Logo
Logo Logo

Budapeszt

Budapeszt, Węgry

Przepraszamy, aktualnie nie ma terminów na ten wyjazd.
Brak turnusów

Szentendre

Szentendre nazywane jest najpiękniejszym małym miastem Węgier i jednym z najpiękniejszych w Europie Środkowej. To mekka artystów, mieszka ich tu kilkuset, tak samo jak kilkuset mieszkańców przyznaje się do narodowości… serbskiej. Życie płynie tu wolniej, smaczniej i po prostu milej.

Miasto to przede wszystkim niezapomniana atmosfera urokliwych uliczek, licznych kawiarenek, sklepików, winiarni. Centralnym punktem historycznej części miasta jest Fo Ter. Charakterystycznym elementem placu jest Krzyż Morowy postawiony na pamiątkę wielkiej zarazy w 1763r. Stąd we wszystkich kierunkach rozchodzą się uliczki, w których znajdziemy liczne galerie i muzea. Najważniejsze z nich to: Galeria Malarstwa Szentendre, Muzeum Kmetty, Muzeum Margit Kovacs, Muzeum Ferenczyego, Muzeum Dzieciństwa, Muzeum Czobela, Muzeum Ortodoksyjnej Sztuki Sakralnej, galeria w Kolonii Artystów z Szentendre Muzeum Marcepanu.

Podczas wizty trzeba koniecznie sprawdiź muzeum i cukiernię marcepanu, a także sklep z artystycznymi wyrobami z tej słodkości, mieszczące się w jednym budynku. Każdy eksponat jest opisany szczegółowo, co do wagi zużytego surowca. Oglądać można np. miniaturę parlamentu budapeszteńskiego, czy też znane figury ze świata kultury popularnej, takie jak Muppety, 101 dalmatyńczyków, itp. Oprócz tego prezentowane są maszyny i urządzenia do produkcji marcepanu, w większości czynne i używane do produkcji na miejscu.

Kąpieliska Termalne Szechenyi

Największy w Europie kompleks basenów i term. Składa się na niego 15 basenów krytych oraz 3 duże baseny zewnętrzne, a także 10 saun. Dostępne są również małe, indywidualne wanny, w których można zażyć leczniczych kąpieli. Jest to jeden z niewielu tego typu obiektów w Budapeszcie, w którym mogą się razem kąpać i kobiety, i mężczyźni. Zazwyczaj na węgierskich basenach jest wprowadzony podział na płeć.

Nie jest to typowy, miejski kompleks basenowy. Główny budynek basenów termalnych Széchenyi zachwyca eklektyczną architekturą oraz dbałością o szczegóły. Główny hol został wykonany w stylu barokowym, a ilość jego zdobień może niemal przytłaczać. Znajdziemy tu imponujące rozmachem mozaiki, przedstawiające dwanaście pór roku, a także postaci bożków wód termalnych.

Wszystkie baseny są zasilane wodą z dwóch źródeł termalnych, o temperaturze odpowiednio 23 i 25 °C. Najgłębszy punkt poboru wody do basenów znajduje się na głębokości 1256 metrów.

Budapeszt

Budapeszt to jedno z niewielu miejsc w Europie, które o każdej porze roku i dnia zawsze zachwyca. Ba! Nocą zwiększa swoją atrakcyjność, mieni się niezliczonymi światłami reflektorów skierowanych na wszechobecne zabytki. Możliwości zwiedzania bez liku: zabytki, punkty widokowe, grająca fontanna, rejs Dunajem, kąpieliska termalne, najstarsze metro na kontynentalnej części Europy i oszałamiający Parlament, a to tylko początek listy. Pozostali doceniają go za bogate, imprezowe nocne życie Pesztu. Sprzyjają temu ceny, które bezkonkurencyjnie biją na głowę inne zachodnio-europejskie stolice. Stwarza on także możliwość delektowania się sycącą węgierską kuchnią. Być w Budapeszcie i nie zakosztować langosza z serem i śmietaną, albo michy doprawionego ostrą papryką gulaszu? Toż to grzech! Miłośników mocniejszych trunków zdecydowanie nie zawiedzie. Do wyboru: królewski Unicum, mocna Palinka czy wykwintny Tokaj. Nie bez przyczyny mawia się: "Nie ma wina nad węgrzyna" My kierujemy się także innym powiedzeniem: "Polak Węgier Dwa Bratanki i do szabli i do szklanki..." Na tym globie nie ma drugiego takiego bratniego nam narodu jak Węgrzy! Zdecydowanie będzie to przepis na udany wyjazd!

Pamiętajcie! Nieistotne ile razy się tu przyjeżdża, Budapeszt zawsze pozostawia niedosyt.

Brak turnusów

Ubezpieczenie KL + NNW STANDARD

Oferowane przez nas ubezpieczenie UNIQA jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację. Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Suma Ubezpieczenia: KL 20 000 €
Koszty Ratownica 6 000 €
NNW 4 000 €

 

Telefon: + 48 801 200 200 lub +48 22 575 9080

Brak turnusów

Dzień 1
 • 🚍Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem

Dzień 2
 • 📍Przyjazd rano do Budapesztu

 • 📍Pobyt w Budapeszcie i wspólne zwiedzanie miasta

 • 🏢Zakwaterowanie w hostelu

Dzień 3
 • 🍴Śniadanie

 • 📍Zwiedzanie miasta i dla chętnych wyjście na baseny termalne

Dzień 4
 • 🍴Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu

 • 📍Przejazd do malowniczego miasteczka Szentendre

 • 📍Spacer po mieście i zwiedzanie muzeum Marcepanu

 • 🚍Wyjazd w kierunku Polski

Cena zawiera
 • 🏢3 dni na Węgrzech (2 noclegi w hostelu)

 • 🍴2 śniadania w formie bufetu

 • 📍Zwiedzanie Budapesztu

 • 📍Zwiedzanie Szentendre i Muzeum Marcepanu

 • 🚍Przejazd komfortowym autokarem

 • Opieka kadry

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • 📛 Ubezpieczenia na czas wyjazdu - 30 PLN (doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego - 10 PLN (doliczane do umowy)

 • Orientacyjnego kosztu uczestnictwa w programie - 25 € (opłata obligatoryjna, płatna na miejscu)

 • Kaucja zwrotna za kartę klucz do pokoju - 5 €/pokój (płatne na miejscu)

Podziel się i zbierz ekipę