Logo
Logo Logo

BalticTRIP | 4 stolice + Petersburg

Sankt Petersburg, Rosja

📅 15.06.2022 - 21.06.2022

BalticTRIP | 4 stolice + Petersburg

 • 👥 60 uczestników
 • 7 dni
 • 🚍 Autokar
 • Prom
 • 🍴 BB - śniadania
Ceny od 949 zł
Sprawdź terminy
Ahoj przygodo!

Europejskie stolice w pięciu odsłonach! Ten Baltic zabierze Cię w zamorską podróż po różnorodnych kulturach: od rosyjskiego Petersburga po skandynawski Sztokholm. Przeżyj niezapomnianą imprezę na statku, zasmakuj bałtyckich rarytasów i poznaj najlepszych ludzi! A to wszystko okraszone morską bryzą. Wskakujesz na pokład?

Ekipa ST

Szwecja COVID-19

Aktualna sytuacja: Ogródki restauracyjne są otwarte i serwują posiłki na miejscu. Maseczek nie trzeba nosić na otwartej przestrzeni publicznej, na plażach i w lasach, należy je nosić w zamkniętych pomieszczeniach oraz miejscach, gdzie nie jest możliwe zachowanie dystansu społecznego.

Obowiązek odbycia kwarantanny po przyjeździe: BRAK

 

Obowiązek wykonania testu: TAK. Obecnie do Szwecji można wjechać na podstawie negatywnego wyniku testu PCR na COVID-19 wykonanego na mniej niż 72h przed podróżą LUB na podstawie negatywnego wyniku testu antygenowego na COVID-19. Nie dotyczy to podróżnych zaszczepionych i ozdrowieńców, czyli obecnie BEZ TESTÓW do Szwecji wjadą osoby, które co najmniej 14 dni przed wjazdem przyjęły ostatnią dawkę danej szczepionki oraz ozdrowieńcy posiadający zaświadczenie lekarskie o odbyciu choroby w okresie od 14 do 180 dni przed przekroczeniem granicy. 

Więcej informacji o aktualnych zasadach podróżowania możesz znaleźć na: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/szwecja 

Łotwa COVID-19

 1. Handel działa bez ograniczeń tylko w zakresie: małych sklepów spożywczych (do 1500 m2), aptek, sklepów zoologicznych, drogerii, stacji benzynowych i saloników prasowych. Wszystkie pozostałe sklepy mogą pracować tylko w dni powszednie i dostępne są jedynie dla osób zaszczepionych bądź posiadających potwierdzenie przechorowania na covid-19;
 1. Wydarzenia publiczne mogą odbywać się z udziałem publiczności w liczbie do 500 osób;
 1. Wszystkie usługi dla społeczeństwa są świadczone, ale osoby nieposiadające certyfikatu covid-19 mogą korzystać tylko z usług pocztowych, telekomunikacyjnych, poradni psychologicznych, banków, transportu publicznego i pogotowia ratunkowego;
 1. W restauracjach przy jednym stoliku mogą być tylko 4 osoby;
 1. Czas pracy działalności usługowej i handlowej został ograniczony: od 6.00 do 21.00;
 1. Świątynie są otwarte tylko dla indywidualnych odwiedzin na czas nie dłuższy niż 15 minut. Msze nie odbywają się.
 

Obowiązek odbycia kwarantanny po przyjeździe: JEST (dla osób nieposiadających certyfikatu Covid-19)

Obowiązek wykonania testu: TAK. Obecnie do Łotwy można wjechać na podstawie negatywnego wyniku testu PCR na COVID-19 wykonanego na mniej niż 72h przed podróżą LUB na podstawie negatywnego wyniku testu antygenowego na COVID-19 wykonanego na mniej niż 24h przed podróżą. Nie dotyczy to podróżnych zaszczepionych i ozdrowieńców, czyli obecnie BEZ TESTÓW do Łotwy wjadą osoby, które co najmniej 14 dni przed wjazdem przyjęły ostatnią dawkę danej szczepionki oraz ozdrowieńcy posiadający zaświadczenie lekarskie o odbyciu choroby w okresie od 14 do 180 dni przed przekroczeniem granicy. Osoby wyżej wymienione muszą wypełnić elektroniczny formularz na stronie covidpass.lv

Osoby, które zdecydują się na wjazd na Łotwę na podstawie negatywnego wyniku testu PCR lub antygenowego zostaną skierowane na samoizolacje, która trwa 10 dni. 

