Logo
Logo Logo

Majówka | Budapeszt

Budapeszt, Węgry

Przepraszamy, aktualnie nie ma terminów na ten wyjazd.
Brak turnusów
Budapeszt? to zawsze dobry pomysł!

Przed wyjazdem koniecznie wyczyść pamięć na smartfonie, bo w Budapeszcie na każdym kroku będą kusić Cię zaułki, budynki i zabytkowe ulice. Twój Instagram napuchnie od zdjęć, które bez filtrów będą wyglądać rewelacyjnie! A na naszej wycieczce czeka Cię, jak zawsze, wiele atrakcji, m.in. rejs statkiem po Dunaju i słynne budapeszteńskie kąpieliska termalne. Wskakuj na pokład!

Ekipa ST

Budapeszt

Położony jest nad rzeką Dunaj, która dzieli miasto na dwie odrębne części: Budę i Peszt Prawobrzeżna Buda położona jest bardziej na zachód i obejmuje teren niewysokich wzgórz, tworzących wrażenie kolorowej mozaiki w miejscach, gdzie gęsta zabudowa przeziera przez ciemną zieleń porastających zbocza drzew. Buda przez kilka stuleci funkcjonowała jako samodzielne miasto - stolica Węgier. Z tego powodu to właśnie na jej obszarze znajduje się najwięcej najciekawszych zabytków, których historia sięga wieków wstecz. Wiele z nich okupuje szczyty okolicznych wzgórz, tworząc doskonałe punkty orientacyjne dla zagubionych w labiryncie miasta zwiedzających.  Lewy brzeg Dunaju zajmuje Peszt, gdzie sąsiadują ze sobą dzielnice o charakterze typowo przemysłowym i mieszkaniowym. Peszt położony jest na północnym skrawku Wielkiej Niziny Węgierskiej, stąd jego kompletnie płaski teren mocno kontrastuje z górzystą Budą. Zwarta, wielkomiejska zabudowa śródmieścia i szerokie arterie również mocno różnią się od zdecydowanie willowej zabudowy i krętych wąskich uliczek dominujących na przeciwległym brzegu rzeki.  Za dnia turyści wspinają się na wzgórza Budy, przechadzając się pośród renesansowych i rokokowych budynków, zaś wieczorami bawią się do upadłego w dyskotekowej stolicy tej części świata. Budapeszt uznawany za największą dyskotekę nowej Europy - pełen modnych klubów z niesamowitym Sziget Festival, gdzie 400 tysięcy widzów oklaskuje najbardziej znane, ale i całkowicie undergroundowe zespoły świata.

Zakole Dunaju

Całodniowa wycieczka po najważniejszych punktach na przełomowym odcinku rzeki nazwanym Zakole Dunaju. Zaczniemy od Szentendre - miasta z barokową i rokokową zabudową, następnie zajedziemy do Wyszehradu - dawnej siedziby królów Węgier i miejsca, które na zawsze zapisało się w polsko-węgierskiej historii. Niewielka dziś miejscowość położona na północ od Budapesztu, kiedyś była stolicą całego królestwa i wizytywana była przez najznamienitsze rody Europy. Nazwa Wyszehrad pochodzi od słowiańskiego Vise Hrad, czyli Wysoki Zamek. Okres świetności Wyszehrad przeżywał za panowania króla Karola Roberta Andegaweńskiego (wtedy był stolicą Węgier) oraz za rządów Macieja Korwina, który wybudował tu swoją letnią siedzibę. Ze Wzgórz Wyszehradzkich rozciąga się piękna panorama na zakole Dunaju. Następnie odwiedzimy Esztergom, w którym jest największy kościół na Węgrzech - perełka węgierskiej architektury.

Rejs po Dunaju

Wybierz się na 1-godzinny rejs po Dunaju w Budapeszcie i ciesz się najładniejszym widokiem, jaki miasto może Ci zaoferować. Odwiedź światowe dziedzictwo Budapesztu. Żegluj pomiędzy brzegami Budy i Pesztu w magicznym mieście. Podczas rejsu zobaczysz majestatyczny most łańcuchowy i most Elżbiety, ogromny budynek parlamentu oraz wzgórze z zamkiem Buda i opłyniesz wokół wyspę Małgorzaty. Dzięki przewodnikowi dowiesz się wielu ciekawostek na temat głównych zabytków miasta.

Cena: 20€ 

Kąpieliska termalne

Węgry są znane z licznie wybijających tu źródeł termalnych. Wyobraź sobie, że w samym Budapeszcie jest ich 120! Wznosili je już Rzymianie w I w. .. a dzisiaj możesz wykąpać się w zbudowanej przez Turków w XVI w Łaźni Kiraly! Budapeszt dumnie piastuje tytuł uzdrowiska, więc kąpiel w tutejszych wodach termalnych to Twój podróżniczy obowiązek. Jedne z popularniejszych kompleksów to zachwycające secesyjną architekturą łaźnie Gellerta, największe (podobno w całej Europie!) Łaźnie Széchenyi i Łaźnie Rudas, w których w nocy przez przeszkloną kopułę basenu znajdującego się na dachu można podziwiać Budapeszt!  

Cena: 15€

Brak turnusów

BB - śniadania

Śniadania kontynentalne w formie bufetu

Brak turnusów

Ubezpieczenie KL+NNW

Oferowane przez nas ubezpieczenie AXA DIRECT jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację.
Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.
Suma Ubezpieczenia:
KL 20 000 €
Koszty Ratownica 6 000 €
NNW 4 000 €
Telefon: + 48 801 200 200 lub +48 22 575 9080

Ubezpieczenie PREMIUM

Ubezpieczenie Premium ma rozszerzony zakres oraz większą sumę ubezpieczenia: KL: 40 000 €
Koszty Ratownictwa: 6 000 €
NNW: 10 000 €
Utrata Bagażu Podróżnego: 200 €
OC prywatne: 10 000 €
OC sportowe: 10 000 €
Obejmuje również choroby przewlekłe oraz sporty amatorskie.

Polisa: 8933776
Telefon alarmowy: 22 575 90 80
 

Ubezpieczenie jest opcją dodatkową, cena: 25zł.

Dzień 1
 • 🚍Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem

Dzień 2 - 4
 • 📍Przyjazd rano do Budapesztu

 • 🏢Zakwaterowanie w hotelu

 • 📍Pobyt w Budapeszcie

 • Wspólne wyjścia na miasto (m. in. termy, rejs statkiem po Dunaju)

Dzień 5
 • 🏢Wykwaterowanie

 • Wycieczka do zakola Dunaju (zamek i wzgórze zamkowe w Wyszehradzie, Esztergom, Szentendre)

 • 🚍Po południu wyjazd w drogę powrotną do Polski

Dzień 6
 • Przyjazd do Warszawy nad ranem

Cena zawiera
 • 🏢4 dni na Węgrzech (3 noclegi w hotelu** w Budapeszcie)

 • 🍴3 śniadania w formie bufetu

 • 📍Zwiedzanie Budapesztu

 • Wycieczka do Zakola Dunaju

 • 🚍Przejazd komfortowym autokarem

 • Opieka kadry ST

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • 📛 Ubezpieczenia na czas wyjazdu - 50 PLN (doliczane do umowy)

 • Opłat dewizowych - 20 € (płatność na miejscu)

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego - 10 PLN (doliczane do umowy)

Nie zawiera (fakultatywne)
 • 🚢 Rejs po Dunaju - 20 € (płatność na miejscu)

 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów - 40/50 PLN (płatność na miejscu)

Podziel się i zbierz ekipę