Logo
Logo Logo

Rejs po Vlore z półwyspem Karaburun i wyspą Sazan

Rejs po Vlore

Całodzienny rejs statkiem po morzach Jońskim i Adriatyckim, które spotykają się w miejscowości Vlore. Zwiedzimy półwysep Karaburun oraz wyspę Sazan.

Karaburun to górzysty półwysep znajdujący się nieopodal Vlory. Jest to miejsce ciekawe, choć trudno dostępne i niezamieszkałe. Przez niemal cały półwysep biegnie łańcuch gór, nie ma na nim zbyt dużo roślinności, są za to liczne małe zatoki i przepiękne, piaszczyste plaże, na których można się poczuć niczym Robinson Kruzoe, klify, oraz jaskinie ukryte w górach.

​Sazan jest to tajemnicza wyspa, do której przez lata nikt oprócz wojska nie miał wstępu. Znajduje się na niej 3,5 tys. bunkrów, zrujnowane i rozgrabione budynki koszar i amunicji a pod ziemią prowadzą kilometry tuneli i korytarzy. Oprócz atrakcji dla wielbicieli historii, urban exploration i teorii spiskowych na wyspie znajdą się również miejsca dla pozostałych osób. Sazan to urokliwe miejsce z dziewiczymi plażami, klifowym wybrzeżem, wzgórzami porośniętymi sosnami i figami, wśród których przemykają ptaki i jaszczurki. Jest to idealne miejsce na odpoczynek, wędrówki, nurkowanie, a tunele zapewniają ochłodę w najgorętsze dni.

Cena: 30€

Widok listy:
Liczba ofert spełniających kryteria: