Logo
Logo Logo
Potwierdzone wyjazdy >
Sprawdz aktualnie obowiązujace obostrzenia >

KIDZ CAMPS dla dzieci od lat 5+

Chałupy, Półwysep Helski

Przepraszamy, aktualnie nie ma terminów na ten wyjazd.
Brak turnusów
Pólkolonie sportowe dla dzieci od lat 5+
Program półkolonii sportowych dla najmłodszych został opracowany przez doświadczony zespół Board and Kite – jednej z pierwszych szkół kitesurfingu na półwyspie Helskim. Prężnie działamy i rozwijamy się od 2001 roku, w tym czasie zdążyliśmy się dowiedzieć, czego od obozu oczekują dzieciaki oraz ich rodzice. Dzięki temu możemy zaoferować Wam wakacje, z których na pewno wrócicie zadowoleni.
Ekipa Board&Kite

Półkolonie sportowe dla dzieci 5 – 12 lat

Program KIDZ CAMP został opracowany przez doświadczony zespół Board and Kite – jednej z pierwszych szkół kitesurfingu na półwyspie Helskim. Prężnie działamy i rozwijamy się od 2001 roku, w tym czasie zdążyliśmy się dowiedzieć, czego od obozu oczekują dzieciaki oraz ich rodzice. Dzięki temu możemy zaoferować Wam wakacje, z których na pewno wrócicie zadowoleni.

Młodym fanom sportów wodnych oferujemy bezpieczną naukę obsługi latawca i wyczucia wiatru, czyli podstaw kitesurfingu. Z doświadczoną i wykwalifikowaną kadrą Board and Kite nauka jest zawsze bezpieczna i sprawia dużo radości. Ponadto przygotowaliśmy dla Was: skimboarding, wakeboarding, batut, karaoke, gry planszowe, SUP, siatkówkę, freesbie, piłkę nożną, turnieje w badmintona, gry sportowe na konsoli Xbox oraz wycieczki po Półwyspie Helskim.

Zajęcia trwają codziennie od 9:30 do 17:30.

Po skończonych zajęciach młodzi kitesurferzy wracają do swoich rodziców.

Szkolenie Wake

Wakeboarding to młoda dyscyplina sportu, która rozwija się bardzo dynamicznie zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Polega na płynięciu po powierzchni wody na desce, trzymając się liny ciągniętej przez motorówkę lub za pomocą wyciągu. Dzięki dużej ilości wyciągów nauka wakeboardu jest bardzo dostępna, łatwa i przyjemna.

W Board and Kite uczymy wake w luźnej i przyjaznej atmosferze, dzięki czemu nasi kursanci robią duże postępy w krótkim czasie.
Potrafimy zachęcić do ćwiczeń i zainteresować tą dyscypliną sportu, co naturalnie wpływa na lepsze efekty.
Pod okiem doświadczonej kadry Board and Kite nauka wakeboardu będzie jeszcze łatwiejsza.

Podczas naszych Kite & Wake Campów będziesz mógł się szkolić na każdym poziomie zaawansowania, zaczynając od podstaw i ucząc się prostych trików.
Podstawowe szkolenia prowadzimy na wyciągu stacjonarnym. Wakeboard za pontonem, motorówką lub skuterem podlega dodatkowej opłacie wg cennika.

Podczas szkolenia zapewniamy cały niezbędny sprzęt do uprawiania wakeboardu:

- deska do wakebordu
- kamizelka asekuracyjna
- kask

Plan półkolonii

Przykładowy dzienny harmonogram półkolonii sportowych:

7.30 – 8.30 – przybycie uczestników półkolonii
8.30 – 9.00 – śniadanie w formie bufetu
9.10 – 10.00 – gry i zabawy świetlicowe oraz na świeżym powietrzu
10.00 – 10.15 – przygotowanie do zajęć sportowych
10.30 – 12.30- zajęcia programowe z podstaw kitesurfingu, longboard, trick board, wake oraz SUP
12.45 – 13.00 – obiad 2 dania + napoje
13.30 – 13.45 – przygotowanie do zajęć sportowych
13.45 – 16.00 – zajęcia programowe z podstaw kitesurfingu, longboard, trick board, wake oraz SUP
16.00 – 16.30 – podwieczorek owoce i napoje
16.30 – 18.30 – gry i zabawy świetlicowe oraz na zabawy świeżym powietrzu
18.30 – należy odbierać dzieci z półkolonii :-)

POKÓJ RODZINNY JUŻ OD 200 ZŁ / DZIENNIE
ceny i dostępność na kitehostel.pl

Longboard

Longboard to dłuższa wersja normalnej deskorolki. Tradycyjne longboardy do 150 cm i ze względu na swoją budowę longboard umożliwia osiąganie znacznie większych prędkości niż normalna deskorolka. Jeśli nigdy nie próbowaliście opanować jazdy na długiej deskorolce, to dostaniecie instruktorskie wsparcie.

Trickboard

Trickboard to przyrząd do ćwiczeń i treningu, dla osób w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania, który umożliwia rozwój zdolności motorycznych oraz podnosi czucie własnego ciała. Został on zaprojektowany przy współpracy z wysokiej klasy sportowcami. Dzięki ich doświadczeniom oraz poprzez wykorzystanie wiedzy specjalistów o układzie nerwowym człowieka, udało się stworzyć nowatorskie narzędzie, które pozwala rozwijać koordynację nerwowo-mięśniową ćwiczących. TrickBoard stanowi doskonałe uzupełnienie treningu w każdej dyscyplinie sportowej jak np.: snowboard, narty, windsurfing, kitesurfing, skimboard, wakeboard, sztuki walki, tenis, lekkoatletyka, fitness i wiele innych.

SUP

SUP - Stand Up Paddle, czyli “wiosłowanie na stojąco”. Najszybciej rozwijający się sport wodny na świecie. Jeśli jeszcze nie dotknęła Was zajawka na SUP-y, spróbujcie koniecznie. Żeby pływać na SUP-ie, nie trzeba posiadać żadnych magicznych umiejętności ani żadnego zaawansowanego stopnia wtajemniczenia. Niby nic nowego, niby deska podobna do windsurfingowej, jednak trochę inna, a zamiast żagla, w dłoniach trzymamy wiosło. Główną cechą SUP jest całkowity brak uzależnienia od warunków pogodowych, takich jak wiatr, czy fale.

Kitesurfing dla dzieci

Nauczanie dzieci kitesurfingu to nie to samo, co nauczanie kitesurfingu dorosłych. Problem zaczyna się od właściwego wyposażenia, które nie jest łatwo dostępne dla dzieci. Latawce dla dzieci muszą być małe i szybkie, a zatem trudne do opanowania dla początkujących uczniów kitesurfingu. Małe latawce są często mniej stabilne, łatwo można je odwrócić, a wiele małych latawców trudno jest ponownie uruchomić. Wyzwaniem dla dorosłego jest również określenie odpowiedniego rozmiaru latawca dla dzieci. Deski dla dzieci nie są łatwe do znalezienia i często muszą być produkowane na zamówienie. Dobrze dopasowane kombinezony (painki) to problem, podobnie jak trapez, kapoki, kaski i inny sprzęt. Dlatego nauczenie się kitesurfingu może być trudniejsze dla dzieci niż dorosłych. Również dla dzieci nie można tak po prostu stosować normalnego programu nauczania kite, ponieważ jest ryzyko, że przestraszą się latawca, stracą zainteresowanie i kite przestanie być zabawą Pamiętaj: masz tylko jedną szansę - jeśli twoje dziecko polubi kiteboarding, będzie miało wspaniałą zabawkę na całe życie.
Dlatego nie zawsze jest dobrym pomysłem pójść do jakiejkolwiek szkoły kitesurfingowej, aby uczyć małe dzieci kitesurfingu. W szkole Board and Kite rozwinęliśmy doświadczenie w kursach kitesurfingu dla małych dzieci już od wieku 7 lat. Nie tylko przestrzegamy programów i zasad bezpieczeństwa do których obliguje nas międzynarodowy certyfikat IKO ale mamy również doświadczonych instruktorów, którzy uczą dzieci w sposób podobny do metodyki nauczania w szkole z właściwą szybkością dla predyspozycji psychofizycznych dziecka.

