Logo
Logo Logo

BalticTRIP + Petersburg (3 dni)

Sankt Petersburg, Rosja

Przepraszamy, aktualnie nie ma terminów na ten wyjazd.
Brak turnusów
Ahoj przygodo!

Tym razem połączyliśmy uwielbiany przez Was, luksusowy rejs po Bałtyku z trzydniową przygodą w Sankt Petersburgu! Ten wyjątkowy wyjazd to istne szaleństwo na pełnym morzu, zwiedzanie nadbałtyckich stolic i sztorm wrażeń w samym sercu Rosji. Sprawdźcie, która z pereł północy przyjmie Was najgoręcej!

Ekipa Student Travel
Dzień 1
 • Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem

 • 📍Nocny przejazd do Rygi

Dzień 2
 • 📍Przyjazd do Rygi, krótki spacer po mieście

 • 🚢Nocny rejs do Sztokholmu

Dzień 3
 • 🍴Zaokrętowanie w Sztokholmie, śniadanie na statku

 • 📍Zwiedzanie miasta i powrót na statek

 • 🚢Nocny rejs do Helsinek

Dzień 4
 • 🍴Zaokrętowanie w Helsinkach, śniadanie na statku

 • 📍Zwiedzanie miasta i powrót na statek

 • 🚢Nocny rejs do St Petersburga

Dzień 5
 • 📍Zaokrętowanie w St Petersburgu

 • 📍Zakwaterowanie w hotelu i spotkanie z przewodnikiem - wycieczka po centrum miasta (m. in. Sobór Isaakievskij, pomnik Piotra I, Nevsky Prospekt, Spas na Krovi)

 • 🏢Wspólne wyjście na imprezę i nocleg w hotelu

Dzień 6
 • 🍴Śniadanie

 • 📍Wycieczka podmiejska - pałace: Carskoe Selo (Ekaterinskij Dvorec z bursztynową komnatą), Petergof

 • 🏢Powrót do hotelu i wspólne wyjście na miasto

Dzień 7
 • 🍴Śniadanie

 • 📍Wykwaterowanie z hotelu i czas wolny w St Petersburgu

 • 🚢Nocny rejs do Tallina

Dzień 8
 • 📍Zaokrętowanie w Tallinie

 • Zwiedzanie miasta i wieczorem wyjazd autokarem w kierunku Polski

Dzień 9
 • Powrót autokarem do Warszawy ok. 4:00 - 5:00 lub 7:00 - 8:00 (w zależności od promów)

Tallin

Tallin jest bramą do Estonii. Miasto jest jedną z mniejszych stolic europejskich. W Tallinie właściwie nie ma ryzyka, że utkniesz w korku, wszystkie atrakcje położone są blisko siebie, a terenów rekreacyjnych nie trzeba szukać daleko. Jest tutaj co robić – zachwyca średniowieczna starówka, wiekowe drewniane domy, muzea i galerie, a także kontrastująca z nimi nowoczesna architektura powoli rosnącego city i restaurowanych terenów. Tallińska Starówka znana jest na całym świecie ze świetnie zachowanej średniowiecznej architektury. Szeregi pastelowych kamienic stojących wzdłuż wybrukowanych kocimi łbami uliczek pamiętają czasy rycerzy i kupców hanzeatyckich. Historię miasta przybliżą muzea i galerie, a także liczne wydarzenia kulturalne. Po całodziennym zwiedzaniu odpocząć można w przytulnych kawiarniach i restauracjach. Tallin co roku ogłaszany jest jednym z najnowocześniejszych miast na świecie. Symbolami innowacyjności i dynamicznego rozwoju Estonii są wieżowce tallińskiego city oraz futurystycznie zrekonstruowane budynki Kwartału Rotermanna. Obie dzielnice znajdują się w odległości zaledwie kilkuminutowego spaceru ze Starego Miasta.

