Logo
Logo Logo

Made in China

Pekin, Chiny

Przepraszamy, aktualnie nie ma terminów na ten wyjazd.
Brak turnusów
Made in China

早上好 Czyli pora na podróż do Państwa Środka! Jeden z najciekawszych zakątków świata, wielkość kraju potrafi przytłoczyć, do tego wspaniałe historyczne budowle, nietknięte ręką człowieka cuda natury, przytłaczająca przestrzeń, a zarazem bliskość ludzi i ta rewelacyjna kuchnia... A to wszystko wciąż nieodkryte. Wybierz się z nami w podróż, która zmieni Twoje życie!

Ekipa ST

Pekin

Pekin to jak wiadomo to stolica Chin, gdzie liczba ludności przekracza połowę wszystkich mieszkańców w Polsce - ponad 20 mln ludzi!

To również miasto kontrastów, gdzie wspaniała kultura, a zarazem burzliwa historia Dynastii Cesarskich łączy się z nowoczesnymi i jednymi z najwyższych wieżowców świata. To tu bogate dzielnice biznesowe, stoją obok Hutongów - biednych dzielnic zwykłych mieszkańców. Natomiast największym problemem w Pekinie jest … kuchnia. Co dziś zjeść, wśród tych setek tradycyjnych knajp? 

I ten odwieczny dylemat: zupka chińska czy kaczka po pekińsku?

Xian

Xian to jedna z dawnych stolic Chin to właśnie w tym mieście kończył się kiedyś Jedwabny Szlak. Dzisiaj to jedno z wielu wielkich chińskich miast, w którym mieszka TYLKO około 5 mln osób. Co ciekawe jedną z największych atrakcji turystycznych miasta jest dzielnica muzułmańska. Ale jak to? A tak to!

Zdecydowana większość turystów przyjeżdża tu dla jednej atrakcji - Muzeum Terakotowej Armii. W latach 70 XX wieku, przypadkowo odkopano, rzeźby wojowników, dziś już w Muzeum jest ich ponad 8000! a atrakcję tą uważa się teraz za jeden z Nowych Cudów Świata, zresztą przekonamy się sami, czy jest tak naprawdę.

Chengdu

Chengdu to kolejne z Wielkim Miast Chin (10 mln mieszkańców), a także stolica prowincji Syczuan. Pierwsze skojarzenie ? Kung Fu Pandaaaa. To w okolicach miasta znajduje się największy ośrodek Pandy Wielkiej na świecie. Chengdu oraz region Syczuan słynie z jednej z najlepszych, a także najostrzejszych kuchni świata. Kurczak po syczuańsku raz poproszę! Zresztą sami będziecie mogli sprawdzić podczas kursu gotowania. Jak w każdym chińskim mieście tradycja i historia łączy się tutaj z nowoczesnością. W okolicach Chengdu znajduje się też miejscowość Leshan, a tam wykuty w skale Wielki Budda o wysokości 71 metrów. Czy zrobi wrażenie ? Myślimy, że wielkie!

Shanghai

Szanghaj jest najludniejszym (ponad 24 mln mieszkańców!) i największym miastem w Chinach. To największy ośrodek gospodarczy, finansowy i komunikacyjny. Zwiedzać można na wszystkie możliwe sposoby, znajdziesz tutaj dosłownie wszystko! Autobusy, trolejbusy, taksówki, metro, uparci znadją samolot, balon czy rakietę. Przez swoje piękno określany przez turystów jako "Paryż Wschodu" lub "Królowa Orientu". Dodatkowo bywa kojarzony z jednym z najsłynniejszych torów F1: Shanghai International Circuit. Miasto pokazane zostało m.in. w takich filmach jak "Szanghaj" lub "Mission: Impossible III". Po prostu jest to wszystko, ale to już zobaczymy na własne oczy.

Kurs gotowania

 

Czy wiecie, że Chengdu to według UNESCO jedno z najważniejszych kulinarnych miast na świecie? Ze względu na klimat regionu Syczuan (wilgotnego i dusznego), kuchnia ta słynie z bardzo pikantnego jedzenia, a to ze względu na to, że według mieszkańców ma ona wyciągać z człowieka wilgoć i zachowana ma zostać równowaga ying i yang. Nie pozostaje nam uwierzyć na słowo i samemu sprawdzić. Podczas kursu poznamy najlepsze składniki, receptury, historię całej syczuańskiej kuchni. Poznamy narzędzia jakimi posługiwali się przodkowie obecnych chińskich kucharzy. By na sam koniec kursu spróbować swoich sił w przygotowaniu 3-daniowego syczuańskiego menu. Pamiętaj MasterChef może być tylko jeden!

