Logo
Logo Logo

ItalianTRIP | Sycylia

Sycylia , Włochy

Przepraszamy, aktualnie nie ma terminów na ten wyjazd.
Brak turnusów
Najpiękniejszy kraj świata!

ItalianTrip to perfekcyjne połączenie intensywnego zwiedzania Włoch i błogiego chillu na Sycylii. Przekonaj się, co najlepiej trafi w Twój gust - zabytki bogatej północy czy mafijny klimat południa? Carbonara w Rzymie czy pizza w Neapolu? Spragnieni dodatkowych wrażeń wybiorą się w ekskluzywny rejs na Wyspy Liparyjskie – oczywiście razem z ekipą!

Ekipa Student Travel
Dzień 1
 • 🚍Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem

Dzień 2
 • 📍Przyjazd do Wenecji oraz spacer po mieście

 • 🏢Przejazd w okolice Florencji i nocleg

Dzień 3
 • 📍Śniadanie i zwiedzanie Florencji

 • 🏢Przejazd w okolice Rzym i nocleg

Dzień 4
 • 🍴Śniadanie i przejazd do Rzymu

 • 📍Zwiedzanie miasta oraz Watykanu

 • 🚍Nocny przejazd na Sycylię

Dzień 5
 • 📍Przyjazd na Sycylię

 • 🏢Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny

Dzień 6 - 11
 • 📍Pobyt na Sycylii

 • Zwiedzanie wyspy, możliwość skorzystania z wycieczek lokalnych

Dzień 12
 • 🍴Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu

 • 📍Przejazd do Tropei i spacer po mieście

 • 🏢Wyjazd w kierunku Neapolu i nocleg

Dzień 13
 • 📍Śniadanie i zwiedzanie Neapolu

 • 🚍Po popołudniu wyjazd w kierunku Polski

Dzień 14
 • 🚍Przyjazd do Polski - do Warszawy w godzinach popołudniowych

Wenecja

Wyobraź sobie miasto, w którym do mieszkań wchodzi się prosto z łodzi. Tak, to właśnie Wenecja! Perła renesansu pachnąca aromatycznym espresso i urzekająca najwiekszych światowych filmowców. Niesamowitą atmosferę tworzą setki kanałów, które przecinają miasto, a uroku dopełniają pływające po nich gondole. Złap wodny tramwaj vaporetto i podróżuj po Wenecji. Doceń historyczną architekturę miejsca i zwiedzić wybudowany w 815 roku pałac Dożów, czy przejdź się po placu Św. Marka. Podziwiaj panoramę miasta z tarasów widokowych lub zgub się w weneckich uliczkach a na pewno natkniesz się na jakąś przepiekną tajemniczą lokalizację. Weź kubek świeżej, włoskiej kawy i kawałek pachnącej pizzy i poczuj ducha Włoch.Florencja

To tutaj wynaleziono okulary i fortepian. Tu po raz pierwszy wystawiono na scenie nowy typ przedstawienia muzycznego – operę. Tu Leonardo da Vinci stworzył mapę, na której zadebiutowała Ameryka, nazwana, nomen omen, na cześć florentczyka Ameriga Vespucciego. Tu, za sprawą Brunelleschiego, narodziła się nowoczesna architektura.
Mieszkańcami Florencji byli Dante i Machiavelli, choć obywaj nie wspominali miasta zbyt czule – twórcę „Boskiej komedii” wygnano, a przyszłego twórcę „Księcia” osadzono w więzieniu i torturowano.

Rzym

Wieczne miasto! 