Helsinki

Helsinki są stolicą Finlandii, swoją wyjątkową atmosferę zawdzięczają kombinacji wpływów szwedzkich, rosyjskich, a także innych kultur. Pod względem architektury - niskiej, prostej i funkcjonalnej, Helsinki zupełnie nie przypominają innych miast w Skandynawii. Jedną z głównych atrakcji stolicy jest Suomenlinna, czyli twierdza położona na kilku wyspach, wpisana na listę dziedzictwa UNESCO. W mieście znajdują się zabytki głównie z XIX wieku, ale w dzielnicy Kruununhaka, ocalałej z wielkiego pożaru, można zobaczyć też domy z XVI-XVII wieku. Ponadto warte zobaczenia są: Plac Senacki, park Kaivapuisto oraz Uniwersytet Yliopisto.

Sankt Petersburg

Miasto jest położone nad Zatoką Fińską, na brzegach rzeki Newy i wyspach jej delty. Okrzyknięte drugą stolicą Rosji, co wynika z przeszłości - pełniło tę funkcję w latach: 1712–1918. Sankt Petersburg to wielka aglomeracja, w której obecnie mieszka około pięć milionów mieszkańców. Jest to ważne centrum przemysłowe i kulturalne Rosji, a także duży morski port handlowy. 

Centralną, reprezentacyjną ulicą Petersburga jest Prospekt Newski. To najważniejsze miejsce na historycznej mapie miasta - znajdziesz tutaj Admiralicje, Sobór Kazański, Gostinnyj Dwor, Pasaż, Ermitaż, pałac Woroncowa, kościół ormiański, Sobór Aleksandra Newskiego czy pomnik Katarzyny II. To także wiele luksusowych sklepów, drogich hoteli i restauracji. Główny plac Petersburga nazywany jest Placem Pałacowym. Na nim mieści się gmach Pałacu Zimowego, który w przeszłości był rezydencją carów, a obecnie jest to znane na całym świecie muzeum – Ermitaż. Pałac został przemieniony w galerię sztuki przez cesarzową Katarzynę II. Można w niej obejrzeć dzieła malarskie światowej sławy artystów tj. płótna Rafaela, Leonarda da Vinci, Rembrandta, Rubensa, Van Gogha, Renoira, Degasa. Jednym z najbardziej znanych zabytków Sankt Petersburga jest Sobór Izaaka, który został zbudowany w połowie XIX wieku. To jedna z największych katedr świata, którą budowano 40 lat! Z jego złotej kopuły ( dosłownie - do jej wykonania zużyto 100 kg złotej blachy! ) można oglądać panoramę miasta. Ważnym historycznie miejscem jest Sobór Zmartwychwstania Pańskiego, zwany Cerkwią na krwi. Skąd taka nazwa? Budowle wzniesiono na miejscu, w którym poniósł śmierć car Aleksander II - w 1881 dokonano na nim śmiertelnego zamachu. Cerkiew jest ulokowana nad kanałem Gribojedowa, przez co pięknie odbija się w wodzie. Architektonicznie budynek wpisuje się w styl staroruski, typowy dla rosyjskich budowli sakralnych tamtego okresu. Cebulaste kopuły - złocone i emaliowane, to element rozpoznawczy. Wnętrze świątyni jest bogato zdobione - pokryte mozaikami, które zajmują aż siedem tysięcy metrów kwadratowych.