Terakotowa Armia

Terakotowa Armia, składająca się z ok. 7,5 tys. wojowników, koni i obsługi, została odkryta w 1974 r. przez trzech rolników kopiących studnię. Znaleziony niedaleko Xi’an zabytek, liczący ponad 2 tys. 200 lat, od 1987 r. jest wpisany na listę UNESCO. Wypaleni z gliny gwardziści, mieli strzec oddalonego o półtora kilometra grobowca pierwszego cesarza Chin - Qui Shi Huanga - i pomóc mu odzyskać władzę w życiu pozagrobowym. Każdy z żołnierzy ma inne rysy twarzy i mimikę, są wśród nich wysocy i niscy, grubi i chudzi, różniący się uzbrojeniem i detalami. Zostali oni przedstawieni tak, jak wyglądali w rzeczywistości. Po odkopaniu figury były pomalowane, jednak z czasem barwy stopniowo zanikły. Od 1979 r. funkcjonuje Muzeum Armii Terakotowej - w trzech pawilonach można podziwiać znaleziony 5 lat wcześniej skarb, uznawany za ósmy cud świata. Wykonano także dwa zestawy doskonałych replik terakotowych żołnierzy, które podróżują po świecie i są pokazywane na wystawach.

Wielki Budda z Leshan

Wykuty w skale w VII wieku naszej ery, Wielki Posąg Buddy to niewątpliwie jedna z największych atrakcji turystycznych Chin. Posąg wysoki na 71 metrów jest schowany w górach nad rzeką, a to właśnie z tej perspektywy robi największe wrażenie. Atrakcja ta została wpisana również na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Super szybki pociąg

Jechaliście kiedyś Pendolino? jeśli tak to jest to nic przy super szybkim pociagu na trasie Szanghaj - Pekin. Odległość ponad 1300 km pokonamy w nieco ponad 4h 30 minut. Można?
Zapytamy też czy kiedykolwiek Chińczycy słyszeli o czymś takim jak spóźnienie. Szczerze? Wątpimy.

Rezerwat Wielkiej Pandy

Pandy to jeden z głównych powodów, dla których turyści przyjeżdżają do Chengdu. Zobaczenie tych wielkich biało - czarnych miśków w ich naturalnym środowisku jest niesamowitym przeżyciem. W Chengdu Panda Base znajduje się przedszkole dla pand, gdzie możemy za szybą obejrzeć zwierzaki, które leżą w inkubatorze bądź siedzą w niewielkiej klatce. Wizyta w parku to nie tylko przeżycia emocjonalne, ale również finansowa. Ponieważ koszty biletów przekazywane są na program odbudowy populacji Pandy Wielkiej.

Zhujiajiao - wodne miasto

Zhujiajiao, położone nad brzegiem jeziora Dinashanhu na zachodnich przedmieściach Szanghaju.

Z uwagi na gęstą sieć kanałów przecinających miasto, jest nazywane „Wenecją Szanghaju”. Jego historia sięga 1700 lat wstecz (chociaż niektóre odkryte znaleziska mają 5000 lat) - w okresie Trzech Królestw istniała tu już wioska i targ. Zhujiajio jest najlepiej zachowanym zabytkowym miastem wodnym w tych okolicach. Ciekawostką jest fakt, że same Stare Miasto połączone jest 36 przęsłami o różnych kształtach i stylach i stworzone z drewna, kamienia czy marmuru.

Wielki Mur

Najdłuższa budowla świata biegnie od miejscowości Shanhaiguan nad Zatoką Liaotuńską (Morze Żółte), przez Mongolię Wewnętrzną, do przełęczy Jiayuguan w górach Qilian Shan.

W okresie świetności budowla liczyła ponad 7600 km długości, do czasów obecnych zachowało się ok. 2400 km. Jest to odległość równa odległości między Londynem i Moskwą. Całość, wraz z bocznymi odgałęzieniami, liczy co najmniej 21000 km i wiedzie grzbietami pasm górskich na wysokości ok. 1000 m n.p.m.

Wielki Mur Chiński jest największą budowlą wzniesioną kiedykolwiek przez człowieka. Służył on jako wał obronny przed obcymi plemionami koczowników, które chciały wtargnąć do Chin.

Zakazane Miasto

Zakazane miasto to jeden z najwspanialszych na świecie kompleksów pałacowych, a zarazem symbol cesarskiej przeszłości Chin.

Pałac był ośrodkiem życia politycznego w okresie rządów dwóch największych dynastii, kiedy to Chiny były mocarstwem ówczesnego świata. Przez pięć wieków miasto, odizolowane potężnymi murami, budziło ogromną ciekawość, podziw, a zarazem strach zewnętrznego świata.

Powstawał w początkach XV wieku, na początku panowania dynastii Ming, która odbudowywała chińską potęgę po wypędzeniu Mongołów. Pałac był ośrodkiem życia politycznego w okresie rządów dwóch największych dynastii, kiedy to Chiny były mocarstwem ówczesnego świata. Przez pięć wieków ośrodek był odizolowany od okolicy potężnymi murami. Zakazane miasto to nie tylko rezydencje. Mieściły się tam też liczne biblioteki, teatry i muzea. W środku toczyło się ożywione życie kulturalne. W okresie świetności, w XVIII wieku, kompleks zamieszkiwało około 300 tysięcy osób. 

Po ustanowieniu republiki w 1912 roku zakazane miasto straciło swą funkcję. Dziś mieści się tam szereg muzeów.