Więcej informacji o aktualnych zasadach podróżowania możesz znaleźć na: https://www.gov.pl/web/lotwa/lotwa-zasady-wjazdu-i-tranzytu  

 

Estonia COVID-19

Aktualna sytuacja: Ogródki restauracyjne są otwarte i serwują posiłki na miejscu. Maseczek nie trzeba nosić na otwartej przestrzeni publicznej, na plażach i w lasach, należy je nosić w zamkniętych pomieszczeniach oraz miejscach, gdzie nie jest możliwe zachowanie dystansu społecznego.

Obowiązek odbycia kwarantanny po przyjeździe: BRAK.

 

Obowiązek wykonania testu: TAK. Obecnie do Estonii można wjechać na podstawie negatywnego wyniku testu PCR na COVID-19 wykonanego na mniej niż 48h przed podróżą. Nie dotyczy to podróżnych zaszczepionych, czyli obecnie BEZ TESTÓW do Estonii wjadą osoby, które co najmniej 14 dni przed wjazdem do Estonii przyjęły ostatnią dawkę danej szczepionki.

Więcej informacji o aktualnych zasadach podróżowania możesz znaleźć na: strona Ministerstwa Spraw Zagranicznych Estonii

Finlandia COVID-19

Aktualna sytuacja: Ogródki restauracyjne są otwarte i serwują posiłki na miejscu. Maseczek nie trzeba nosić na otwartej przestrzeni publicznej, na plażach i w lasach, należy je nosić w zamkniętych pomieszczeniach oraz miejscach, gdzie nie jest możliwe zachowanie dystansu społecznego.

Obowiązek odbycia kwarantanny po przyjeździe: BRAK

 

Obowiązek wykonania testu: TAK. Do Finlandii można wjechać na podstawie negatywnego wyniku testu antygenowego lub PCR na Covid-19. Nie dotyczy to podróżnych zaszczepionych i ozdrowieńców, czyli obecnie BEZ TESTÓW do Finlandii wjadą osoby, które co najmniej 14 dni przed wjazdem  przyjęły ostatnią dawkę danej szczepionki, osoby posiadające pozytywny wynik testu na przeciwciała przeciw COVID-19 oraz ozdrowieńcy posiadający zaświadczenie lekarskie o odbyciu choroby w okresie od 14 do 180 dni przed przekroczeniem granicy.

Powyższe obostrzenia dotyczą osób, które granice fińską pokonują promem. Osoby przyjeżdżające do Finlandii transportem bezpośrednio z Polski (ruch lotniczy) są zwolnione z obowiązku posiadania testu i zaświadczenia o szczepieniu lub przebyciu Covid-19.

Więcej informacji o aktualnych zasadach podróżowania możesz znaleźć na: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/finlandia.

RYGA

Ryga, czyli stolica Łotwy to intrygujący kierunek, który trzeba sprawdzić! Zjesz tu chlebową zupę, napijesz się ryskiej nalewki, zwanej Czarny Balsam i zapełnisz swojego instagrama zdjęciami cudownie zdobionych kamienic! W Rydze zobaczysz najpiękniejszą wśród krajów bałtyckich starówkę, największą katedrę oraz najwyższą na terenie Unii Europejskiej wieżę telewizyjną (368,5 m). Łotewska stolica słynie z secesyjnych perełek architektonicznych i pięknego średniowiecznego Starego Miasta - obiekty są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Jeżeli lubisz zwiedzać koniecznie zobacz najważniejszy zabytek - Rigas pils, czyli XIV-wieczny zamek ryski. Lecisz z nami na wycieczkę?

SZTOKHOLM

Jesteś w stanie wyobrazić sobie rejs wśród tysiąca małych wysp i wysepek? Nie bardzo? A więc wybierz się na wycieczkę do Sztokholmu! Stolica Szwecji, składająca się z 14 wysp, jest położona na archipelagu sztokholmskim, który łącznie liczy sobie 24 tys. wysp, wysepek i skał przybrzeżnych. Miasto od zachodu oblewają wody jeziora Mälaren, zaś od wschodu styka się z wodami Bałtyku. Początki historii tego miejsca sięgają roku 1252, a ducha czasu można poczuć spacerując uliczkami Gamla Stan, czyli Starego Miasta. Odkryjemy tam Stortorget - najstarszy plac w Sztokholmie, na którym odbywają się główne imprezy w stolicy, majestatyczną katedrę sztokholmską i najważniejszy budynek: Pałac Królewski, będący oficjalną siedzibą króla.

