Logo
Logo Logo

Azory + Lizbona

São Miguel, Portugalia

📅 14.02.2020 - 21.02.2020

Azory + Lizbona

 • 👥 20 uczestników
 • 8 dni
 • Samolot
 • 🏨 Hotel
 • 🍴 BB - śniadania
Ceny od 3 399 zł
Dzień 1
 • 🏢Przylot i zakwaterowanie w Hotelu Matriz

Dzień 2
 • 🍴Śniadanie w hotelu

 • 📍Przejazd przez Ponta Delgada i jego główne atrakcje, dzielnicę handlową, plac Praça Gonçalo Velho i zwiedzanie lokalnego rynku

Dzień 3
 • 🍴Śniadanie w hotelu

 • Całodzienna wycieczka w kierunku miejscowości Lagoa, będziemy min. na punktach widokowych, plantacji i fabryce herbaty, parku botanicznym, gorących źródłach, centrum termalnym oraz w Vila Franca (pierwszej stolicy wyspy)

 • 🏢Powrót do hotelu ok. 17:00

Dzień 4
 • 🍴Śniadanie w hotelu

 • 📍Wyjazd z hotelu w kierunku zachodniej części wyspy, przejazd przez „Carvão” z przystankami na punktach widokowych. Następnie rejs kajakami po jednym z jezior, lunch (Cozido - lokalny specjał), wizyta na plantacji ananasów.

 • 🏢Powrót do hotelu ok. 17:00

Dzień 5
 • 🍴Śniadanie w hotelu

 • 📍Dzień wolny na chill i plażowanie na czarnych plażach. Polecamy Milicias the beach i Praia do Populo.

Dzień 6
 • 🍴Śniadanie w hotelu

 • 3 - godzinna wycieczka po Azorach w celu obserwacji wielorybów

Dzień 7
 • Śniadanie, wykwaterowanie i transfer na lotnisko

 • 📍Przylot do Lizbony, zwiedzanie miasta z przewodnikiem

 • Zakwaterowanie w hotelu Excelsior***

Dzień 8
 • Wykwaterowanie i transfer na lotnisko

 • Przylot do Polski

Lizbona

Niegdyś miasto na krańcu znanego wówczas świata. Miejsce gdzie rozpoczyna, bądź kończy się Europa. To stąd wypływały wyprawy odkrywców w nieznane z Vasco da Gamą, Bartolomeo Diazem i Magellanem na czele, którzy obecnie, zwróceni w stronę Tagu wraz z innymi portugalskimi żeglarzami patrzą ku nowym lądom z Pomnika Odkrywców. To miasto harmonijnie przeplatające tradycję z nowoczesnością, niczym dwa mosty łączące przeciwległe strony Tagu: Ponte 25 de Abril będący niemal repliką Golden Gate oraz 17-kilometrowy Ponte Vasco da Gamma. Tutaj przy okazji Expo w 1998 roku wybudowano całkowicie nową futurystyczną dzielnicę – Parque das Nações wraz z drugim, co do wielkości oceanarium na świecie. W siedmiu milionach litrów słonej wody znajduje się ponad 25 tysięcy morskich stworzeń z całego świata. Bilet grupowy ok. 13 €. Na jednym ze wzgórz wznosi się Zamek św. Jerzego – pozostałość po panowaniu Maurów w regionie, po drugiej zaś wznoszą się ruiny Convento do Carno, na które możemy się dostać ok. 30 metrową windą ze szkła i metalu, zaprojektowaną przez Raula Meisnera, ucznia Gustave’a Eiffel’a. To tutaj, w dzielnicy Belem znajdują się jedne z najpiękniejszych w całej Europie, budynków epoki baroku: Klasztor Hierominitów z grobowcem Vasco da Gammy oraz Torre de Belem – wieża przez wieki strzegąca ujścia Tagu przed najeźdźcami, która skrywa w sobie tajemnice spisku związanego z Józefem Bemem. Nieopodal można również skosztować tradycyjnego Pasteis de Belem – ciastka, którego sprzedaż liczy się w milionach tygodniowo! Z kolei centralna część miasta dzielnica Baixa, wraz ze swoją wizytówką - Praça do Comércio, zbudowana została całkowicie od podstaw, po tragicznym trzęsieniu ziemi w 1755 roku. Z tej części miasta historycznym tramwajem linii 28, możemy dostać się do Katedry Św. Antoniego, mającej swoje krwawe tajemnice, bądź do Alfamy – dzielnicy, z której wywodzi się tradycyjna portugalska muzyka smutku, goryczy i cierpienia – fado. Właśnie dlatego miasto to upodobali sobie między innym John Malkovich, Zbigniew Hołdys i Anna Maria Jopek.