Wiek dziecka
Zaczynamy uczyć dzieci na lądzie w wieku około 7 lat. Kiedy mają około 8 lat, bierzemy je w wodę na pierwszą prawdziwą lekcję kitesurfingu. Zajęcia z deską rozpoczynamy w formie wakeboardu za wyciągarką tuż przy naszej szkole co bardzo pomaga w późniejszych startach z deską w głębszej wodzie.

Obozy dla dzieci
Najciekawszą formą są oczywiście tygodniowe i 2 tygodniowe obozy KIDZ Camp gdzie łączymy dzieci na lekcjach. Mają o wiele więcej frajdy i (oczywiście) jest o wiele ciekawiej, gdy mają w grupie innych uczniów w tym samym wieku.

Dzieci i rodzice
Możemy dostosować lekcje kitesurfingu, aby rodzice i dzieci mogli wspólnie nauczyć się kitesurfingu! Posiadamy niezbędny sprzęt, aby zapewnić odpowiedni rozmiar pianki, latawca i deski.

Początkujący latawce dla dzieci
Specjalnie dla naszych dzieci na początek używamy latawców zamknięto-komorowych. Są to małe latawce. Ponadto są one bardzo stabilne w powietrzu i mają krótsze linki, dzięki czemu dzieci mogą z łatwością je kontrolować.

Dzieci starsze, zaawansowane
Dla zaawansowanych dzieci mamy odpowiedni sprzęt do rozwoju pasji. Dzięki sprzętowi da się szybko osiągnąć poziom IKO 3. Oznacza to, że dzieci mogą pływać bezpiecznie i niezależnie.

Bezpieczeństwo
Priorytet numer jeden! Co to znaczy?
Kaski dziecięce
Panki dziecięce
Certyfikowani instruktorzy, którzy specjalizują się w nauczaniu dzieci
Nowy sprzęt cenionej marki Cabrinha na całym świecie
Codziennie przed lekcją kitesurfingu przeprowadzamy dokładną kontrolę sprzętu
Dla rodziców chcących obserwować postępy udostępniamy na dachu szkoły naszego "bay watcha" z widokiem na akwen treningowy.

ZAPISY na KIDZ camp!

Brak turnusów

Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie UNIQA jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację. Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki. 

Suma Ubezpieczenia: KL 40 000 €, Koszty Ratownictwa: 6 000 €, NNW: 10 000 €.
Utrata Bagażu Podróżnego: 200 €
OC prywatne: 10 000 €
OC sportowe: 10 000 €
Obejmuje również choroby przewlekłe oraz sporty amatorskie.

Telefon: + 48 22 599 95 22

Cena zawiera
  • 👍Zajęcia i aktywności w szkole Board and Kite, na terenie kempingu i na plaży od strony Bałtyku

  • 🍴Wyżywienie (obiad 2-daniowy, podwieczorek, napoje)

  • Opiekę wykwalifikowanej kadry instruktorskiej

  • Dyplomy, odznaki i zdjęcia pamiątkowe

  • 📛Ubezpieczenie NNW

Nie zawiera (fakultatywne)
  • 🏨 Noclegów dzieci i rodziców (oferujemy pokoje rodzinne w cenie od 200 zł / dzień)

Podziel się i zbierz ekipę