Logo
Logo Logo

Budapeszt

Budapeszt, Węgry

Przepraszamy, aktualnie nie ma terminów na ten wyjazd.
Brak turnusów

Szentendre

Szentendre nazywane jest najpiękniejszym małym miastem Węgier i jednym z najpiękniejszych w Europie Środkowej. To mekka artystów, mieszka ich tu kilkuset, tak samo jak kilkuset mieszkańców przyznaje się do narodowości… serbskiej. Życie płynie tu wolniej, smaczniej i po prostu milej.

Miasto to przede wszystkim niezapomniana atmosfera urokliwych uliczek, licznych kawiarenek, sklepików, winiarni. Centralnym punktem historycznej części miasta jest Fo Ter. Charakterystycznym elementem placu jest Krzyż Morowy postawiony na pamiątkę wielkiej zarazy w 1763r. Stąd we wszystkich kierunkach rozchodzą się uliczki, w których znajdziemy liczne galerie i muzea. Najważniejsze z nich to: Galeria Malarstwa Szentendre, Muzeum Kmetty, Muzeum Margit Kovacs, Muzeum Ferenczyego, Muzeum Dzieciństwa, Muzeum Czobela, Muzeum Ortodoksyjnej Sztuki Sakralnej, galeria w Kolonii Artystów z Szentendre Muzeum Marcepanu.

Podczas wizty trzeba koniecznie sprawdiź muzeum i cukiernię marcepanu, a także sklep z artystycznymi wyrobami z tej słodkości, mieszczące się w jednym budynku. Każdy eksponat jest opisany szczegółowo, co do wagi zużytego surowca. Oglądać można np. miniaturę parlamentu budapeszteńskiego, czy też znane figury ze świata kultury popularnej, takie jak Muppety, 101 dalmatyńczyków, itp. Oprócz tego prezentowane są maszyny i urządzenia do produkcji marcepanu, w większości czynne i używane do produkcji na miejscu.

Kąpieliska Termalne Szechenyi

Największy w Europie kompleks basenów i term. Składa się na niego 15 basenów krytych oraz 3 duże baseny zewnętrzne, a także 10 saun. Dostępne są również małe, indywidualne wanny, w których można zażyć leczniczych kąpieli. Jest to jeden z niewielu tego typu obiektów w Budapeszcie, w którym mogą się razem kąpać i kobiety, i mężczyźni. Zazwyczaj na węgierskich basenach jest wprowadzony podział na płeć.

Nie jest to typowy, miejski kompleks basenowy. Główny budynek basenów termalnych Széchenyi zachwyca eklektyczną architekturą oraz dbałością o szczegóły. Główny hol został wykonany w stylu barokowym, a ilość jego zdobień może niemal przytłaczać. Znajdziemy tu imponujące rozmachem mozaiki, przedstawiające dwanaście pór roku, a także postaci bożków wód termalnych.

Wszystkie baseny są zasilane wodą z dwóch źródeł termalnych, o temperaturze odpowiednio 23 i 25 °C. Najgłębszy punkt poboru wody do basenów znajduje się na głębokości 1256 metrów.


Budapeszt

Położony jest nad rzeką Dunaj, która dzieli miasto na dwie odrębne części: Budę i Peszt Prawobrzeżna Buda położona jest bardziej na zachód i obejmuje teren niewysokich wzgórz, tworzących wrażenie kolorowej mozaiki w miejscach, gdzie gęsta zabudowa przeziera przez ciemną zieleń porastających zbocza drzew. Buda przez kilka stuleci funkcjonowała jako samodzielne miasto - stolica Węgier. Z tego powodu to właśnie na jej obszarze znajduje się najwięcej najciekawszych zabytków, których historia sięga wieków wstecz. Wiele z nich okupuje szczyty okolicznych wzgórz, tworząc doskonałe punkty orientacyjne dla zagubionych w labiryncie miasta zwiedzających.  Lewy brzeg Dunaju zajmuje Peszt, gdzie sąsiadują ze sobą dzielnice o charakterze typowo przemysłowym i mieszkaniowym. Peszt położony jest na północnym skrawku Wielkiej Niziny Węgierskiej, stąd jego kompletnie płaski teren mocno kontrastuje z górzystą Budą. Zwarta, wielkomiejska zabudowa śródmieścia i szerokie arterie również mocno różnią się od zdecydowanie willowej zabudowy i krętych wąskich uliczek dominujących na przeciwległym brzegu rzeki.  Za dnia turyści wspinają się na wzgórza Budy, przechadzając się pośród renesansowych i rokokowych budynków, zaś wieczorami bawią się do upadłego w dyskotekowej stolicy tej części świata. Budapeszt uznawany za największą dyskotekę nowej Europy - pełen modnych klubów z niesamowitym Sziget Festival, gdzie 400 tysięcy widzów oklaskuje najbardziej znane, ale i całkowicie undergroundowe zespoły świata.

Brak turnusów

Ubezpieczenie KL+NNW

Oferowane przez nas ubezpieczenie AXA DIRECT jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację.
Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.
Suma Ubezpieczenia:
KL 20 000 €
Koszty Ratownica 6 000 €
NNW 4 000 €
Telefon: + 48 801 200 200 lub +48 22 575 9080

Brak turnusów

Dzień 1
 • 🚍Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem

Dzień 2
 • 📍Przyjazd rano do Budapesztu

 • 📍Pobyt w Budapeszcie i wspólne zwiedzanie miasta

 • 🏢Zakwaterowanie w hostelu

Dzień 3
 • 🍴Śniadanie

 • 📍Zwiedzanie miasta i dla chętnych wyjście na baseny termalne

Dzień 4
 • 🍴Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu

 • 📍Przejazd do malowniczego miasteczka Szentendre

 • 📍Spacer po mieście i zwiedzanie muzeum Marcepanu

 • 🚍Wyjazd w kierunku Polski

Cena zawiera
 • 🏢3 dni na Węgrzech (2 noclegi w hostelu)

 • 🍴2 śniadania w formie bufetu

 • 📍Zwiedzanie Budapesztu

 • 📍Zwiedzanie Szentendre i Muzeum Marcepanu

 • 🚍Przejazd komfortowym autokarem

 • Opieka kadry

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • 📛 Ubezpieczenia na czas wyjazdu - 30 PLN (doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego - 10 PLN (doliczane do umowy)

 • Orientacyjnego kosztu uczestnictwa w programie - 25 € (opłata obligatoryjna, płatna na miejscu)

 • Kaucja zwrotna za kartę klucz do pokoju - 5 €/pokój (płatne na miejscu)

Podziel się i zbierz ekipę