Logo
Logo Logo

Kreta | Rethymnon

Kreta, Grecja

Przepraszamy, aktualnie nie ma terminów na ten wyjazd.
Brak turnusów
Dzień 1
 • Przylot na Kretę/ Transfer z lotniska do hotelu

 • 🏢Zakwaterowanie

Dzień 2 - 7
 • 📍Pobyt w Rethymnon/ Aktywny czas na plaży / Animacje

 • Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych

 • 📢Wyjścia do klubów, imprezy tematyczne

Dzień 8
 • 🏢Wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko

 • Wylot do Polski

Brak turnusów

Chania, Apter oraz Jezioro Kournas

Chania, Apter oraz Jezioro Kournas

Jezioro Kournas malowniczo położone u stóp Gór Białych jest jedynym słodkowodnym jeziorem na Krecie. Jego powierzchnia wynosi około 580 tys. mkw. a maksymalna głębokość to ok 45 metrów. Wody jeziora zasilane są przez górskie podziemne strumienie. Tak jak z większością miejsc na Krecia, również z jeziorem związana jest legenda, według której Bóg sprowadził na mieszkańców wsi ulewę, która miała być karą za życie niezgodne z przykazaniami. Padające przez wiele dni deszcze zatopiły całą wieś, a jedyną osobą która przeżyła była córka kapłana. Widywana jest teraz jak siedząc na skale rozczesuje włosy.

Aptera - nazwa Aptera w dosłownym tłumaczeniu to bez skrzydeł i według legendy została nadana miastu na pamiątkę pojedynku na śpiew między Syrenami (pół kobietami pół ptakami) a Muzami. Gdy Syreny przegrały pojedynek to straciły skrzydła, które wpadły do zatoki Souda. Postój przy zachowanej do dnia dzisiejszego tureckiej fortecy aby podziwiać widok na zatokę Souda i półwysep Akrotiri oraz Góry Białe.

Następnie przejazd do Chania, gdzie warto poświęć więcej czasu na zwiedzanie. Szczególnie polecamy stary wenecki port, w którym możemy podziwiać zabytkową architekturę oraz malownicze krajobrazy. W okolicy znajdziemy tawerny, w których można delektować się specjałami kuchni kreteńskiej. Port jest idealnym miejscem na spacery dla zakochanych par i nie tylko.

Cena: 75€

Heraklion i Knossos - W cieniu Minotaura - Winnica

Heraklion i Knossos - W cieniu Minotaura - Winnica

Porównywanym z mitycznym labiryntem Minotaura zbudowanym przez Dedala - Pałacu minojskim w Knossos, gdzie zobaczycie m.in. salę tronową, spichlerze, komnaty królewskie itp.

Następnie przejedziemy do Muzeum w Heraklionie, które uznawane jest za jedno z najciekawszych na świecie, będzie doskonałym uzupełnieniem spotkania z najstarszą grecką cywilizacją. Wśród eksponatów zobaczycie dysk z Faistos, przepiękne malowidła ścienne, posągi bóstw oraz kolekcję biżuterii. Po zwiedzaniu czas wolny w Heraklionie w stolicy Krety oraz jej największe miasto. W tym właśnie regionie Krety rozwijała się cywilizacja minojska - zwana tak na cześć legendarnego władcy Minosa, syna Zeusa i Europy. Pozostawiła ona po sobie tajemnicze ruiny, gliniane tabliczki, wielobarwne freski, nieodczytane do dziś pismo, ale przede wszystkim niedosyt wiedzy o tych zamierzchłych czasach.

W historii wyspy miasto Heraklion odegrało ważną rolę, z licznymi zabytkami kultury antycznej i nowożytnej i muzeami kryjącymi wiele wspaniałych dzieł sztuki. Zarówno w kulturze jak i zwyczajach można dostrzec wpływy tureckie.

Następnie przejazd do jednej z największych winnic na Krecie winnica “Minos”. Niepowtarzalna okazja do degustacji 3 win oraz zapoznanie się z procesem produkcji wina, rakii produkcja oliwy z oliwek kreteńskich oraz produkcji mydła.

W pierwszej kolejności zapoznamy się z filmem w języku polskim o tematyce winiarskiej. Następnie degustacja 3 win z przekąska w postaci „Dakos” (kreteńskie suchary z pomidorami).

Będzie okazje zakupić w cenie promocyjnej tradycyjne kreteńskie produkty m.in: win, miód, oliwa, lokalne zioła, rakija, mydło.