HELSINKI

Mięso z renifera, czapki św. Mikołaja i wszechobecne muminki... To musi być Finlandia! Ale tym razem nie chodzi nam o wódkę ;p Stolica tego kraju - Helsinki - skupiają jak w soczewce kwintesencję Finlandii. Wyjątkową atmosferę miejsce zawdzięcza kombinacji wpływów szwedzkich, rosyjskich, a także innych kultur. Pod względem architektury - niskiej, prostej i funkcjonalnej - Helsinki zupełnie nie przypominają innych miast w Skandynawii. Jedną z głównych atrakcji stolicy jest Suomenlinna, czyli twierdza położona na kilku wyspach, wpisana na listę dziedzictwa UNESCO. W mieście znajdują się zabytki głównie z XIX wieku, ale w dzielnicy Kruununhaka, ocalałej z wielkiego pożaru, można zobaczyć też domy z XVI-XVII wieku. Jeżeli lubisz zwiedzać - będziesz miał co robić, a w wolnej chwili napijesz się z nami glogga i razem wskoczymy do sauny! Piszesz się? :D

TALLIN

Sernik z kminkiem i solą? A może piwo z miodem, śmietaną z dodatkiem białego sera, zwane kahja? Nie znasz tych smaków a stolica Estonii z niczym Ci się nie kojarzy? Już my Cię wyedukujemy! :D Tallin jest bramą do Estonii. To małe miasto, okrzyknięte jedną z najmniejszych europejskich stolic, ma wiele do zaoferowania! Zachwyca połączeniem nowoczesności (Tallin co roku ogłaszany jest jednym z najnowocześniejszych miast na świecie) i zabytkową architekturą, dzięki której czuć ducha miasta. Szeregi pastelowych kamienic, stojących wzdłuż wybrukowanych kocimi łbami uliczek, pamiętają czasy rycerzy i kupców hanzeatyckich. Tallin znajduje się na 7. miejscu w rankingu najinteligentniejszych miast świata! Firmę zakłada się tam w 18 minut, a dzieci już w podstawówce uczą się programowania. Chcesz poczuć klimat miasta na własnej skórze? Ruszaj z nami na wycieczkę! :D

SANKT PETERSBURG

Miasto jest położone nad Zatoką Fińską, na aż 42 wyspach! Jest najbardziej wysuniętym na północ miastem, co sprawia, że od maja do lipca obchodzony jest tu festiwal Białej Nocy (noce nie są ciemne a dzień trwa prawie całą dobę!). Reprezentacyjną ulicą Petersburga a zarazem najważniejszym miejscem na historycznej mapie miasta jest Prospekt Newski. Na głównym placu Petersburga, w gmachu Pałacu Zimowego, mieści się znane na całym świecie muzeum – Ermitaż, w którym obejrzysz dzieła malarskie światowej sławy artystów tj. płótna Rafaela, Leonarda da Vinci, Rembrandta, Rubensa, Van Gogha. Koniecznie zobacz Sobór Izaaka, czyli jedną z największych katedr świata. Do wykonania jej złotej kopuły zużyto 100 kg złotej blachy! Ważnym punktem jest też Cerkiew na krwi. Skąd taka nazwa? Budowle wzniesiono na miejscu, w którym 1881 dokonano śmiertelnego zamachu na cara Aleksandra II.

Prom

Prom

Świeże, czyste, morskie powietrze i przepiękne krajobrazy archipelagu gwarantują niezapomniane doznania, zwłaszcza, gdy wszystko to można przeżyć na pokładzie luksusowego statku wycieczkowego armatora Tallink Silja.

Kabiny

Do dyspozycji będą komfortowe kabiny 4-, 3- i 2-osobowe, w każdej z nich dostępna jest łazienka z prysznicem.

Infrastruktura

Na pokładzie statku są sklepy, restauracje z bogatym menu, a każdego wieczora dostępne będą atrakcje w postaci pokazów tańca, muzyki na żywo czy karaoke. Późnym wieczorem zaprosimy Was na dyskotekę na środku morza!