Niegdyś centrum wielkiego imperium, dziś stolica Włoch – kusi i przyciąga zabytkową architekturą, przez którą widać wielowiekową historię miejsca. O jego wyjatkowości świadczy ustanowienie rzymskiego Koloseum jednym z nowych siedmiu cudów świata. Wśród najważniejszych rzymskich zabytków należy wymienić Koloseum bądź jak kto woli – Amfiteatr Flawiuszów pamiętający krwawe starcia gladiatorów. Na Polu Marsowym wypada odwiedzić i docenić doskonały stan Panteonu, gdzie niegdyś oddawano cześć rzymskim bogom. Również w obrębie Pola Marsowego znajduje się starożytne Mauzoleum Augusta oraz barokowy Plac Navona ze znaną Fontanną Czterech Rzek autorstwa Berniniego. Kolejną słynną rzymską fontanną jest Fontanna di Trevi, w której pływa wiele monet wrzuconych przez tych, którzy pragną powtórnie zawitać do Rzymu. Zaś jeśli miałoby się wskazać najpopularniejsze rzymskie schody to z pewnością byłyby to Schody Hiszpańskie na Placu Hiszpańskim. Pisząc o Rzymie nie należy zapominać o jego wzgórzach. Na jednym z nich – Kapitolu - znajduje się między innymi trzynastowieczna Bazylika Matki Bożej Ołtarza Niebiańskiego oraz Piazza del Campidoglio z pomnikiem Marka Aureliusza wykonanym przez samego Michała Anioła. Do najważniejszych z pewnością należą tzw. „bazyliki większe” („bazyliki papieskie”). Jedną z nich jest Bazylika św. Jana na Lateranie, której historia sięga IV wieku. W obrębie obszaru ostatecznego spoczynku św. Pawła znajduje się kolejna - Bazylika św. Pawła za Murami.

Tropea

Tropea czyli miasto na klifie, jest najpiękniejszym miastem w Kalabrii i jednym z najbardziej popularnych kurortów na południu Włoch. Dodatkowego uroku dodaje szeroka, piaszczysta plaża i lazurowe morze. Historyczne centrum położone jest na ogromnym, skalistym klifie, który z perspektywy morza wygląda jakby był odrąbany z iście rzemieślniczą precyzją. Roztacza się stąd przepiękny widok na turkusowe w tym miejscu morze i szeroką, piaszczystą plażę. Ulice i budynki na starówce są zadbane, ale jednocześnie utrzymują specyficzny południowy styl. To miejsce o którym każdy miłośnik Włoch słyszał ale mało kto tam był. Z nami masz szansę to zmienić!

Sycylia

Największa wyspa na Morzu Śródziemnym, która zachwyca swoimi krajobrazami oraz dziedzictwem kulturowym.

Wyspę cechuję duży stopień zróżnicowania i możliwości uprawiania turystyki. Każdy turysta znajdzie coś dla siebie w tym wyjątkowym środowisku naturalnym oraz antropogenicznym. Znajdziemy tu zatłoczone, pełne żywiołowych sycylijczyków miasta, które tętnią życiem do późnych godzin nocnych (Katania, Palermo), kontrastujące z nimi małe sycylijskie miasteczka, gdzie pozostało mnóstwo zabytków (Cefalu, Taormina, Ragusa). Monumentalne budowle, które stawiane były przez różne nacje władające wyspą między innymi greków czy rzymian sprawiły, że w każdym regionie natrafimy na innego rodzaju architekturę. Sycylia ma także do zaoferowania wiele atrakcji dla miłośników natury i aktywnego wypoczynku. Najważniejszym punktem tego typu wycieczek jest największy i najwyższy w Europie, ciągle czynny - wulkan Etna. Ostatnia aktywność wulkaniczna odnotowana została w 2015 roku. Obiekt wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a na jego terenie utworzony został Park Regionalny mający za zadanie ochronę unikatowego na skale światową środowiska, które powstało na żyznych wulkanicznych glebach.

Neapol

Neapol - drugie co do wielkości miasto we Włoszech - położony jest nad przepiękną Zatoką Neapolitańską (przy Morzu Tyrreńskim), u stóp Wezuwiusza. Południe zatoki płynnie przechodzi w Półwysep Sorrento. Serce Zatoki Neapolitańskiej bije w Neapolu, stolicy Kampanii. Stąd, gdziekolwiek by nie spojrzeć, widać jedną ze wspaniałych wysp: Capri, Ischię lub Procidę. Najbardziej charakterystyczna budowla miasta, wrecz jego symbolem, jest Castel Nuovo. Ten zamek pochodzacy z XIII wieku byl siedziba królów Neapolitanskich. Prowadzi don okazale wejscie pod lukiem triumfalnym Alfonsa I. Wiekszym przepychem cechuje sie jednak Palac Królewski - Palazzo Reale przy piazza del Plebiscyto. Zbudowany zostal przez Karola III z dynastii Burbonów na wzór palacu w Wersalu. Najstarszy jest z zamków neapolitanskich jest Castel Capuano z XII wieku. Byla to dawna siedziba królewska Normanów. Szczególnie jednak malowniczy jest lezacy na skalistej wysepce Castel dell Ovo w obecnej postaci pochodzacy z XVI wieku. Natomiast na wzgórzu ponad miastem wnosi sie zamek San Elmo. Mozna sie do niego dostac kolejka linowa.