São Miguel

Sao Miguel, tak jak i pozostałe wyspy przyciąga turystów pięknym krajobrazem, z jeziorami o fantastycznych odcieniach zieleni i niebieskości, malowniczymi polami uprawnymi, barwnymi kwiatami oraz gorącymi źródłami i gejzerami, które świadczą o aktywności wulkanicznej wyspy. Warto zobaczyć gorące lecznicze źródła w Lagoa do Fogo, Ribeira Grande oraz Vale das Furnas, a także zielono-niebieskie jeziora Sete Cidades, które wypełniły dwa kratery wulkaniczne (o średnicy 12 km). Sao Miguel to także bogata kultura i liczne rozrywki, organizowane też specjalnie dla turystów, jak regaty, nurkowanie, czy pełnomorskie połowy ryb. 

Największa wyspa w Archipelagu Azorów, leżąca we wschodniej jego części, zwana także „Zieloną Wyspą”. Znajduje się tutaj stolica Archipelagu, miasto Ponta Delgada, w której podziwiać można piękne zabytki, głównie z okresu XV-XVIII w., głównie kościoły i kaplice, a także pałace i miejskie bramy. 

Ponta Delgada

Główne miasto wyspy Sao Miguel znajdującej się w archipelagu Azory. Po zwiedzeniu samego miasta bogatego w liczne zabytki warto wybrać się w głąb wyspy, zachwycającej swym ukształtowaniem, roślinnością oraz malowniczymi miejscami. Poza tym warto zobaczyć: zielono-niebieskie jeziora Caldeira das Sete Cidades, Ribeira Grande, Lagoa do Fogo, źródła wód leczniczych i gejzery Vale das Furnas i inne. 

Vila Franca

Miejscowość na Azorach (region autonomiczny Portugalii) i siedziba gminy o tej samej nazwie, zlokalizowanej na południowym wybrzeżu wyspy São Miguel. Według danych spisowych na rok 2011 sam ośrodek miejski, założony w 1472 r. Północną, górzystą część gminy porastają obficie lasy wawrzynowe, okolice wybrzeża nadają się natomiast pod uprawy i zamieszkanie.

Furnas

Słynnym, pod względem kulinarnym, miejscem na wyspie São Miguel jest miejscowość Furnas. W jej okolicach występuje, na terenie parku naturalnego, wiele gorących źródeł, gejzerów, a także tzw. „fumarolas„, czyli pęknięcia w skorupie ziemskiej, przez które wydobywa się na zewnątrz para wodna i inne gazy (podobne występują w Parku Narodowym Yellowstone).

Sete Cidades

Sete Cidades to nazwa wioski znajdującej się na dnie ogromnego krateru wulkanu na wyspie São Miguel. Nazwa ta jest również powszechnie stosowana wśród turystów i mieszkańców w odniesieniu do całego krateru, w którym znajdują się słynne jeziora. 

Lagos das Sete Cidades to portugalskie określenie dwóch kraterowych jezior: Lagoa Verde i Lagoa Azul. Na czym polega ich wyjątkowość? Przedzielone są jedynie wąskim przesmykiem, a mimo to mają inne zabarwienie – jedno jest zielone, a drugie niebieskie. Nieopodal znajduje się kolejne – równie niezwykłe, zielone jezioro Lagoa de Santiago. 

