Logo
Logo Logo

Sylwester | Rosja

Moskwa, Rosja

📅 26.12.2019 - 02.01.2020

Sylwester | Rosja

 • 👥 60 uczestników
 • 8 dni
 • 🚍 Autokar
 • 🏢 Hostel
 • 🍴 BB - śniadania
Ceny od 1 299 zł
это россия!

Podobno Rosja jest jak matrioszka – im więcej warstw odkrywasz, tym bardziej potrafi Cię zaskoczyć. Postanowiliśmy to sprawdzić i zorganizować wyprawę na wschód! Dołącz do nas i na własnej skórze poczuj klimat Placu Czerwonego w Moskwie. Zjedz pielmieni w Sankt Petersburgu. Przygoda życia czeka!

Aleksandra Krzykawska - pilotka wyjazdów do Rosji

Sankt Petersburg

Miasto jest położone nad Zatoką Fińską, na brzegach rzeki Newy i wyspach jej delty. Okrzyknięte drugą stolicą Rosji, co wynika z przeszłości - pełniło tę funkcję w latach: 1712–1918. Sankt Petersburg to wielka aglomeracja, w której obecnie mieszka około pięć milionów mieszkańców. Jest to ważne centrum przemysłowe i kulturalne Rosji, a także duży morski port handlowy. 

Centralną, reprezentacyjną ulicą Petersburga jest Prospekt Newski. To najważniejsze miejsce na historycznej mapie miasta - znajdziesz tutaj Admiralicje, Sobór Kazański, Gostinnyj Dwor, Pasaż, Ermitaż, pałac Woroncowa, kościół ormiański, Sobór Aleksandra Newskiego czy pomnik Katarzyny II. To także wiele luksusowych sklepów, drogich hoteli i restauracji. Główny plac Petersburga nazywany jest Placem Pałacowym. Na nim mieści się gmach Pałacu Zimowego, który w przeszłości był rezydencją carów, a obecnie jest to znane na całym świecie muzeum – Ermitaż. Pałac został przemieniony w galerię sztuki przez cesarzową Katarzynę II. Można w niej obejrzeć dzieła malarskie światowej sławy artystów tj. płótna Rafaela, Leonarda da Vinci, Rembrandta, Rubensa, Van Gogha, Renoira, Degasa. Jednym z najbardziej znanych zabytków Sankt Petersburga jest Sobór Izaaka, który został zbudowany w połowie XIX wieku. To jedna z największych katedr świata, którą budowano 40 lat! Z jego złotej kopuły ( dosłownie - do jej wykonania zużyto 100 kg złotej blachy! ) można oglądać panoramę miasta. Ważnym historycznie miejscem jest Sobór Zmartwychwstania Pańskiego, zwany Cerkwią na krwi. Skąd taka nazwa? Budowle wzniesiono na miejscu, w którym poniósł śmierć car Aleksander II - w 1881 dokonano na nim śmiertelnego zamachu. Cerkiew jest ulokowana nad kanałem Gribojedowa, przez co pięknie odbija się w wodzie. Architektonicznie budynek wpisuje się w styl staroruski, typowy dla rosyjskich budowli sakralnych tamtego okresu. Cebulaste kopuły - złocone i emaliowane, to element rozpoznawczy. Wnętrze świątyni jest bogato zdobione - pokryte mozaikami, które zajmują aż siedem tysięcy metrów kwadratowych.

