Logo
Logo Logo

Majówka Rejs po Cykladach

Grecja, Europa

📅 25.04.2024 - 05.05.2024

Majówka Rejs po Cykladach

 • 👥 60 uczestników
 • 11 dni
 • 🚍 Autokar
 • Jacht
 • 🍴 HB - 2 posiłki
Ceny od 3 499 zł | Zaliczka tylko 299 zł
ST na Cykladach!

Kalimera, majówkowi żeglarze! Czy jesteście gotowi na niezapomnianą przygodę z ekipą ST.pl? Wyruszamy w rejs po Cykladach, gdzie naszym domem na tydzień stanie się statek, który mamy całkowicie dla siebie!

Zaczynamy od Aten, gdzie zanurzymy się w historię i kulturę starożytnej Grecji. Ale to dopiero początek! Następnie wsiądziemy na nasz statek i popłyniemy w kierunku greckich wysp, każda z nich inna, ale równie urzekająca.

Pierwszy przystanek - Wyspa Kea, z jej spokojnymi plażami i urokliwymi zaułkami. Dalej, Syros - wyspa, która zachwyci Was swoją architekturą i lokalnym klimatem. A potem Mykonos! Przygotujcie się na najlepsze imprezy w całej Grecji, gdzie życie nocne tętni do białego rana.

Nie zapomnimy też o Kythnos, gdzie będziemy odpoczywać na złotych plażach i delektować się lokalnymi specjałami w tawernach.

Na naszym statku każdy dzień to nowa przygoda - od imprez na pokładzie, przez relaks pod greckim słońcem, po odkrywanie sekretów każdej z wysp. Przygotujcie się na majówkę pełną słońca, morza i niezapomnianych wspomnień. To będzie rejs, o którym będziecie opowiadać jeszcze długo po powrocie do domu!

Ekipa ST

Mapa podróży i rejsu po Cykladach

Zwiedzanie Aten

Co robić w Atenach?

Ateny z nami to podróż przez wieki, gdzie echa dawnych cywilizacji mieszają się z pulsującym życiem współczesnego miasta. Witaj w kolebce demokracji, gdzie bogowie i ludzie przez wieki prowadzili fascynujące rozmowy!

Nasza przygoda rozpocznie się od Akropolu*, wznoszącego się nad miastem wzgórza, na którym stoją świadkowie potęgi starożytnej Grecji. Patrząc na Partenon, trudno nie poczuć respektu dla tych, którzy zbudowali to arcydzieło architektury ponad 2,5 tysiąca lat temu.

Wstąpimy też do labiryntu ulic dzielnicy Plaka, gdzie w cieniu antycznych ruin można delektować się tradycyjnymi greckimi potrawami i napojami. Ouzo, anyone?

Nie możemy też pominąć wizyty w nowoczesnym Muzeum Akropolu, które w fascynujący sposób prezentuje skarby starożytnego świata.

Ale Ateny to nie tylko antyczne ruiny! To miasto żyje tu i teraz. Współczesne bary, kawiarnie i kluby nocne w dzielnicy Gazi czy ekskluzywne sklepy w Kolonaki z pewnością przyciągną uwagę miłośników nowoczesnego stylu życia.

Z nami Ateny stają się mostem łączącym starożytność z nowoczesnością. Przygotuj się na spotkanie z historią, ale też na to, że współczesne Ateny zaskoczą Cię równie mocno jak ich starożytne odpowiedniki!

*Wejście dla studentów do 25 roku życia z ważna legitymacją studencką jest darmowe. Dla pozostałych bilet wstępu wynosi 20 euro.

Mykonos

Mykonos imprezowa mekka Grecji

Mykonos - wyspa, gdzie słońce tańczy sambę na ulicach, a wiatrakom od czasu do czasu chce się zrobić selfie! Jeśli szukasz miejsca, gdzie kozie rogi spotykają się z klubowym bassem, trafiłeś idealnie!

Już po pierwszych krokach na tej słonecznej wyspie  poczujesz się jak w środku instagramowego raju. Tu każdy kąt jest idealny do zdjęć - od białych domków z niebieskimi okiennicami, po piaszczyste plaże z krystalicznie czystą wodą. Ale ostrzegamy! Wiatraki są tu prawdziwymi gwiazdami - ciągle pozują do zdjęć!

W nocy Mykonos budzi się do życia jak studencki akademik przed sesją. Kluby i bary wypełnione są ludźmi, którzy chcą się dobrze bawić, tańcząc do białego rana. Jeśli myślisz, że Sirtaki to jedyny taniec, jaki zatańczysz w Grecji, Mykonos szybko Cię zaskoczy!

Nie zapomnij też odwiedzić małych, lokalnych tawern. Możesz tam skosztować prawdziwej greckiej sałatki, gdzie feta jest królową, a oliwki jej dworem.

