Logo
Logo Logo
Potwierdzone wyjazdy >
Sprawdz aktualnie obowiązujace obostrzenia >

Albania | Vlora

Vlora, Albania

Przepraszamy, aktualnie nie ma terminów na ten wyjazd.
Brak turnusów
Dzień 1
 • 🚍Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy

Dzień 2-8
 • 🏢Przyjazd do Vlory i zakwaterowanie

 • Spotkanie organizacyjne z rezydentem

 • 📢Pobyt we Vlorze : imprezy tematyczne / wyjścia do klubów / wycieczki fakultatywne

Dzień 9-10
 • 🚍Wykwaterowanie i wyjazd do Macedonii

 • 🏢Zakwaterowanie i śniadanie w hotelu

 • 📍Czas wolny / spacer po Ohrid / chillout nad jeziorem Ochrydzkim

Dzień 11 - 12
 • 🏢Śniadanie i wykwaterowanie

 • 📍Czas na ostatni spacer i zakupy

 • 🚍Wyjazd do Polski / Przyjazd do Katowic ok. 10:00, Warszawa ok. 15:00

Active Beach

Aktywny plażing!

Zero nudy, mnóstwo śmiechu i energii! Chcecie spędzić aktywnie czas na plaży? Dlatego przygotowaliśmy dla Was masę przeróżnych animacji plażowych, zabaw i konkursów z nagrodami.

Red Cup

Marzyliście kiedyś o amerykańskiej domówce? My Wam to umożliwimy! Koszule w kratę, trampki, baseballówki, full capy i czerwony kolor będą tego wieczora rządzić na parkiecie. Wyposażeni w czerwone kubki i piwo będziecie mogli zagrać w ulubione gry na american party - flip cup i beer pong. Barman, lej to piwo!

Hawaiian

Kolorowe girlandy, arbuzowy koktajl i gra w limbo. Na tej imprezie poczujesz się jak na najbardziej odległych, piaszczystych wyspach archipelagu Hawajów. 

Riwiera Albańska od Vlore do Sarandy (Starożytne miasto Butrint)

Całodzienna wycieczka przez jedną z najpiękniejszych tras w Albanii, gdzie podziwiać można zarówno wysokie góry, krystaliczną wodę morza Jońskiego jak i małe Albańsko-Greckie miejscowości.

Park Narodowy Llogara- zjawiskowe miejsce objęte ochroną rządową od 1966r. Można tu spotkać orła przedniego, sępa płowego czy kozice. Specyficzny klimat i wiejące wiatry powodują, że występujące tu drzewa - m.in. sosny czarne i bułgarskie jodły są w ciekawy sposób powyginane. Wędrówki połoninami, skąd rozpościerają się widoki na panoramę Morza Jońskiego, dostarczają niesamowitych wrażeń.

Następnie zatrzymamy się w miejscowości Borsh, gdzie znajduje się restauracja pomiędzy wodospadami.

Przed Sarandą odwiedzimy stanowisko archeologiczne w Butrint. Ukryty w pięknej, bujnej zieleni i położony nad jeziorem o tej samej nazwie kompleks został, w 1992 roku, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ze wzgórza, na którym stoi XIV wieczny zamek/twierdza wenecka można podziwiać zapierający dech w piersiach widok na okolicę. Oszałamiający!

Saranda położona na południowym skraju Riwiery Jońskiej. Jest to prawdziwie wakacyjne serce Albanii, które urzeka malowniczymi krajobrazami- z jednej strony morze z widokiem na grecką wyspę Korfu, z drugiej albańskie góry z przyjemnym mikroklimatem. Do tego cała moc tawern i barów z lokalnym, niedrogim jedzeniem.

Będąc w Sarandzie wybierzemy się na prawdziwie rajską plażę w Ksamilu. Delikatny, niemal biały piasek oraz błękitna toń wody zachwycą każdego odwiedzającego.

Cena: 40€

Rejs z Vlore z półwyspem Karaburun i wyspą Sazan

Karaburun to górzysty półwysep znajdujący się nieopodal Vlory. Jest to miejsce niezwykle ciekawe, choć trudno dostępne i niezamieszkałe. Przez niemal cały półwysep biegnie łańcuch gór, nie ma na nim zbyt dużo roślinności, są za to liczne małe zatoki i przepiękne plaże, na których można się poczuć niczym Robinson Kruzoe, klify, oraz jaskinie ukryte w górach. Sazan jest to tajemnicza wyspa, do której przez lata nikt oprócz wojska nie miał wstępu. Znajduje się na niej 3,5 tys. bunkrów, zrujnowane i rozgrabione budynki koszar i amunicji, a pod ziemią prowadzą kilometry tuneli i korytarzy. Oprócz atrakcji dla wielbicieli historii, urban exploration i teorii spiskowych na wyspie znajdą się również miejsca dla pozostałych osób. Sazan to urokliwe miejsce z dziewiczymi plażami, klifowym wybrzeżem, wzgórzami porośniętymi sosnami i figami, wśród których przemykają ptaki i jaszczurki. Jest to idealne miejsce na odpoczynek, wędrówki, nurkowanie, a tunele zapewniają ochłodę w najgorętsze dni. Można także skakać ze statku do wody podczas jego postoju, a także dobrze się bawić przy drinku w rytm muzyki.