Moskwa

W Moskwie jest co zwiedzać. Warto zacząć przede wszystkim od znanego na całym świecie placu Czerwonego, który w czasach ZSRR był najważniejszym reprezentacyjnym ośrodkiem życia publicznego tego państwa. Wybudowano tam mauzoleum Lenina, gdzie spoczywa zabalsamowane ciało wodza rewolucji październikowej. Przy placu Czerwonym znajdują się liczne cenne zabytki: sobór Wasyla Błogosławionego i Kreml, nieco dalej odrestaurowany sobór Kazańskiej Ikony Matki Bożej. Stronę północną zajmuje Państwowe Muzeum Historyczne, otoczone wieżami Kremla. Jedyną rzeźbą na całym placu jest wykonany z brązu pomnik Kuźmy Minina i Dmitrija Pożarskiego,

Kreml, jest kolejnym znanym na cały świat miejscem w Moskwie - imponujący zespół budowli świeckich i sakralnych, otoczony potężnymi fortyfikacjami, to serce liczącej dwanaście milionów mieszkańców Moskwy i tym samym całej Rosji. W 1990 r. wpisany został na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Jako wielki kompleks zabytkowy jest odwiedzany przez ponad dwa miliony gości rocznie, jest też ważnym ośrodkiem kultu religijnego oraz siedzibą prezydenta Federacji Rosyjskiej. Przez wiele wieków z Kremla rządzili państwem książęta moskiewscy i carowie Rosji, dla których był on także miejscem koronacji i nekropolią. Po przeniesieniu stolicy do Sankt Petersburga z początkiem XVIII w. Kreml nadal pozostawał oficjalną carską rezydencją, a po rewolucji październikowej, gdy Moskwa ponownie została stolicą państwa, stał się siedzibą najwyższych organów władz radzieckich. Ze względu na symboliczne znaczenie Kremla dla sprawowania władzy w Rosji słowo „Kreml" często jest używane przez polityków i środki masowego przekazu jako zamiennik dla pojęcia rosyjskiej władzy państwowej.

Peterhof

Peterhof to rozległy zespół pałacowo-ogrodowy w mieście o takiej samej nazwie, położony nad Zatoką Fińską niespełna 30 km w kierunku zachodnim od Petersburga. Cały kompleks zajmuje przeszło 1000 hektarów. W jego skład wchodzi 20 różnych budowli, 7 ogrodów oraz słynna Wielka Kaskada. Główną budowlą jest zaprojektowany przez Jeana Baptiste Leblonda (i przebudowany później przez Bartolomea Rastrellego) Wielki Pałac. Swoją urodą i przepychem dorównuje on takim słynnym rezydencjom jak Wersal czy Hofburg. Mimo tego, to nie Wieli Pałac jest tym co przyciąga tu najwięcej turystów z całego świata. Najefektowniejszym elementem założenia pałacowo-ogrodowego jest tzw. Wielka Kaskada. Składa się ona z około 200 różnorakich fontann i strumieni oraz blisko 40 pięknych złotych posągów. Największa fontanna wypuszcza pionowo w górę potężny 20 metrowy słup wody. Przechadzając się wśród niezliczonych wodnych kaskad oraz rzeźb, można nabrać odczucia jakby przebywało się w jakimś cudownym wodnym raju. Cała kaskada zużywa dziennie dziennie około 100 tysięcy metrów sześciennych wody, która na koniec spływa do Zatoki Fińskiej. W czasie II wojny światowej na skutek działa wojennych Wielki Pałac został częściowo zniszczony. Po wojnie w pełni odrestaurowany, został w 1964 roku udostępniony wraz z muzeum dla zwiedzających. Pozostałe interesujące budowle założenia pałacowego to m.in. Ermitaż, pałacyk Monplaisir, Pałac Angielski oraz Korpus Cerkiewny.

Rosyjskie metra

W Warszawie mamy dwie linie metra, nie możemy tego określić jako atrakcję turystyczną, wprost przeciwnie jest w Rosji. Metro Moskwy to duma, chluba i jedna z największych atrakcji turystycznych miasta. Oprócz tych milionów ludzi (tak, milionów! według statystyk, od 8 do 10), przemieszczających się codziennie z i do pracy, na zakupy, na spacery, na spotkania i w innych równie ważnych życiowych sprawach, korzysta z niego sporo turystów i przyjezdnych. Na dziś jest to około 200 stacji na 13 liniach, a ich liczba wraz z rozwojem miasta z roku na rok rośnie! Możecie tu zobaczyć... wszystko, nawet jeżdżący pociąg z galerią obrazów, czy mobilne targi.