Więc jeśli marzy Ci się miejsce, gdzie możesz zrelaksować się na złotej plaży w dzień i zatańczyć w klubie w nocy, Mykonos jest odpowiedzią na twoje modlitwy! Chyba że... modlisz się o spokój. Wtedy... no cóż, może lepiej wybierz inny kierunek! ;) 

Kea

Co robić na wyspie Kea?

Czy kiedykolwiek marzyłeś o miejscu, które jest tak spokojne, jak Twoje niedzielne poranki z kawą? Kea to taki właśnie kącik. Nieco w cieniu słynniejszych sąsiadek z Cyklad, Kea zachwyca spokojem i autentycznością. Tutaj nie znajdziesz tłumów turystów, ale za to spotkasz przyjaznych mieszkańców, którzy z radością podzielą się z Tobą kawałkiem swojego domowego placka. Świetne miejsce, by naprawdę poczuć duszę Grecji!

Kythnos

Co robić na Kythnos?

Jeśli myślisz, że znałeś wszystkie zakamarki Grecji, Kythnos szybko cię zaskoczy! To wyspa dla tych, którzy szukają autentycznych chwil, daleko od zgiełku turystycznych hotspotów. Z malowniczymi wioskami, przytulnymi zatoczkami i – uwaga, fanie term! – gorącymi źródłami, Kythnos jest jak przysłowiowy skarb w morzu możliwości. Idealna na romantyczny wypad czy leniwe wakacje z książką w ręku.

Oto trzy wyspy, każda z unikalnym charakterem, które razem tworzą kwintesencję greckiego uroku!

Syros

Co robić na wyspie Syros?

Syros to taka wyspa, gdzie historia i kultura idą w parze z nowoczesnością. Jej stolica, Ermoupoli, to prawdziwy architektoniczny klejnot, z budynkami, które mogłyby konkurować z pałacami Wiednia czy Paryża. A jeśli dodasz do tego greckie tawerny serwujące pyszne meze i zakątki idealne do wieczornego spaceru, Syros staje się miejscem, gdzie "chcę zostać tu na zawsze" mówisz przynajmniej trzy razy dziennie!

Artemis

Informacje

Piękny kilkudziesięciometrowy statek na wyłączność, tylko dla ekipy ST! 40 studentów na jednym, siedmiodniowym rejsie! Dedykowana przestrzeń wypoczynkowa, w pełni wyposażona kuchnia i American bar, który doda jeszcze więcej barw Twojej podróży! 

 

Kajuty na statku

Do naszej dyspozycji są kajuty 2-, 3-, i 4-osobowe. Wszystkie kajuty posiadają własne łazienki. 

Do dyspozycji gości są także wygodne leżaki do opalania i chillowania. Oprócz tego dla gości w salonie dostępny jest telewizor LCD, odtwarzacz DVD.

Hotel Ateny

3* Hotel położony w centrum Aten. Pokoje 2- i 3- osobowe z łazienkami. W hotelu znajduje się restauracja, w której serwowane są śniadania w formie bufetu.

Hotel Belgrad

3* Hotel położony poza centrum Belgradu. Pokoje 2-4- osobowe z łazienkami. W hotelu znajduje się restauracja, w której serwowane są śniadania w formie bufetu.

Dzień 1
 • 🚍Wyjazd z Polski

Dzień 2
 • Przyjazd do Aten i zakwaterowanie w hotelu

 • Spacer po Atenach

Dzień 3
 • Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie

 • Zakwaterowanie na statku

 • Ruszamy w rejs po Cykladach!

 • Kolacja na statku

Dzień 4 - 9
 • 📢Chilling, plażowanie i imprezy na statku

 • Rejs po Cykladach:

 • Pobyt i plażowanie na wyspie Kea

 • Pobyt i plażowanie na wyspie Syros

 • 📍Pobyt, plażowanie i imprezy na wyspie Mykonos - 2 dni

 • 📍Pobyt i plażowanie na wyspie Kythnos

 • Śniadania i obiadokolacje na statku

Dzień 10
 • 🌎Przypłynięcie do Aten

 • 🚍Wyjazd autokarem w kierunku Polski przez Macedonię i Serbię

 • Nocleg w hotelu w Belgradzie

Dzień 11
 • Śniadanie w hotelu

 • 🚍Przyjazd do Polski

Rozkład jazdy

Miejsce odjazdu Godzina W dniu Dopłata
Warszawa, parking pod Pałacem Kultury i Nauki od strony Placu Defilad 01:00 W dniu wyjazdu -
Łódź, stacja BP, ul. Kątna 1 02:30 W dniu wyjazdu -
Katowice, Dworzec PKS ul. Sądowa 5 05:00 W dniu wyjazdu -

ŁUKASZ RADZIKOWSKI

Koordynatorem tego wyjazdu jest Łukasz Radzikowski.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nim na Messengerze klikając w poniższy link:

Zadaj pytanie

Ubezpieczenie KL + NNW STANDARD

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia: 20 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 

NNW: 1250 €
 
OC w życiu prywatnym i sportowe
 • szkody na mieniu: 5 000 €
 • szkody na osobie: 10 000 €
Bagaż: 200 €  (zawartość)
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25
 

Ubezpieczenie PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener Premium ma większą sumę ubezpieczenia. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia: 60 000 €

Koszty Ratownica: 10 000 € 
NNW: 5 000 €
OC w życiu prywatnym i sportowe:
 
 • szkody na mieniu: 25 000 €
 • szkody na osobie: 50 000 €
Bagaż: 500 € (zawartość) 
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Każda rezerwacja ubezpieczona jest od kosztów rezygnacji więc w uzasadnionych przypadkach (Zakres i szczegóły ubezpieczenia kosztów rezygnacji jest opisany w OWU w paragrafach 4-5: https://st.pl/document/54) możesz ubiegać się u naszego ubezpieczyciela Wiener o zwrot wpłaconych środków. Zgłoszenie należy wysłać do nas w ciągu 2 dni od wystąpienia zdarzenia uniemożliwiającego udział w wyjeździe.

Paszport

Paszport nie jest wymagany. Wystarczy WAŻNY dowód osobisty.

Przed rozpoczęciem wyjazdu prosimy się upewnić jaka jest data ważności dokumentu i czy nie został on nigdy zgłaszany jako zaginiony.

Jeżeli okaże się, że dokument jest nieważny lub został kiedykolwiek zgłoszony jako zaginiony nie będzie możliwości przekroczenia granicy.

Zgodnie z § 8. ust 4. Warunków Uczestnictwa (https://st.pl/warunki-uczestnictwa) PODRÓŻNI nieposiadający polskiego obywatelstwa we własnym zakresie powinni sprawdzić możliwość podróżowania po krajach objętych ofertą.

Karta EKUZ

Zachęcamy wszystkich podróżujących po Europie do bezpłatnego wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Karta uprawnia do korzystania ze świadczeń zdrowotnych podczas pobytu w innych państwach członkowskich Unii Europejskiej oraz w Norwegii, Danii, Szwajcarii i na Islandii.

Korzystając z EKUZ za granicą pamiętaj, że podlegasz obowiązkom i korzystasz z praw wynikających z przepisów państwa pobytu na tych samych warunkach, co ubezpieczeni w tym państwie. Jeżeli w danym kraju istnieje obowiązek współpłacenia, również poniesiesz takie koszty.

Procedura wyrabiania EKUZ jest niezwykle prosta - wystarczy pobrać i wypełnić wniosek, oraz złożyć do w najbliższym oddziale bądź delegaturze NFZ. Możesz to zrobić również poprzez IKP. Wniosek o EKUZ rozpatrzony zostanie w ciągu 10 dni roboczych + czas na dostarczenie karty pod wskazany adres- proszę wziąć to pod uwagę podczas planowania wyjazdu

Więcej info na: https://pacjent.gov.pl/ekuz

Cena zawiera
 • 1 nocleg w Hotelu 3* w Atenach

 • 7 noclegów w kajutach na statku

 • 1 nocleg w hotelu ze śniadaniem w Belgradzie

 • Śniadanie w hotelu w Atenach

 • 🍴Wyżywienie HB podczas rejsu

 • 🚍Transport autokarem na trasie Polska - Grecja - Polska

 • Rejs po Cykladach

 • Pobyt i plażowanie na wyspie Syros

 • 📍Pobyt i plażowanie na wyspie Mykonos

 • Pobyt i plażowanie na wyspie Kea

 • 📍Pobyt i plażowanie na wyspie Kythnos

 • 📛Ubezpieczenie Standard KL i NNW

 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

 • Opieka kadry ST

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • Opłaty portowej i dewizowej 150 € (obowiązkowe, płatne w panelu klienta do 3 dni przed wyjazdem)

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego - 10 PLN (doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Pomocowego - 10 PLN (doliczane do umowy)

 • Kaucji zwrotnej za kajutę - 25 EUR/os (płatna na miejscu)

Nie zawiera (fakultatywne)
 • Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM - 90 zł (doliczane do umowy)

 • Gwarancji niezmienności ceny - 49 zł (doliczane do umowy)

Dostępne terminy
25.04.2024 - 05.05.2024
Wybrana oferta
Artemis60 osób
Wolne miejsca
Wyjazd w sprzedaży
Kabina 4 os.
3 499 zł
Kabina 3 os.
3 699 zł
Kabina 2 os.
4 099 zł
Dokwaterowanie 1 os.
3 699 zł
Zaliczka tylko 299 zł
Rezerwuj 📅
Cena uwzględnia 100 zł rabatu dla klienta typu Posiadam status ucznia/studenta

Podziel się i zbierz ekipę