Obserwowanie wielorybów

Ta 2.5-godzinna wycieczka rozpoczyna się od wprowadzenia do waleni (wielorybów i delfinów) oraz innych gatunków morskich, ich naturalnego środowiska, komunikacji, migracji i wzorów zachowań. Po odprawie wsiądź na pokład łodzi i wypłyń na pełne morze. Łódź zbliży się do wielorybów powoli i ostrożnie. Jednocześnie biologowie morscy i przewodnicy zapewnią komentarz na żywo. W program wycieczki włączony jest także rejs wokół Princess Ring Islet of Vila Franca do Campo, podczas którego z bliska przyjrzysz się wulkanowi i lokalnej przyrodzie. Lekkie przekąski są dozwolone na podkładzie. Aparat jest niezbędny do uchwycenia dzikiej przyrody, którą obejrzysz podczas tej wycieczki.

Hotel w Sao Miguel

Położenie

Hotel położony jest w zabytkowym centrum miasta Ponta Delgada, na wyspie São Miguel należącej do archipelagu Azorów. Obiekt oddalony jest o około 2,5 km od lotniska Ponta Delgada oraz o 600 metrów od bramy miejskiej Portas da Cidade

Pokoje

Wszystkie pokoje wyposażone są w telewizor z dostępem do kanałów kablowych oraz klimatyzację. Każdy z nich dysponuje łazienką z prysznicem oraz suszarką do włosów. Z okien rozpościerają się widoki na miasto.

Infrastruktura

Obiekt zapewnia bezpłatne WiFi, z którego można korzystać w pomieszczeniach ogólnodostępnych. W sąsiedztwie obiektu znajduje się restauracja, w której serwowane są lokalne potrawy. W hotelu jest całodobowa recepcja. 

Hotel Excelsior

Położenie

Hotel położony jest zaledwie kilka metrów od słynnej alei Wolności i ok. 250 metrów od placu Markiza de Pomba

Pokoje

Pokoje są prosto, lecz funkcjonalnie urządzone. W każdym z nich znajduje się telewizor, minibar, sejf oraz łazienka wyposażona w wannę i suszarkę do włosów.

Infrastruktura

W hotelu znajduje się całodobowa recepcja oraz bar.

Rozkład jazdy

Miejsce odjazdu Godzina W dniu Dopłata
Warszawa - lotnisko Chopina 14:05 W dniu wyjazdu -

Ubezpieczenie KL + NNW

Oferowane przez nas ubezpieczenie AXA DIRECT jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację.
Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.
Suma Ubezpieczenia:
KL 20 000 €
Koszty Ratownica 6 000 €
NNW 4 000 €
Telefon: + 48 801 200 200 lub +48 22 575 9080

Cena zawiera
 • 🏢7 dni Azorach (6 noclegów w hotelu)

 • 🍴6 śniadań w hotelu

 • 🏢1 nocleg ze śniadaniem w Lizbonie

 • Przelot na trasie Warszawa - Lizbona - Warszawa

 • Przelot wewnętrzny w Portugalii

 • Bagaż podręczny (do 10 kg)

 • Transfer lotnisko - hotel - lotnisko

 • Lokalny przewodnik

 • Opiekę kadry

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • 📛 Ubezpieczenia na czas wyjazdu - 70 PLN (doliczane do umowy)

 • Orientacyjnego kosztu uczestnictwa w programie - 150 € (opłata obligatoryjna, płatna na miejscu)

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego - 15 PLN (doliczane do umowy)

 • Kaucji zwrotnej za pokój - 30 €/os (płatne na miejscu)

Dostępne terminy
14.02.2020 - 21.02.2020
Hotel w Sao Miguel20 osób
First Minute
Najtańsza możliwa opcja zakupu
Pokój 2 os.
3 399 zł3 999 zł
Dokwaterowanie 1 os.
3 399 zł
Cena uwzględnia 100 zł rabatu dla klienta typu Student

Podobne oferty