Logo
Logo Logo
Potwierdzone wyjazdy >
Sprawdz aktualnie obowiązujace obostrzenia >

Albania | Saranda | autokar

Saranda, Albania

📅 17.08.2021 - 26.08.2021

Albania | Saranda | autokar

 • 👥 60 uczestników
 • 10 dni
 • 🚍 Autokar
 • 🏨 Hotel
 • 🍴 BB - śniadania
Ceny od 1 099 zł
Sprawdź terminy
13.07.2021 - 22.07.2021
Cena od 1199zł
03.08.2021 - 12.08.2021
Cena od 1449zł
17.08.2021 - 26.08.2021
Cena od 1449zł
07.09.2021 - 16.09.2021
Cena od 1249zł
14.09.2021 - 23.09.2021
Cena od 1249zł
Odkryj przepiękną Albanię!

Stolicę Riwiery Albańskiej nazywa się europejskimi Karaibami. Wolimy jednak wersję, w której to Karaiby są amerykańską Sarandą, a rozłożyste palmy i cudownie ciepła woda tylko utwierdzają nas w tym przekonaniu! Baw się z nami na bałkańskich imprezach, które przypominają nasze domówki - chillujemy przy dobrej muzyce!

Ekipa ST

Albania COVID-19

Aktualna sytuacja w Albanii: Jest obowiązek noszenia maseczki w zamkniętej przestrzeni publicznej. Ogródki restauracyjne są otwarte i serwują posiłki na miejscu. Maseczek nie trzeba nosić na otwartej przestrzeni publicznej, na plażach i w lasach. Kluby mają niebawem wznowić swoja działalność. 
 
Obowiązek odbycia kwarantanny po przyjeździe: BRAK
 
Obowiązek wykonania testu: BRAK
 
Jeżeli Albania nie wprowadzi większych obostrzeń wyjazd będzie realizowany przy zachowaniu minimalnej liczby osób.
 
 
Aktualizacja na dzień 18.06.2021r.

 

Więcej informacji o aktualnych zasadach podróżowania możesz znaleźć na: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/albania   

Saranda

Saranda

Saranda to małe miasto położone na południowym krańcu Albanii, naprzeciwko wyspy Korfu i w niedużej odległości od greckiej granicy. Usytuowanie Sarandy powoduje, że jest to obecnie najczęściej odwiedzane miasto Albanii. Łatwość dostępu do niego z greckiej wyspy Korfu, jak również z samej Grecji, przyczynia się do coraz większego zainteresowania tym miejscem turystów z zagranicy. Dla Albańczyków i Kosowian jest to najchętniej wybierany kurort do spędzenia miesiąca miodowego. Saranda ma doskonały klimat, średnio 290 słonecznych dni w roku. Temperatury latem rzadko przekraczają 30 stopni w ciągu dnia, a wieczorne ciepło zachęca do spacerów głównym deptakiem, prowadzącym wzdłuż głównej plaży miasta. Saranda jest miastem bardzo starym, zamieszkałym jeszcze przez plemiona Ilyryjskie, wówczas nosiła nazwę Onchesmos. W czasach rzymskich Onchesmos był ważnym portem handlowym dla Fenicjan, Epirów i Włochów. W 552 r. n.e. całkowicie zniszczona przez Gotów. Obecnie coraz częściej odnajdywane są ślady dawnego osadnictwa mieszkających tam ludzi. Niedaleko od Sarandy znajduje się starożytne miasto Butrint, które stanowi unikalny skarb kultury. W 1992 r. zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W odróżnieniu od innych terenów archeologicznych, Butrint nie zniechęca zwiedzających. Tutaj prace wykopaliskowe prowadzone są na półwyspie otoczonym laguną, wśród drzew i urokliwych alejek.

Imprezy w Sarandzie

Mango Club

Mango Club

Jeden z największych w Albanii klubów na otwartym powietrzu. Imprezy tutaj zaczynają się już maju i kończą we wrześniu. Pomieścić się tutaj może na 2.500 osób! W sezonie pojawiają się co weekend gwiazdy sceny muzycznej z całej Europy! Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, zarówno fani techno, house czy też utworów komercyjnych! Poza samą zabawą i muzyką z najwyższego poziomu możecie się tutaj spodziewać rewelacyjnych drinków oraz cocktaili! Zabawa tutaj gwarantuje najlepsze wspomnienia!

 

Orange Club

Miejsce które w ciągu dnia staję się przytulnym cocktail barem, z kolei w nocy przeistacza się w miejsce ze świetną muzyką. Klub szyty na miarę! Świetna lokalizacja oraz aranżacja lokalu sprawiają niezwykłe wrażenie i z przyjemnością będziemy do niego wracać!