Dzień 1
 • Wylot z Warszawy około godziny 23:00 (przelot bezpośredni)

Dzień 2
 • Przylot do Pekinu około godziny 14:00

 • 📍Transfer do centrum Pekinu i wycieczka rikszamuy do starej dzielnicy Pekinu - Hutong. Wieczorny spacer po mieście.

 • 🏢Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg w hotelu

Dzień 3
 • Wycieczka do jednego z cudów świata - WIelki Mur Chiński. Zobaczymy fragment tej niezwykłej budowli.

 • 📍Powrót do Pekinu i zobaczymy Ptasie Gniazdo (nowoczesny kompleks olimpijski)

 • 🏢Drugi nocleg w Pekinie

Dzień 4
 • Zwiedzanie placu Tiananmen, Zakazanego Miasta oraz Parku Jingshan.

 • 📍Wieczorem transfer na dworzec kolejowy i przejazd nocnym pociągiem z Pekinu do Xian

 • 🏢Nocleg w 4 osobowych kuszetkach

Dzień 5
 • 📍Przyjazd do miasta Xian i zwiedzanie miasta m.in. mury miejskie, dzielnica muzułmańska, Wielki Meczet

 • 🏢Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg

Dzień 6
 • Wizyta w Muzeum Terrakotowej Armii, w fabryce terrakoty. Zobaczymy także Pagodę Dzikiej Gęsi

 • 📍Transfer na stację kolejową i podróż szybkim pociągiem do Chengdu

 • 🏢Zakwaterowanie i nocleg w hotelu

Dzień 7
 • Wycieczka do Leshan, gdzie zobaczymy posąg Wielkiego Buddy

 • 📍Zwiedzanie Chengdu m.in. Dufu Park, Ulicę Jinli

 • 🏢Wieczorem powrót do hotelu w Chengdu

Dzień 8
 • Zwiedzanie ośrodka Pandy Wielkiej

 • Kurs gotowania w syczuańskiej szkole kulinarnej

 • 📍Zwiedzanie nowoczesnej dzielnicy Sino-Ocean Taikoo Li Chengdu

 • 🏢Powrót do hotelu

Dzień 9
 • 📍Przejazd pociągiem z Chengdu do Shanghaju (ok. 12h)

 • 🏢Przyjazd do Shanghaju około 21:00, transfer do hotelu

Dzień 10
 • 📍Zwiedzanie Shanghaju m.in. Muzeum Shanghaju, Ogrody Yu, Świątynia Nefrytowego Buddy, Dzielnicę francuską

 • 🏢Nocleg w hotelu

Dzień 11
 • 🏢Zwiedzanie wodnego miasta Zhujiajiao, oraz dzielnicę Xintiandi. Wizyta w fabryce jedwabiu.

 • 🏢Nocleg w hotelu

Dzień 12
 • Transfer na dworzec kolejowy i przejazd super szybkim pociągiem z Shanghaju do Pekinu

 • Transfer na lotnisko. Wylot około godziny 16:00 (przelot bezpośredni)

 • Przylot do Warszawy około godziny 19:00

Brak turnusów

Informacje wizowe do Chin

Informacje wizowe - dokumenty wysłac należy wysłać na adres biura maksymalnie do 02.02.2020

Wymaga dokomuenty:

•    Paszport w oryginale (ważny min. 6 miesięcy ) + xero pierwszej strony paszportu

•    2x fotografia kolorowa twarz na wprost - "biometryczna"

•    Wniosek wizowy (wypelniony online, wydrukowany i podpisany) - dokument zostanie do Was wysłany wraz z instrukcja wypełnienia na około 30 dni przed wyjazdem

Brak turnusów

Ubezpieczenie KL + NWW.

Oferowane przez nas ubezpieczenie UNIQA jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację.

Koszty Leczenia (KL): 40 000€

Uszczerbek na zdrowiu (NNW): 10 000€

OC: 10 000€

Utrata Bagażu Podróżnego (BP): 200€Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 575 90 80

Cena zawiera
 • Przelot bezpośrednim lotem na trasie Warszawa - Pekin - Warszawa

 • 🏢11 dni w Chinach (9 noclegów w hotelach 3*)

 • 1 nocleg w pociągu w wagonach sypialnych na trasie Pekin - Xian

 • 📍Zwiedzanie Pekinu

 • 📍Zwiedzanie Xian

 • 📍Zwiedzanie Chengdu

 • 📍Zwiedzanie Shanghaju

 • Kurs gotowania

 • Transfery klimatyzowanym busem

 • Podróż pociągiem na trasach Xian - Chengdu, Chengdu - Shanghaj, Shanghaj - Pekin w klasie 2

 • Angielsko języcznego przewodnika podczas wycieczki

 • Opieka kadry ST

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • Opłaty dewizowej na m.in.bilety wstępu, napiwki - 150$ (płatne na miejscu)

 • 📛 Ubezpieczenia na czas wyjazdu - 130 PLN (doliczane do umowy)

 • 🗃 Wizy do Chin i pośrednictwa wizowego - 549 PLN (doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego - 15 PLN (doliczane do umowy)

 • Wyżywienia

Podobne oferty

Podziel się i zbierz ekipę