Nowe stacje mają być połączeniem nowoczesności i skojarzeń ze stylem art deco, high-tech z granitem, marmurem i stalą. Stacje wciąż mają nawiązywać niejako do historii Rosji, jej tradycji i motywów.

Informacje wizowe

Prosimy podać aktualne, kolorowe zdjęcie (nie starsze niż 6 miesięcy i umożliwiające identyfikację osoby aplikującej)

ZOBACZ WZÓR

Uwaga: zdjęcie musi spełniać następujące wymagania:.

 • Rozmiar 3,5 x 4,5 cm, wydrukowane na papierze wysokiej jakości na jasnym tle (białym lub białawym), tak, aby rysy twarzy były rozróżnialne i kontrastowe na tle.
 • kolorowe, ostre, czyste i kontrastowe.
 • zrobiona na wprost, pokazujące wyraźnie oczy i twarz z obu stron od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70-80% zdjęcia
 • przedstawiające osobę bez nakrycia głowy, patrzącą na wprost, z zamkniętymi ustami, twarz nie może być przesłonięta włosami.

Uwaga! Uprzejmie prosimy dopilnować, żeby zdjęcie spełniało wyżej wymienione wymagania. Jeśli złożone zdjęcie nie będzie spełniać tych wymagań wniosek może zostać uznany za niekompletny.

Prosimy zwrócić uwagę, iż Rosyjskie Centrum Wizowe nie bierze udziału w procesie rozpatrywania wniosków wizowych lub przyjmowania decyzji o wydaniu lub odmowy w wizie. Rozpatrywanie wniosków wizowych jest regulowane przez Konsulat Federacji Rosyjskiej, a decyzja o wydaniu lub odmowie w wydaniu wizy do Rosji należy wyłącznie do Konsulatu.Centrum Wizowe nie mają wpływy na decyzje wizową ani na czas rozpatrywania wniosku wizowego, to zależy wyłączne od procedur i harmonogramów Konsulatów Federacji Rosyjskiej.

_____________________________________________________________________

 

Ważne!

Najpóźniej do dnia 01.12.2019 będziemy musieli otrzymać od Państwa:

 • Paszport, ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu z Rosji, z co najmniej 2 wolnymi stronami
 • 1 zdjęcie (kolorowe, nie starsze niż 6 miesięcy i umożliwiające identyfikację osoby aplikującej)
 • Wypełniony i wydrukowany formularz wizowy (przed wyjazdem wysyłamy linku do formularza, z dokładnie opisanymi wszystkimi krokami wypełniania go)

Biuro zajmie się wszelkimi formalnościami wizowymi. Paszporty zostaną wydane uczestnikom podczas wyjazdu

Wszystkie dokumenty należy będzie bezpiecznie zapakować w paczkę i przesłać kurierem, lub dostarczyć je osobiście na adres biura w Lublinie.

STUDENT TRAVEL Sp. z o.o.

ul. Zuchów 2/34

20-047 Lublin

Hostel Netizen

Położenie

Obiekty sieci hosteli Netizen znajdują się w Moskwie - w odległości 100 metrów od stacji metra Rimskaja oraz Płoszczad´ Iljicza. Z kolei W Petersburgu 500 metrów od soboru św. Izaaka, 800 metrów od stacji metra przy budynku Dmiralicji.

Pokoje

Stylowo urządzone pokoje wieloosobowe (6 - 14 osobowe) posiadają w większości przypadków łóżka piętrowe. Dostępna jest wspólna łazienka. W przypadku pokoju 2 osobowego łazienka jest prywatna.

Infrastruktura

W obiektach jest dostępne bezpłatne WiFi, pomieszczenia są klimatyzowane, recepcja jest całodobowa.