Orange Club

Miejsce które w ciągu dnia staję się przytulnym cocktail barem, z kolei w nocy przeistacza się w miejsce ze świetną muzyką. Klub szyty na miarę! Świetna lokalizacja oraz aranżacja lokalu sprawiają niezwykłe wrażenie i z przyjemnością będziemy do niego wracać! 

 

 

 

.

Hotel Lindi

Infrastruktura

- bezpłatne wifi

- bar hotelowy

- klimatyzacja

- całodobowa recepcja

Pokoje

Pokoje 2-osobowe składają się z łóżka podwójnego, z kolei pokoje 3-osobowe posiadają łóżko podwójne oraz jedno pojedyncze. Wszystkie posiadają prywatną łazienkę, klimatyzację, mini barek, sejf oraz TV-Sat.

 

Wyżywienie

Restauracja hotelowa oferuje różnorodne śniadania serwowane.

 

Położenie

Hote położony jest w centrum miasta około 500m od plaży i głównego bulwaru. W pobliżu znajdują się liczne sklepy oraz piekarnie.

Hotel Elisabeth

Położenie

Hotel znajduje się w samym centrum miasta Saranda, w pobliżu są liczne kawiarnie, restauracje, piekarnie, sklepy, markety itp. Od głównej promenady przy morzu i publicznej plaży dzieli go odległość ok. 400 m.

Wyżywienie

Hotel oferuje swoim gościom śniadania serwowane w formie bufetu.

Pokoje

Wszystkie pokoje dysponują łazienką i wyposażone są w telewizor, lodówkę oraz posiadają dostęp do WiFi. Ponadto pokoje są klimatyzowane. Pokój 3 - osobowy to łóżko podwójne oraz jedno pojedyncze. Pokój 4 osobowy składa się z łóżka podwójnego oraz 2 pojedynczych lub z czterech łóżek pojedynczych.

 

Rozkład pokoi:

Pokoje 2 os. - składają się z jednego łóżka podwójnego.

 

Pokoje 3 os. - składają się z jednego łóżka podwójnego oraz jednego pojedynczego lub trzech pojedynczych. 

 

Pokoje 4 os. - składają się z łóżka podwójnego oraz 2 pojedynczych lub z czterech łóżek pojedynczych.

 

Butrint, Gijrokastra, Błękitne Oko i Zamek Lekursi

Poznaj Albanię przez bogactwo kultury - czyli zwiedzanie szlakiem UNESCO i Parków Narodowych.

Butrint to historyczny skarb i najpiękniejsze stanowisko archeologiczne w Albanii. Wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jest największa atrakcja archeologiczna. Miasto niegdyś zamieszkałe przez Rzymian i Greków posiada świetnie zachowany amfiteatr, świątynie Eskulapa, ruiny chrześcijańskiej bazyliki oraz pozostałości weneckiego zamku. Czas zwiedzania stanowiska archeologicznego 1.5h.

 

Następnie mamy przejazd nad „Błękitne oko”, które znane jest w całych Bałkanach. Znajduje się 2 km od szosy łączącej Sarandę z Gjirokastrą. Źródło ma prawdopodobnie głębokość 50 metrów, choć nurkom dotychczas jeszcze nie udało się dotrzeć do miejsca, z którego wybija woda. Jego nazwa pochodzi od intensywnie niebieskiego koloru wody, która wydobywa się z wnętrza ziemi. Jak na górskie źródło przystało, woda w akwenie jest naprawdę lodowata. Często można spotkać tu śmiałków, którzy skaczą do Błękitnego Oka wprost z platformy widokowej. Co ciekawe, ze względu na bardzo gorące i bezdeszczowe lato w 2004 r., źródło częściowo wyschło.

Dalej przejazd do Gjirokastry, jedno z dwóch albańskich miast ˗ muzeów, nazywane „miastem srebrnych dachów”, także ze względu na liczne strome uliczki. Wspaniały przykład architektury osmańskiej zachwyca odwiedzających niezwykłą kamienną zabudową, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Góruje nad nią potężna twierdza, z której można podziwiać niespotykany miejski krajobraz. W programie także spacer Starówką i przejście pod dom Envera Hodży, w którym obecnie mieści się Muzeum Etnograficzne.

 

Na koniec najpiękniejsza panorama zatoki w Sarandzie czyli zamek Lekursi. (zamek zbudowany w XVI w. przez Sulejmana Wielkiego). Tu czas na piękne zdjęcia i zimne piwo by delektować się zachwycającym widokiem.

