ich sporo. Wycieczka pełna grozy, ponieważ bunkry znajdują się w lesie.

W drodze powrotnej zahaczymy jeszcze raz o Sztynort bo tam są najlepsze imprezki i wracamy do Giżycka. Będzie się działo !!! Nudy nie będzie. :) 

W czasie Rejsu organizujemy Regaty Kormoranów. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że będziemy walczyć o bardzo ciekawe i wręcz bezcenne nagrody ;). Dodaje to smaczku całej zabawie. Zwyciężają tylko trzy pierwsze załogi. Walka jest zawsze pasjonująca. 

Dla tych, którzy lubią emocje w każdej chwili proponujemy „bitwę żeglarską”. Niestety, nie możemy zdradzać szczegółów... może tylko to, że zazwyczaj rozpoczynamy ją z zaskoczenia.  

W terminach: 06-13.06; 20-27.06; 04-11.07; 18-25.07; 01-08.08; 15-22.08 - trasa południowa - płyniemy na południe od Giżycka.

Przeprawimy się przez Niegocin i kanały aż do jeziora Tałty. Setki dzikich plaż i zakamarków czekają by je odkryć na nowo.  Obowiązkowym przystankiem będą Mikołajki - jedno z najbardziej malowniczych miast w Polsce. W Mikołajkach będzie możliwość skorzystania z pobliskiego Aquaparku. Nie zabraknie ciekawych miejsc do zdjęć, ani restauracji, gdzie będzie można przegryźć coś lokalnego, jak ryba z frytkami :) 
 
Zobaczycie największe jezioro w Polsce czyli Śniardwy, tu w zależności od warunków atmosferycznych zahaczymy o któryś z brzegów tego gigantycznego jeziora lub ruszymy dalej na południe, gdzie czeka na nas przeprawa przez Śluzę Guziankę. Na własnej skórze przekonacie się jak duże różnice poziomu wody okiełznała technika.
 
Ruciane Nida to najdalej wysunięte miasto na południe, które prawdopodobnie odwiedzimy. W drodze powrotnej czekają na nas setki urokliwych portów czy miejsc, wystarczy wyostrzyć wzrok, południe prócz Śniardw cechuje się wąskimi jeziorami i bardzo długą linią brzegową.
 
W żeglarstwie każdy plan może ulec zmianie, nie ma dróg, a ograniczenia poza atmosferycznymi są tylko w naszych głowach. Finalnie to sternicy i Komandor rejsu decydują o trasie i dopasowują ją do pogody, danej sytuacji, dnia, oraz dla was!
 
Dodatkowo w terminach od 15.08 do 29.08 zorganizujemy największy flagowy Rejs Mazurski ST!
 
Imprezy i nocowanie w formacjach łączących nawet 10 jachtów, tworzących tratwy na wodzie. Oby pogoda dopisała bo skoki do wody dla ochłody będą potrzebne- to będzie gorący wyjazd! DJ, animacje, konkursy z nagrodami i wiele wiele więcej! 

UWAGA!!!

Minimalna ilość osób aby rejs się odbył to 6 osób. W zależności od terminu

 

Brak turnusów

Jedzenie na jachcie

Każda załoga dostaje do dyspozycji jedzenie na pełne śniadania, obiady, kolacje do własnego zagospodarowania (ryż, makaron, przetwory mięsne, sosy, konserwy, dżemy, mleko, sery, owoce itp. Jedynie nie dostarczamy codziennie pieczywa). Każdy jacht ma własną kuchnię, naczynia, garnki reszta zależy już tylko od inwencji i umiejętności kulinarnych załogi.

Cena zawiera
 • Dobre i nowoczesne jachty (Twistery 780,Twistery 26) z pełnym wyposażeniem żeglarskim

 • Pełny serwis jachtów

 • Ubezpieczenie OC jachtów

 • Pełne zaprowiantowanie (chleb, makaron, ryże, mleko, suche jedzenie, płatki)

 • Integracyjny żeglarski wieczorek w porcie macierzystym (alkohol, garmażerka przy ognisku)

 • Opieka Komandora Rejsu

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • Dojazdu do Giżycka

 • Opłat portowych (opłaty dzieli się na załogę po równo, sternik nie płaci) ok 80 zł /dobę płatne na miejscu

 • Kaucja zwrotna (500 zł na całą załogę) - płatna w porcie 1 dnia

 • Sprzątanie jachtu na zakończenie rejsu - ok 70 zł na załogę, płatne na miejscu

 • Paliwa - ok 50 zł od załogi za rejs, płatne na miejscu

 • Koszt osobodoby w porcie macierzystym 5 zł, prysznic 13 zł za 5 min, płatne na miejscu

 • Grill / ognisko - jest za oplata na miejscu we własnym zakresie - ok 20 zł za załogę

 • Ubezpieczenie żeglarskie AXA doliczane do umowy - 40 zł

Podziel się i zbierz ekipę