Wyżywienie

Śniadania w hostelach w formie bufetu m.in. jogurt, musli, pieczywo, mleko, herbata, kawa, tosty, masło, dżem, ser

Ubezpieczenie PREMIUM PLUS

Oferowane przez nas ubezpieczenie AXA DIRECT jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację.

Koszty Leczenia (KL): 40 000€

Uszczerbek na zdrowiu (NNW): 10 000€

OC: 10 000€

Utrata Bagażu Podróżnego (BP): 200€Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 575 90 80

Rozkład jazdy

Miejsce odjazdu Godzina W dniu Dopłata
Warszawa 14:00 W dniu wyjazdu -
Dzień 1
 • 🚍Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem

Dzień 2
 • 🚍Przejazd przez Litwę i Łotwę przekroczenie granicy z Rosją

 • 📍Przejazd do Petersburga

 • 🏢Zakwaterowanie w hostelu

 • 📍Czas wolny, spacer po mieście

 • 🏢Nocleg w hostelu

Dzień 3
 • 🍴Śniadanie

 • 📍Wyjazd do Peterhofu - zwiedzanie Ogrodów

 • 📍Powrót do Petersburga i zwiedzanie miasta: m.in. Ermitaż, Newski Prospekt, Sobór Izaaka, Sobór Zmartwychwstania

 • 🏢Nocleg w hostelu

Dzień 4
 • 🏢Śniadanie i wykwaterowanie z hostelu

 • 📍Czas wolny w Petersburgu

 • 🚍Wieczorem wyjazd w kierunku Moskwy

Dzień 5
 • 📍Przyjazd do stolicy Rosji

 • 📍Zwiedzanie miasta - metro tour, Worobiowe wzgórza, Plac Czerwony

 • 🏢Przejazd do hostelu

 • 📍Czas wolny, dla chętnych nocny spacer po mieście

Dzień 6
 • 🍴Śniadanie

 • 📍Zwiedzanie miasta ciąg dalszy m.in. Kreml, Sobór Wasyla, GUM, Teatr Bolszoj

 • Czas wolny

 • Wieczorem przywitanie Nowego Roku na Placu Czerwonym

Dzień 7
 • 🏢Śniadanie i wykwaterowanie z hostelu

 • Spacer do Parku Zaryade

 • 🚍Czas wolny, wieczorem wyjazd w kierunku Polski

Dzień 8
 • 🚍Powrót do Warszawy w godzinach wieczornych (ze względu na przekraczenie przejścia granicznego między Rosją a Łotwą, godzina powrotu do Warszawy jest trudna do określenia)

Cena zawiera
 • 🏢6 dni w Rosji (2 noclegi w hostelu w Moskwie oraz 2 noclegi w hostelu w Petersburgu)

 • 🍴4 śniadania w hostelach

 • 📍Zwiedzanie Sankt Petersburg

 • 📍Zwiedzanie Moskwy

 • 📍Bilety na metro w Moskwie

 • 📍Wstęp na Kreml oraz do ogrodów Peterhofu

 • 🚍Przejazd komfortowym autokarem

 • Opiekę kadry

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego - 10 PLN (doliczane do umowy)

 • 📛 Ubezpieczenia premium na czas wyjazdu - 70 PLN (doliczane do umowy)

 • Orientacyjnego kosztu uczestnictwa w programie - 70 € (opłata obligatoryjna, płatna na miejscu)

 • 🗃 Opłat i pośrednictwa wizowego do Rosji - 350 PLN (doliczane do umowy)

Dostępne terminy
26.12.2019 - 02.01.2020
Hostel Netizen60 osób
First Minute
Najtańsza możliwa opcja zakupu
Miejsce 1 os.
1 299 zł1 599 zł
Pokój 2 os.
Lista rezerwowa
Dokwaterowanie 1 os.
1 299 zł1 599 zł
Cena uwzględnia 100 zł rabatu dla klienta typu Student

Podobne oferty