Ryga

Ryga, to największe wśród miast krajów nadbałtyckich. Jest też zarazem stolica Łotwy. Miasto leży u ujścia rzeki Dźwiny do Bałtyku, dzięki czemu Ryga jest ważnym węzłem komunikacyjnym ze swoim portem morskim i rzecznym. Stare miasto zostało zakwalifikowane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, ze względu na wyjątkowo duże skupienie architektury. Ryga wita turystów nowocześnie najwyższą konstrukcją w mieście - wieżą telewizyjną, mającą 368,5 m wys. To trzeci co do wielkości obiekt w Europie. Z daleka widać też most wantowy przez Dźwinę – najładniejszy z czterech mostów stolicy Łotwy. Interesującymi obiektami są również gildie kupieckie, typowe dla krajów nadbałtyckich. Oryginalne budynki średniowiecznych gildii nie zachowały się, a te, które oglądać można dzisiaj pochodzą z połowy XIX w. Jednym z najciekawszych zabytków miasta jest Rigas pils czyli XIV-wieczny zamek ryski, wielokrotnie przebudowywany, z czterema basztami, z których do dziś zachowała się jedna. Starówka w Rydze jest stosunkowo niewielka, ale i tak należy do najpiękniejszych we wszystkich nadbałtyckich krajach. Bez wahania można powiedzieć, że to największa atrakcja miasta. Doma Baznica to ryska katedra, zbudowana wraz z klasztorem w XIII wieku i uznawana za największy kościół w krajach nadbałtyckich. Z przyjemnością odkrywa się też zaułki ryskiej starówki. Na każdym kroku spotykamy zabytkowe budowle, stare spichlerze, opustoszałe placyki, dziedzińce. Wzrok przyciąga słynna ryska secesja, bo nie bez powodu Ryga nazywana jest miastem secesji. Architektura historycznego centrum miasta jest dostojna i bogato dekorowana. Wzrok przyciągają przepiękne kamieniczki Trzej Bracia oraz kamienice mieszczańskie, a także Dom Bractwa Czarnogłowych. By poznać Rygę, stolicę Łotwy, trzeba po niej po prostu pochodzić, ewentualnie od czasu do czasu wsiadając do najpopularniejszego tam środka lokomocji, czyli trolejbusu. Życie po zmroku tętni tam na całego. Miasto rozbrzmiewa śmiechem i gwarem kawiarnianych rozmów, a na ulicach spotykamy wielu spacerowiczów. Nocą, podświetlone budynki nabierają bajkowego charakteru.

Sztokholm

Stolica Szwecji, Sztokholm to jedno z najbardziej popularnych wśród turystów miasto półwyspu Skandynawskiego. Powierzchnię 377 km kw. zamieszkuje 1,25 mln ludzi (ponad 14% ludności kraju). Miasto od zachodu oblewają wody jeziora Mälaren, zaś od wschodu styka się z wodami Bałtyku. Początki miasta sięgają roku 1252. Sztokholm szybko rozwinął się dzięki znajdującym w się w pobliżu kopalniom żelaza. Gamla Stan, czyli Stare Miasto, dzielnicę zamieszkuje niecałe 3000 osób. Całe stare miasto można zwiedzić poruszając się wyłącznie pieszo patrząc z bliska na wąskie, brukowane uliczki otoczone średniowiecznymi i renesansowymi budynkami.

Brak turnusów

Brak turnusów

Ubezpieczenie KL + NNW

Oferowane przez nas ubezpieczenie AXA DIRECT jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację.
Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.
Suma Ubezpieczenia:
KL 20 000 €
Koszty Ratownica 6 000 €
NNW 4 000 €
Telefon: + 48 801 200 200 lub +48 22 575 9080

Cena zawiera
 • 🚢4 noclegi w kajutach luksusowego statku wycieczkowego

 • 🚢4 nocne rejsy: Ryga - Sztokholm, Sztokholm - Helsinki , Helsinki - St Petersburg, St Petersburg - Tallin

 • 🍴2 śniadania w formie bufetu na statku

 • 🏢2 noclegi w hotelu w St Petersburgu

 • 🍴2 śniadania w formie bufetu w hotelu w St Petersburgu

 • 📍Zwiedzanie Rygi

 • 📍Zwiedzanie Sztokholmu

 • 📍Zwiedzanie Helsinek

 • 📍Zwiedzanie Tallina

 • 📍Zwiedzanie Sankt Petersburg z przewodnikiem

 • Przejazd komfortowym autokarem

 • Opieka kadry

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • Orientacyjnego kosztu uczestnictwa w programie - 100 € (opłata obligatoryjna, płatna na miejscu)

 • 📛 Ubezpieczenia na czas wyjazdu - 70 PLN (doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego - 10 PLN (doliczane do umowy)