Logo
Logo Logo

Majówka | Budapeszt

Budapeszt, Węgry

Przepraszamy, aktualnie nie ma terminów na ten wyjazd.
Brak turnusów
Budapeszt? to zawsze dobry pomysł!

Przed wyjazdem koniecznie wyczyść pamięć na smartfonie, bo w Budapeszcie na każdym kroku będą kusić Cię zaułki, budynki i zabytkowe ulice. Twój Instagram napuchnie od zdjęć, które bez filtrów będą wyglądać rewelacyjnie! A na naszej wycieczce czeka Cię, jak zawsze, wiele atrakcji, m.in. rejs statkiem po Dunaju i słynne budapeszteńskie kąpieliska termalne. Wskakuj na pokład!

Ekipa ST

Budapeszt

Budapeszt to jedno z niewielu miejsc w Europie, które o każdej porze roku i dnia zawsze zachwyca. Ba! Nocą zwiększa swoją atrakcyjność, mieni się niezliczonymi światłami reflektorów skierowanych na wszechobecne zabytki. Możliwości zwiedzania bez liku: zabytki, punkty widokowe, grająca fontanna, rejs Dunajem, kąpieliska termalne, najstarsze metro na kontynentalnej części Europy i oszałamiający Parlament, a to tylko początek listy. Pozostali doceniają go za bogate, imprezowe nocne życie Pesztu. Sprzyjają temu ceny, które bezkonkurencyjnie biją na głowę inne zachodnio-europejskie stolice. Stwarza on także możliwość delektowania się sycącą węgierską kuchnią. Być w Budapeszcie i nie zakosztować langosza z serem i śmietaną, albo michy doprawionego ostrą papryką gulaszu? Toż to grzech! Miłośników mocniejszych trunków zdecydowanie nie zawiedzie. Do wyboru: królewski Unicum, mocna Palinka czy wykwintny Tokaj. Nie bez przyczyny mawia się: "Nie ma wina nad węgrzyna" My kierujemy się także innym powiedzeniem: "Polak Węgier Dwa Bratanki i do szabli i do szklanki..." Na tym globie nie ma drugiego takiego bratniego nam narodu jak Węgrzy! Zdecydowanie będzie to przepis na udany wyjazd!

Pamiętajcie! Nieistotne ile razy się tu przyjeżdża, Budapeszt zawsze pozostawia niedosyt.

Zakole Dunaju

Całodniowa wycieczka po najważniejszych punktach na przełomowym odcinku rzeki nazwanym Zakole Dunaju. Zaczniemy od Szentendre - miasta z barokową i rokokową zabudową, następnie zajedziemy do Wyszehradu - dawnej siedziby królów Węgier i miejsca, które na zawsze zapisało się w polsko-węgierskiej historii. Niewielka dziś miejscowość położona na północ od Budapesztu, kiedyś była stolicą całego królestwa i wizytywana była przez najznamienitsze rody Europy. Nazwa Wyszehrad pochodzi od słowiańskiego Vise Hrad, czyli Wysoki Zamek. Okres świetności Wyszehrad przeżywał za panowania króla Karola Roberta Andegaweńskiego (wtedy był stolicą Węgier) oraz za rządów Macieja Korwina, który wybudował tu swoją letnią siedzibę. Ze Wzgórz Wyszehradzkich rozciąga się piękna panorama na zakole Dunaju. Następnie odwiedzimy Esztergom, w którym jest największy kościół na Węgrzech - perełka węgierskiej architektury.

Rejs po Dunaju

Rejsy po Dunaju są jedną z najlepszych i najpopularniejszych atrakcji turystycznych podczas wizyty w Budapeszcie. Rejs po Dunaju pozwoli Ci w najbardziej wygodnej i korzystnej formie zobaczyć najważniejsze i najładniejsze zabytki centrum Budapesztu z pokładu statku. Stolica Węgier w blasku księżyca i gwiazd mieni się niezliczoną ilością świateł. Z pokładu gwarantujemy: bajeczne widoki, oświetlone zabytki i malowniczą panoramę Budapesztu.

Rejs trwa około 1h (w przypadku deklaracji przed wyjazdem - daj nam znać na bok@st.pl - cena 15 € / osoba, płatne u pilota podczas wyjazdu. Dla pozostałych na miejscu 20 € / osoba).

Kąpieliska termalne

Węgry są znane z licznie wybijających tu źródeł termalnych. Wyobraź sobie, że w samym Budapeszcie jest ich 120! Wznosili je już Rzymianie w I w. .. a dzisiaj możesz wykąpać się w zbudowanej przez Turków w XVI w Łaźni Kiraly! Budapeszt dumnie piastuje tytuł uzdrowiska, więc kąpiel w tutejszych wodach termalnych to Twój podróżniczy obowiązek. Jedne z popularniejszych kompleksów to zachwycające secesyjną architekturą łaźnie Gellerta, największe (podobno w całej Europie!) Łaźnie Széchenyi i Łaźnie Rudas, w których w nocy przez przeszkloną kopułę basenu znajdującego się na dachu można podziwiać Budapeszt!  

Cena: 15€

Brak turnusów

BB - śniadania

Śniadania kontynentalne w formie bufetu

Brak turnusów

Ubezpieczenie KL + NNW STANDARD

Oferowane przez nas ubezpieczenie AXA DIRECT jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację.
Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.
Suma Ubezpieczenia:
KL 20 000 €
Koszty Ratownica 6 000 €
NNW 4 000 €
Telefon: + 48 801 200 200 lub +48 22 575 9080

Ubezpieczenie PREMIUM

Ubezpieczenie Premium ma rozszerzony zakres oraz większą sumę ubezpieczenia: KL: 40 000 €
Koszty Ratownictwa: 6 000 €
NNW: 10 000 €
Utrata Bagażu Podróżnego: 200 €
OC prywatne: 10 000 €
OC sportowe: 10 000 €
Obejmuje również choroby przewlekłe oraz sporty amatorskie.

Polisa: 8933776
Telefon alarmowy: 22 575 90 80
 

Ubezpieczenie jest opcją dodatkową, cena: 25zł.

Dzień 1
 • 🚍Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem

Dzień 2 - 4
 • 📍Przyjazd rano do Budapesztu

 • 🏢Zakwaterowanie w hotelu

 • 📍Pobyt w Budapeszcie

 • Wspólne wyjścia na miasto (m. in. termy, rejs statkiem po Dunaju)

Dzień 5
 • 🏢Wykwaterowanie

 • Wycieczka do zakola Dunaju (zamek i wzgórze zamkowe w Wyszehradzie, Esztergom, Szentendre)

 • 🚍Po południu wyjazd w drogę powrotną do Polski

Dzień 6
 • Przyjazd do Warszawy nad ranem

Cena zawiera
 • 🏢4 dni na Węgrzech (3 noclegi w hotelu** w Budapeszcie)

 • 🍴3 śniadania w formie bufetu

 • 📍Zwiedzanie Budapesztu

 • Wycieczka do Zakola Dunaju

 • 🚍Przejazd komfortowym autokarem

 • Opieka kadry ST

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • 📛 Ubezpieczenia na czas wyjazdu - 50 PLN (doliczane do umowy)

 • Opłat dewizowych - 20 € (płatność na miejscu)

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego - 10 PLN (doliczane do umowy)

Nie zawiera (fakultatywne)
 • 🚢 Rejs po Dunaju - 20 € (płatność na miejscu)

 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów - 40/50 PLN (płatność na miejscu)

Podziel się i zbierz ekipę