Cena: 65€

Spinalonga - Wyspa Trędowatych

Spinalonga - Wyspa Trędowatych

Wycieczka na tajemniczą wyspę, gdzie Wenecjanie wznieśli okazałą fortecę, która była świadkiem wielu ważnych wydarzeń. Właśnie stąd wielokrotnie broniono dostępu do wschodniego wybrzeża Krety. Imponujące fortyfikacje, bramy i inne budynki zachwycają, a fakty z ostatniego okresu funkcjonowania twierdzy wzbudzają strach. W 1903 grecki rząd stworzył tutaj kolonię dla trędowatych. Słuchając opowieści w tym pięknym miejscu o tragicznych losach chorych ludzi, ich walce o stworzenie normalnego życia przeniesiecie się w trudny do wyobrażenie sobie dzisiaj świat. Będziecie mieli okazję zobaczyć dawne mieszkania trędowatych, szpital, sklepy… Piękny rejs po uroczej zatoce Mirabello z Eleoundy na Spinalongę. A po zwiedzaniu kąpiel na plaży Kolokitha z obiadem z pewnością Was zrelaksują.

Rejs wynajętą na wyłączność łodzią trwa ok 20 min. Zacumujemy przy wejściu do miasta na wyspie Spinalonga. Godzinny spacer po Spinalonga przeniesie nas w inny wymiar. Powrót na łódź i rejs na plaże – BBQ na statku: mięsiwo, sałatka grecka i wino oraz owoce.

Cena: 70€

Gramvousa - Balos

Gramvousa - Balos

Laguna Balos to zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miejsc na Krecie. Woda jest tutaj krystalicznie czysta, przezroczysta przy brzegu, a dalej kolory mieszają się tworząc przepiękny turkusowo-szafirowy kolaż. Laguna często porównywana jest do Karaibów i znajduje się na liście najpiękniejszych plaż na świecie, czego powodem jest piasek o niecodziennej biało-różowej barwie.

Gramvousa jest wyspą znajdującą się w pobliżu laguny. Legenda głosi, że była ona kryjówką piratów. Na szczycie wzgórza, na wysokość 140 metrów znajdują się ruiny XVI wiecznej twierdzy wybudowanej przez zamieszkujących wyspę Wenecjan. Dodatkową atrakcją jest leżący przy plaży zardzewiały wrak statku, który utknął na mieliźnie na początku XX wieku i tak już pozostał dodając wyspie charakteru

Cena: 95€

Active Beach

Aktywny plażing!

Zero nudy, mnóstwo śmiechu i energii! Chcecie spędzić aktywnie czas na plaży? Dlatego przygotowaliśmy dla Was masę przeróżnych animacji plażowych, zabaw i konkursów z nagrodami.

Red Cup

Marzyliście kiedyś o amerykańskiej domówce? My Wam to umożliwimy! Koszule w kratę, trampki, baseballówki, full capy i czerwony kolor będą tego wieczora rządzić na parkiecie. Wyposażeni w czerwone kubki i piwo będziecie mogli zagrać w ulubione gry na american party - flip cup i beer pong. Barman, lej to piwo! Red cup... Pozdro dla kumatych ;) Ci co przetrwali red cup party, wiedzą co to znaczy szamp... Znaczy RED CUPOWA zabawa. Hardy Part, party HARD. Nie bierzemy jeńców i lecimy z imprezą, którą umie ogarnąć tylko hardkorowa ekipa ST! Niektórzy uczestnicy jeżdżą specjalnie na RED CUPY. Beer Pong, Flanki, Flip Cup... brzmi znajomo? To sztos! A jak nie to żaden problem - nadrobimy! ;)

Nie gadać tylko wbijać!

Hawaiian

Kolorowe girlandy, arbuzowy koktajl i gra w limbo. Na tej imprezie poczujesz się jak na najbardziej odległych, piaszczystych wyspach archipelagu Hawajów.

 

Brak turnusów

Ubezpieczenie KL + NNW STANDARD

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia w tym COVID-19: 20 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 

NNW: 1250 €
 
OC w życiu prywatnym i sportowe
 • szkody na mieniu: 5 000 €
 • szkody na osobie: 10 000 €
Bagaż: 200 €
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25
 

Cena zawiera
 • 🏢8 dni na Krecie (7 noclegów w hotelu***)

 • 🍸Wyżywienie all inclusive

 • Przelot w dwie strony na trasie Warszawa - Heraklion - Warszawa

 • Bagaż główny + podręczny

 • Transfer lotnisko - hotel - lotnisko

 • Opieka kadry ST

 • 📢Program animacyjny

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • 📛 Ubezpieczenia na czas wyjazdu - 50 PLN (doliczane do umowy)

 • Opłat klimatycznych -12 € (50 PLN - doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego - 15 PLN (doliczane do umowy)

Podobne oferty

Podziel się i zbierz ekipę