 

Cena: 40€

Riwiera Albańska – czyli wodospady, zamki i najpiękniejsze plaże Albanii

Riwiera Albańska – czyli wodospady, zamki i najpiękniejsze plaże Albanii

To cudowna przygoda dostarczająca niesamowitych wrażeń wzdłuż Riwiery Albańskiej, gdzie można podziwiać piękne wybrzeże morza Jońskiego, a z drugiej pasmo górskie z przepiękną śródziemnomorską roślinnością. Po drodze mijamy małe albańskie wioski i robimy pierwszy postój w restauracji zbudowanej w czasach komunizmu nad wodospadem - gdzie cudowny klimat, szum wody i chłodne powietrze dają uczucie wytchnienia w gorące dni. Następnie udajemy się do Porto Palermo czyli zamku zbudowanego dla samego Ali Paszy władcy Epiru. Twierdza ma kształt trójkąta a jej ściany sięgają 20 m. Panoramę rozciągającą się wokół fortecy można podziwiać z wieży obronnej.

Następnie udajemy się do miejscowości Himara założonej w II w p.n.e i zamieszkałej przez mniejszość grecką. Wysokie góry opadające do morza, klify, drzewa oliwne, cytrusy a także klimatyczne kawiarnie i najpiękniejsze plaże Albanii pozwalają poczuć ten wyjątkowy klimat największego piękna jakie kryje w sobie Albania. Oczywiście nie może tu zabraknąć czasu wolnego na plażowanie.

Cena: 30€   

Ksamil - europejskie Karaiby

Ksamil - europejskie Karaiby

Ksamil słynie z czystej błękitnej wody i białego piasku. Plaże w Ksamilu są jednak sztucznie zasypane piachem - wszystkie plaże morza Jońskiego, ze względu na jego wysokie zasolenie, są kamieniste. Podczas wycieczki oprócz sztucznych piaskowych plaż zobaczysz prawdziwą wyspę z kamienistym wybrzeżem typową dla Europejskich Karaibów. Następnie przepłyniesz na wyspę rowerkami wodnymi i spędzisz na niej czas. Nie martw się o nadmiar słońca - wyspa zarośnięta jest drzewkami oliwnymi, które dają przyjemny cień oraz ukojenie w te słoneczne dni! W odległości około 50 metrów od wyspy znajduje się park wodny, z którego możesz korzystać cały dzień! Czeka Cię też pyszny obiad z owocami morza (makarony bądź pizza, jest oczywiście możliwość wybrania dań bez owoców morza). Dodatkowo na dwie osoby przypada półmisek najwyższej klasy muli z jeziora Butrinckiego - słodkie wody jeziora mieszają się z wodą morza Jońskiego, dzięki czemu słynne na cały świat mule mają idealny smak! Zabawa, aromatyczne przysmaki i niepowtarzalne widoki to wszystko czego możesz doświadczyć w Ksamilu!

Cena: 35€

Rejs z Vlore z półwyspem Karaburun i wyspą Sazan

Rejs z Vlore z półwyspem Karaburun i wyspą Sazan

Karaburun to górzysty półwysep znajdujący się nieopodal Vlory. Jest to miejsce niezwykle ciekawe, choć trudno dostępne i niezamieszkałe. Przez niemal cały półwysep biegnie łańcuch gór, nie ma na nim zbyt dużo roślinności, są za to liczne małe zatoki i przepiękne plaże, na których można się poczuć niczym Robinson Kruzoe, klify, oraz jaskinie ukryte w górach. Sazan jest to tajemnicza wyspa, do której przez lata nikt oprócz wojska nie miał wstępu. Znajduje się na niej 3,5 tys. bunkrów, zrujnowane i rozgrabione budynki koszar i amunicji, a pod ziemią prowadzą kilometry tuneli i korytarzy. Oprócz atrakcji dla wielbicieli historii, urban exploration i teorii spiskowych na wyspie znajdą się również miejsca dla pozostałych osób. Sazan to urokliwe miejsce z dziewiczymi plażami, klifowym wybrzeżem, wzgórzami porośniętymi sosnami i figami, wśród których przemykają ptaki i jaszczurki. Jest to idealne miejsce na odpoczynek, wędrówki, nurkowanie, a tunele zapewniają ochłodę w najgorętsze dni. Można także skakać ze statku do wody podczas jego postoju, a także dobrze się bawić przy drinku w rytm muzyki.

Cena: 40€

Dzień 1-2
 • 🚍Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem

 • 🏨Zakwaterowanie i spotkanie organizacyjne

Dzień 3-8
 • 📍Pobyt w Sarandzie / Aktywny czas na plaży / Animacje i gry terenowe

 • Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych

 • 🍸Animacje / wyjścia do klubów / imprezy tematyczne

Dzień 9-10
 • 🚍Wykwaterowanie i wyjazd do Polski

 • 🚍Powrót do Polski centralnej w godzinach wieczornych

Rozkład jazdy

Miejsce odjazdu Godzina W dniu Dopłata
Warszawa 00:30 W dniu wyjazdu -
Łódź 02:00 W dniu wyjazdu -
Częstochowa 04:00 W dniu wyjazdu -
Katowice 05:30 W dniu wyjazdu -

Ubezpieczenie KL + NNW STANDARD

Oferowane przez nas ubezpieczenie UNIQA jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację. Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Suma Ubezpieczenia: KL 20 000 €
Koszty Ratownica 6 000 €
NNW 4 000 €

 

Telefon: + 48 22 599 95 22

Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie UNIQA jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację. Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki. 

