Logo
Logo Logo

Sylwester | Izrael | Eilat

Eilat , Izrael

Przepraszamy, aktualnie nie ma terminów na ten wyjazd.
Brak turnusów

Jerozolima i Morze Martwe

Jerozolima

Jest największym miastem i stolicą Izraela jest Jerozolima. Położona jest pomiędzy Morzem Śródziemnym a Morzem Martwym wśród gór Judei. Jest to centralny ośrodek dla wyznawców judaizmu oraz chrześcijaństwa. Powierzchnia Jerozolimy wynosi 123 m kw. Miasto położone jest wśród gór Judei pomiędzy Morzem Śródziemnym a Morzem Martwym.

Współczesna Jerozolima powstała wokół Starego Miasta. To właśnie tu znajdują się najważniejsze i najpiękniejsze zabytki miasta. Otoczone jest ono murami i podzielone jest na tzw. cztery części: żydowską, ormiańską, chrześcijańską i muzułmańską. Znajduje się tu Kopuła na Skale – jedno z najważniejszych miejsc dla muzułmanów. Świętością dla Żydów są: Ściana Zachodnia (Ściana Płaczu), Bazylika Grobu Świętego oraz Sklepienie Skały na Wzgórzu Świątynnym, Stare Miasto znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Morze Martwe

Jedna z największych atrakcji na Bliskim Wchodzie i dla wielu kluczowa atrakcja podczas wizyty w Izraelu, jest prawdziwym cudem natury. Uważane jest za najstarsze uzdrowisko oraz największe naturalne spa na świecie. Osoby, które nie potrafią pływać, mogą zaznać bez większego wysiłku, czym jest długie dryfowanie na powierzchni wody - niezwykle wysokie stężenie soli sprawia, że można unosić się.

Cena: 80$

Park Narodowy Timna

Łączy w sobie zapierające dech w piersiach widoki z bogatą historią sięgającą mitologii starożytnego Egiptu. To tu wśród piachu, kanionów i skał odnajdziecie przedziwne formacje skalne w kształcie grzybów, filarów czy łuków oraz naskalne hieroglify egipskich górników i hutników, którzy w X wieku p.n.e w słonecznej Timnie wydobywali rudę i wytapiali z niej sztaby miedzi.

Park to nie tylko bogata historia, kopalnie i miedź. To przede wszystkim różnorodność przyrody, przepiękne krajobrazy, urzekające formacje skalne i krzyżówka szlaków turystycznych o różnych poziomach trudności. To fantastyczne miejsce na relaks i aktywne spędzenie czasu.

Cena: 45$

Brak turnusów

Snorkeling w Eilat

Będąc w Eljacie można spróbować przejażdżki na wielbłądzie, pływania z delfinami, czy imprezy w jednym z licznych klubów. I oczywiście wszystko to jest warte naszego czasu i pieniędzy. Jednak to co na pewno musimy odhaczyć będąc w tym mieście to snorkeling w Morzu Czerwonym. Niewątpliwie najlepszym miejscem do tego jest Rezerwat Coral Beach Nature Reserve. Przechodząc przez bramki znajdujemy się w innym świecie. Szeroka piaszczysta plaża, dziewiczy obraz skał po drugiej stronie oraz powiew świeżej bryzy na twarzy. Od razu chce się zatopić w tych przejrzystych wodach! A to co możemy zobaczyć po zanurzeniu, zostaje długo w pamięci. Najlepsze jest to, że aby doświadczyć tego wszystkiego wcale nie musisz być wytrawnym pływakiem. Po pierwsze zasolenie wody sprawia, że naprawdę ciężko się utopić- woda samoczynnie wyrzuca nas na powierzchnię. A po drugie na całej szerokości rafy koralowej rozciąga się sznur, niby granica, której przekraczać nie można- w ramach ochrony rafy koralowej. Zatem ciągle jest coś, czego można się przytrzymać gdy poczujemy się niepewnie. Zatem co jest nam potrzebne? Jedynie maska z rurką, strój kąpielowy i już można zobaczyć widoki jakich jeszcze długo nie zapomnimy! Opisać to wszystko jest ciężko, ale jak ktoś spróbuje, na pewno nie pożałuje!

Brak turnusów

Ubezpieczenie KL + NNW STANDARD

Oferowane przez nas ubezpieczenie AXA DIRECT jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację.
Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.
Suma Ubezpieczenia:
KL 20 000 €
Koszty Ratownica 6 000 €
NNW 4 000 €
Telefon: + 48 801 200 200 lub +48 22 575 9080

Dzień 1
  • Przelot na trasie Warszawa - Tel Aviv

  • Transfer do hotelu i zakwaterowanie

Dzień 2
  • 🍴Śniadania

  • 📍Czas wolny na plażowanie/zwiedzanie miasta

  • 📍Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych

  • Impreza sylwestrowa na plaży albo w klubie (dodatkowo płatne wejście - więcej informacji bliżej wyjazdu)

  • Przywitanie Nowego Roku

Dzień 8
  • 🍴Śniadanie

  • Wykwaterowanie i transfer na lotnisko

  • Wylot do Polski

Cena zawiera
  • 8 dni w Izraelu (7 noclegów w apartamentach 3*)

  • Przelot na trasie Warszawa - Izrael - Warszawa

  • 🍴Śniadania w apartamentach

  • Transfer lotnisko - hotel - lotnisko

  • Bagaż podręczny (wymiary: 55 x 40 x 23cm, do 10 kg)

  • Opieka kadry ST

  • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

Nie zawiera (obowiązkowe)
  • 📛 Ubezpieczenia KL i NNW - 90 PLN (doliczane do umowy)

  • Obligatoryjnej opłaty dewizowej - 20 € (obowiązkowe, zbierana na wyjeździe)

  • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego - 15 PLN (doliczane do umowy)

Paszport wymagany

Paszport jest wymagany.

Przed rozpoczęciem wyjazdu prosimy się upewnić jaka jest data ważności paszportu (minimum 6 miesięcy) i czy nie został on nigdy zgłaszany jako zaginiony.

Jeżeli okaże się, że dokument jest nieważny lub został kiedykolwiek zgłoszony jako zaginiony nie będzie możliwości przekroczenia granicy.

Dane paszportowe będziemy zbierać na 3 tygodnie przed wyjazdem, więc do tego czasu jesteś zobowiązany przygotować swój paszport. 

Podziel się i zbierz ekipę