Dzień 1
 • 🚍Wyjazd z Polski

 • 🚍Przejazd nocny do Rygi

Dzień 2
 • Przyjazd do Rygi, spacer po mieście

 • Przejście na statek, nocny rejs do Sztokholmu

Dzień 3
 • 🍴Poranne zaokrętowanie w stolicy Szwecji, śniadanie na statku

 • Zwiedzanie Sztokholmu, czas wolny

 • Przejazd na statek, nocny rejs do Helsinek

Dzień 4
 • 🍴Poranne zaokrętowanie w stolicy Finlandii, śniadanie na statku

 • Zwiedzanie Helsinek i czas wolny

 • Przejazd na statek, nocny rejs do St. Petersburga

Dzień 5
 • 🍴Poranne zaokrętowanie w St Petersburgu, śniadanie na statku

 • Zwiedzanie miasta i czas wolny

 • Powrót na statek, nocny rejs do Tallina

Dzień 6
 • 🍴Poranne zaokrętowanie w stolicy Estonii, śniadanie na statku

 • Zwiedzanie Tallina, czas wolny

 • 🚍Wyjazd w kierunku Polski

Dzień 7
 • 🚍Przyjazd do Warszawy w godzinach wczesnoporannych

Rozkład jazdy

Miejsce odjazdu Godzina W dniu Dopłata
Warszawa 21:30 W dniu wyjazdu -

IGA HERCZYŃSKA

Koordynatorem tego wyjazdu jest Iga Herczyńska.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nią na Messengerze klikając w poniższy link:

Zadaj pytanie

Ubezpieczenie KL + NNW STANDARD

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia w tym COVID-19: 20 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 

NNW: 1250 €
 
OC w życiu prywatnym i sportowe
 • szkody na mieniu: 5 000 €
 • szkody na osobie: 10 000 €
Bagaż: 200 €
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25
 

Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener Premium ma większą sumę ubezpieczenia. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia w tym COVID-19: 60 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 
NNW: 5 000 €
OC w życiu prywatnym i sportowe:
 
 • szkody na mieniu: 25 000 €
 • szkody na osobie: 50 000 €
Bagaż: 500 €
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25

 

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Każda rezerwacja ubezpieczona jest od kosztów rezygnacji więc w uzasadnionych przypadkach (Zakres i szczegóły ubezpieczenia kosztów rezygnacji jest opisany w OWU w paragrafach 4-5: https://st.pl/document/54) możesz ubiegać się u naszego ubezpieczyciela Wiener o zwrot wpłaconych środków. Zgłoszenie należy wysłać do nas w ciągu 2 dni od wystąpienia zdarzenia uniemożliwiającego udział w wyjeździe.

Paszport wymagany

Paszport jest wymagany.

Przed rozpoczęciem wyjazdu prosimy się upewnić jaka jest data ważności paszportu (minimum 6 miesięcy) i czy nie został on nigdy zgłaszany jako zaginiony.

Jeżeli okaże się, że dokument jest nieważny lub został kiedykolwiek zgłoszony jako zaginiony nie będzie możliwości przekroczenia granicy.

Dane paszportowe będziemy zbierać na 3 tygodnie przed wyjazdem, więc do tego czasu jesteś zobowiązany przygotować swój paszport. 

Cena zawiera
 • 4 noclegi w kajutach luksusowego statku wycieczkowego Ryga - Sztokholm, Sztokholm - Helsinki, Helsinki - Petersburg, Petersburg - Tallin

 • 🍴4 śniadania na statku wycieczkowym

 • Zwiedzanie Rygi

 • Zwiedzanie Sztokholmu

 • Zwiedzanie Helsinek

 • Zwiedzanie Petersburga

 • Zwiedzanie Tallina

 • 🚍Przejazd komfortowym autokarem

 • Opieka kadry ST

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • Opłaty dewizowej - 85 € (płatne w panelu klienta do 3 dni przed rozpoczęciem wyjazdu)

 • 📛 Ubezpieczenia na czas wyjazdu - 60 PLN (doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego - 10 PLN (doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Pomocowego (10 PLN doliczane do umowy)

Nie zawiera (fakultatywne)
 • 📛 Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM - 40 zł (doliczane do umowy)

Terminy i ceny
Dostępne terminy
15.06.2022 - 21.06.2022
Wybrana oferta
Prom60 osób
First Minute
Najtańsza możliwa opcja zakupu
Kabina 4 os.
999 zł1 699 zł
Kabina 3 os.
1 099 zł1 799 zł
Kabina 2 os.
1 199 zł1 899 zł
Dokwaterowanie 1 os.
1 099 zł1 799 zł
Cena uwzględnia 100 zł rabatu dla klienta typu Student
17.09.2022 - 23.09.2022
Prom60 osób
First Minute
Najtańsza możliwa opcja zakupu
Kabina 4 os.
949 zł1 599 zł
Kabina 3 os.
1 049 zł1 699 zł
Kabina 2 os.
1 249 zł1 899 zł
Dokwaterowanie 1 os.
1 049 zł1 699 zł
Cena uwzględnia 100 zł rabatu dla klienta typu Student

Podziel się i zbierz ekipę