Suma Ubezpieczenia: KL 40 000 €, Koszty Ratownictwa: 6 000 €, NNW: 10 000 €.
Utrata Bagażu Podróżnego: 200 €
OC prywatne: 10 000 €
OC sportowe: 10 000 €
Obejmuje również choroby przewlekłe oraz sporty amatorskie.

Telefon: + 48 22 599 95 22

Paszport

Paszport nie jest wymagany. Wystarczy WAŻNY dowód osobisty.

Przed rozpoczęciem wyjazdu prosimy się upewnić jaka jest data ważności dokumentu i czy nie został on nigdy zgłaszany jako zaginiony.

Jeżeli okaże się, że dokument jest nieważny lub został kiedykolwiek zgłoszony jako zaginiony nie będzie możliwości przekroczenia granicy.

PAWEŁ SZCZOTKA

Koordynatorem tego wyjazdu jest Paweł Szczotka.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nim na Messengerze klikając w poniższy link:

Zadaj pytanie

Cena zawiera
 • 7 noclegów w apartamentach

 • 🍴7 śniadań w restauracji

 • 🚍Przejazd komfortowym autokarem

 • Opieka Kadry ST

 • Program animacyjny

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

 • Opłaty klimatyczne - 50 PLN

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • 📛 Ubezpieczenia na czas wyjazdu - 50 PLN (doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego - 10 PLN (doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Pomocowego (10 PLN doliczane do umowy)

 • Kaucji zwrotnej za pokój - 20 €/os

Nie zawiera (fakultatywne)
 • Wycieczek fakultatywnych

Terminy i ceny
Dostępne terminy
17.08.2021 - 26.08.2021
Wybrana oferta
Hotel Elisabeth60 osób
Wyjazd potwierdzony
Pokój 4 os.
Lista rezerwowa
Pokój 3 os.
Lista rezerwowa
Pokój 2 os.
Lista rezerwowa
Dokwaterowanie 1 os.
1 399 zł1 649 zł
Hotel Lindi60 osób
Wyjazd potwierdzony
Pokój 3 os.
Lista rezerwowa
Pokój 2 os.
Lista rezerwowa
Dokwaterowanie 1 os.
1 399 zł1 649 zł
Cena uwzględnia 100 zł rabatu dla klienta typu Student
07.09.2021 - 16.09.2021
Hotel Elisabeth60 osób
Wyjazd potwierdzony
Pokój 4 os.
1 149 zł1 499 zł
Pokój 3 os.
1 249 zł1 599 zł
Pokój 2 os.
1 349 zł1 699 zł
Dokwaterowanie 1 os.
1 299 zł1 549 zł
Hotel Lindi60 osób
Wyjazd potwierdzony
Pokój 3 os.
1 249 zł1 599 zł
Pokój 2 os.
1 349 zł1 699 zł
Dokwaterowanie 1 os.
1 299 zł1 549 zł
Cena uwzględnia 100 zł rabatu dla klienta typu Student
14.09.2021 - 23.09.2021
Hotel Elisabeth60 osób
Wyjazd potwierdzony
Pokój 4 os.
Lista rezerwowa
Pokój 3 os.
1 249 zł1 599 zł
Pokój 2 os.
1 349 zł1 699 zł
Dokwaterowanie 1 os.
1 299 zł1 549 zł
Hotel Lindi60 osób
Wyjazd potwierdzony
Pokój 3 os.
1 249 zł1 599 zł
Pokój 2 os.
1 349 zł1 699 zł
Dokwaterowanie 1 os.
1 299 zł1 549 zł
Cena uwzględnia 100 zł rabatu dla klienta typu Student
21.09.2021 - 30.09.2021
Hotel Elisabeth60 osób
Wolne miejsca
Wyjazd w sprzedaży
Pokój 4 os.
1 099 zł1 499 zł
Pokój 3 os.
1 149 zł1 549 zł
Pokój 2 os.
1 199 zł1 599 zł
Dokwaterowanie 1 os.
1 199 zł1 599 zł
Hotel Lindi60 osób
Wolne miejsca
Wyjazd w sprzedaży
Pokój 3 os.
1 199 zł1 599 zł
Pokój 2 os.
1 199 zł1 599 zł
Dokwaterowanie 1 os.
1 199 zł1 599 zł
Cena uwzględnia 100 zł rabatu dla klienta typu Student

Podziel się i zbierz ekipę