Wyspy Liparyjskie

Niewielki, aczkolwiek zdecydowanie warty odwiedzenia archipelag 17 wulkanicznych wysp, który znajduje się na północ od Sycylii. Do portu dojedziemy autokarem, a następnie wsiądziemy na statek i popłyniemy do największej wyspy - Lipari. Tam będziemy mogli pospacerować po plażach (na wyspie znajdują się zarówno piaszczyste plaże z czarnym jak i białym piaskiem), przejść się wąskimi uliczkami, tętniącego życiem miasteczka, a także spróbować typowo włoskiego espersso w jednej z licznych kawiarni. Dla zainteresowanych i lubiących kąpiele polecamy odwiedzić gorące źródła, które biją prosto z wnętrza wyspy. Zapraszamy na pokład!

Cena: 60€

Taormina

Niewielka, ale niezwykle popularna wśród turystów, sycylijska miejscowość, której główną atrakcją są ruiny antycznego, greckiego teatru, z którego można podziwiać górującą nad wyspą Etnę. Jego symbolem jest także doceniana przez wielu architektura i zapierające dech w piersi widoki (miasteczko położone jest na wzgórzach). Oprócz tego przejdziemy się urokliwą główną uliczką miasteczka - Corso Umberto - gdzie znajduje się bardzo dużo sklepików, kawiarenek, a także restauracji. Następnie przejdziemy przez średniowieczne centrum Taorminy i odpoczniemy w cieniu katedry na placu katedralnym, na którym zobaczymy ciekawie zdobioną fontannę.

Cena: 25€

Cefalu + Palermo

Perełką sycylijskiego wybrzeża jest Cefalu. Nazwa miasta pochodzi od greckiego kefale- przylądek, gdyż leży u stóp potężnej skały Rocca. Piaszczyste plaże, czyste morze i przepiękne położenie zapraszają na słoneczne sycylijskie wakacje. Najsłynniejszym zabytkiem Cefalu jest monumentalna katedra zbudowana w XII w. przez normańskiego króla Rogera. Białe domki o śródziemnomorskiej architekturze ozdobione są kwiatami, a wąskie uliczki zachęcają do spacerów. Cefalu uważane jest za najpiękniejszy kurort Sycylii.

Cena: 40€

Brak turnusów

Brak turnusów

Ubezpieczenie KL+NNW

Oferowane przez nas ubezpieczenie AXA DIRECT jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację.
Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.
Suma Ubezpieczenia:
KL 20 000 €
Koszty Ratownica 6 000 €
NNW 4 000 €
Telefon: + 48 801 200 200 lub +48 22 575 9080

Cena zawiera
 • 🏢8 dni na Sycylii (7 noclegów w hotelu ze śniadaniami)

 • 🏢3 noclegi na trasie ze śniadaniami w okolicach Florencji, Rzymu i Neapolu

 • 📍Zwiedzanie Wenecji

 • 📍Zwiedzanie Florencji

 • 📍Zwiedzanie Rzymu

 • 📍Zwiedzanie Tropei

 • 📍Zwiedzanie Neapolu

 • 🚍Przejazd komfortowym autokarem

 • Opieka kadry

 • 📢Program animacyjny

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • 📛 Ubezpieczenia na czas wyjazdu - 70 PLN (doliczane do umowy)

 • Orientacyjnego kosztu uczestnictwa w programie - 130 € (opłata obligatoryjna, płatna na miejscu)

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego - 10 PLN (doliczane do umowy)

Podziel się i zbierz ekipę