Cena: 40€

Ateny

Ateny są jednym z najważniejszych miast świata antycznego. Ta słoneczna stolica Grecji leży na południu Europy na Półwyspie Bałkańskim. Miasto usytuowane jest na siedmiu wzgórzach, z których najsłynniejsze to Akropol i Lykavittos.

W programie:
- Pireus – największy port grecki.
- Zwiedzanie wzgórza Akropol ze słynnym Partenonem, Muzeum Akropolu, Erechtejonem, Teatrem Dionizosa, Odeonem
- Herodesa Attykusa.
- Czas wolny w najstarszej dzielnicy Aten – Plaka.
- Agora grecka z najlepiej zachowaną światynią w Atenach – Hefajstosa.
- Agora rzymska z Wieżą Wiatrów.
- Uroczysta zmiana warty pod Grobem Nieznanego Żołnierza, Parlament.
- Stadion olimpijski, na którym odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie.
- Światynia Zeusa Olimpijskiego.

W drodze powrotnej krótki postój pod pomnikiem Leonidasa w Termopilach.

Wyjazd w godzinach nocnych ok. 1:00, powrót ok. godz. 20:00 - 21:00.

Wstęp na Akropol – 30 € (bilet obejmuje także wstęp m.in. do Muzeum Akropolu, na Agorę Grecką, Agorę Rzymską, Świątynię Zeusa Olimpijskiego). Bezpłatne wejście: osoby do 18 roku życia (po okazaniu ważnego dokumentu ze zdjęciem) oraz dla studentów Unii Europejskiej (po okazaniu ważnej legitymacji).

Cena: 50€

Brak turnusów

Brak turnusów

Ubezpieczenie KL + NNW STANDARD

Oferowane przez nas ubezpieczenie UNIQA jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację. Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Suma Ubezpieczenia: KL 20 000 €
Koszty Ratownica 6 000 €
NNW 4 000 €

 

Telefon: + 48 22 599 95 22

Cena zawiera
 • 🏢7 dni we Vlorze (7 noclegów i śniadań w wybranej opcji hotelowej)

 • 🏢2 dni w Ohrid (2 noclegi i śniadania w Hotelu )

 • 🚍Przejazd komfortowym autokarem

 • Opieka kadry ST

 • 📢Program animacyjny

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • 📛 Ubezpieczenia na czas wyjazdu (70 PLN doliczane do umowy)

 • Opłaty klimatycznej (50 PLN doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (10 PLN doliczane do umowy)

Nie zawiera (fakultatywne)
 • 📍 Wycieczki fakultatywnej Riwiera Albańska od Vlore do Sarandy (Starożytne miasto Butrint)

 • 📍 Wycieczki fakultatywnej Rejs po Vlore z półwyspem Karaburun i wyspą Sazan

Karta EKUZ

Zachęcamy wszystkich podróżujących po Europie do bezpłatnego wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Karta uprawnia do korzystania ze świadczeń zdrowotnych podczas pobytu w innych państwach członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) i Szwajcarii.

 

Dlaczego warto wyrobić EKUZ?

- Zwolnienie z jakichkolwiek płatności za świadczenia medyczne w państwowych placówkach na terenie EOG i Szwajcarii

- Ułatwienie procedury weryfikacji ubezpieczenia (dużo szybsza pomoc w razie wypadku)

- W pełni bezpłatna pomoc nawet w bardzo poważnych wypadkach, których koszt przewyższa kwotę ochrony przez prywatnego ubezpieczyciela.

 

Procedura wyrabiania EKUZ jest niezwykle prosta - wystarczy pobrać i wypełnić wniosek, oraz złożyć do w najbliższym oddziale bądź delegaturze NFZ. Karta wydawana jest od ręki

Paszport

Paszport nie jest wymagany. Wystarczy WAŻNY dowód osobisty.

Przed rozpoczęciem wyjazdu prosimy się upewnić jaka jest data ważności dokumentu i czy nie został on nigdy zgłaszany jako zaginiony.

Jeżeli okaże się, że dokument jest nieważny lub został kiedykolwiek zgłoszony jako zaginiony nie będzie możliwości przekroczenia granicy.

Rezerwacja

Możesz dokonać rezerwacji indywidualnie (tylko za siebie - dokwaterowanie), bądź za kilka osób - rezerwując cały pokój / apartament, a nawet kilka pokoi / apartamentów.
Osoby, które dokonują rezerwacji całych pokoi / apartamentów są przez nas premiowane niższą ceną za osobę.

Aby dokonać rezerwacji:
1. Kliknij rezerwuj i wybierz termin i opcję zakwaterowania
2. Dokonaj kalkulacji - dostosuj pokoje i ilość uczestników, dla których robisz rezerwację. Wybierz miejsce odjazdu, dobierz dodatki itp.
3. Przejdź do podsumowania, zaloguj się, podaj imiona i nazwiska uczestników.
Nazwij swoją grupę - pomoże nam to w organizacji i identyfikacji Was jako grupa.
4. Wybierz formę płatności i wpłać minimum zaliczkę przy rezerwacji.

Podziel się i zbierz ekipę