Logo
Logo Logo

Majówka w Słowenii | SlovenianTRIP

Lublana, Słowenia

Przepraszamy, aktualnie nie ma terminów na ten wyjazd.
Brak turnusów
Poza utartym szlakiem, Słowenia jakiej nie znacie

Bryza Adriatyku, przenikliwy lazur jeziora Bled, szczególna atmosfera Lublany - kraj winem płynący! Zasiąść na zabytkowym murku z widokiem na morze, trzymać w ręku lampkę chłodnego, bałkańskiego wina i degustować suszoną kraški pršut z domowymi oliwkami. Zapomnieć się w tej chwili, zatracić w zapachu, promieniach słońca. Takie wspomnienia zabiera się ze sobą ze Slovenian Trip. A my Was zabierzemy w miejsca, których nie znajdziecie w przewodnikach. Zobaczycie pełnię kultury Słowenii, poczujecie, posmakujecie i dotkniecie Bałkan w pełni!

Ekipa ST

Wąwóz Vintgar

Wąwóz Vintgar

Wąwóz Vintgar to malownicza atrakcja turystyczna w Słowenii, położona niedaleko miejscowości Bled. Jest to wąwóz, przez który płynie rzeka Radovna, tworząc urokliwe i pełne natury miejsce. Główna trasa przez wąwóz to drewniane kładki i mostki, które prowadzą przez malownicze obszary otoczone wysokimi, stromymi skałami. Droga biegnie nad rzeką Radovna, aż do malowniczych wodospadów Sum - są to dwa imponujące wodospady w wąwozie, stanowiące jedne z głównych atrakcji. Szum wody, widok kaskad i otaczająca przyroda tworzą niezapomniane wrażenie. W niektórych miejscach wąwóz sięga głębokości od 50 do 100  metrów, co dodaje do jego imponującego charakteru. Na końcu wąwozu znajduje się kamienny most, Most Žumer, zbudowany w 1895 roku. To punkt, w którym można podziwiać piękno otaczającej przyrody.

Lublana

Lublana

Stolicę Słowenii śmiało można nazwać wciąż nieodkrytą. Słoneczne miasto posiadające nieskończoną ilość zabytków, w którym festiwalowe lato trwa przez niemal cały rok, zaczyna przyciągać coraz więcej turystów. Historia Lublany sięga aż cztery tysiące lat wstecz! Nic więc dziwnego, że ducha historii czuć tu na każdym kroku. Piękna starówka i majestatyczny zamek położony na wzgórzu nad miastem to nie jedyne zabytki, a tutejsze Stare Miasto może poszczycić się architektoniczną reprezentacją chyba każdej epoki artystycznej, z pełnym przepychu barokiem na czele. Średniowieczne dziedzictwo widać przede wszystkim w układzie ulic i placów, szczególnie tych najważniejszych, znajdujących się nieopodal Zamku. Niestety, w wyniku trzęsienia ziemi w XVI wieku wiele dawnych budynków uległo zniszczeniu. Na ich miejscu powstały właśnie budowle barokowe. Znaczna część wyglądającej na historyczną zabudowy w Lublanie w rzeczywistości jest tylko stylizowana na taką. Nie jest to jednak w żaden sposób jej wada. Unikalny układ miasta i jedne z jego najpiękniejszych domów to dzieło znanego XX-wiecznego architekta Joze Plecnika. Artysta, który wcześniej tworzył w Wiedniu, zaprojektował tak niezwykły i całościowy plan, że współcześni znawcy nazywają Lublanę dziełem sztuki. Co ciekawe, podczas pracy Plecnik inspirował się wyglądem starożytnych Aten, co widać na przykład w niesamowitym miejskim amfiteatrze Krizanke.

Postojna

Jaskinia Postojna

Najczęściej odwiedzana jaskinia typu krasowego w Europie, w której znajduje się około 20 kilometrów korytarzy. To istny labirynt przejść, komnat, galerii i zakamarków. O nasze bezpieczeństwo dbają wykwalifikowani przewodnicy, którzy nie dadzą nam się zgubić. Zwiedzanie obejmuje 5,5 kilometrowy odcinek korytarza, którego pierwszą część jedziemy kolejką elektryczną, a następnie pozostały dystans pokonujemy pieszo. Na zwiedzanie i pokonanie trasy turystycznej należy przeznaczyć około 2 godzin. Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia przewodników audio w języku polskim. Występuje tam wiele różnego rodzaju form krasowych, które są bardzo dobrze podświetlone, dzięki czemu możemy zobaczyć imponujące swoim rozmiarem stalagmity, stalaktyty czy wielometrowe, powstałe przez wiele lat, różnokolorowe nacieki. W jaskini stale panuje temperatura od 8 do 10 stopni C. Radzimy zabrać ze sobą ciepłe ubranie.

Piran

Piran

Piran to miasto na położone na słoweńskim wybrzeżu, na półwyspie o tej samej nazwie. Jest jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc nad słoweńskim Adriatykiem. Nietrudno zresztą zauważyć skutki takiego stwierdzenia, które też często pojawia się w ulotkach reklamujących miasto. Miasteczko przypomina swoją architekturą włoską Wenecję. W przeszłości było wenecką twierdzą na wybrzeżu Istrii. Z tego okresu pochodzi większość zabudowy, a także imponujące, średniowieczne mury, oddzielające miasto od reszty lądu. W sezonie Piran może rywalizować pod względem liczby odwiedzających chyba tylko z jaskinią w Postojnej. Ale i tak nawet w szczycie sezonu miasteczko zadeptywane przez zagranicznych turystów prezentuje się nadzwyczajnie. Ciasne zaułki, gdzie włóczą się tłuste koty, piękny i niespodziewanie wielki główny plac, wzniesiony na skale ponad miastem okazały kościół z wyniosłą dzwonnicą - oczywiście wzorowaną na weneckiej - tworzą niepowtarzalną całość. Krótko mówiąc, poznając Słowenię, Piranu po prostu nie możemy ominąć.

Wodospad Savica

Wodospad Savica

Wodospad Savica to jeden z najliczniej odwiedzanych przez turystów wodospadów w Słowenii. Daje on początek najdłuższej rzece kraju o tej samej nazwie. Wypływa ze środka góry. Jego źródłem jest Czarne Jezioro, położone 500 metrów wyżej. Woda jeziora pod ziemią rozdziela się na dwie części, a następnie opada dwoma strumieniami. Niższy z nich ma długość 25 metrów, a wyższy - 78 metrów. Strumienie łączą się, tworząc wodospad w kształcie litery A. Jedyną drogą do niego jest przejście prowadzące obok schroniska Dom Savica, w którym wykupić należy bilety, uprawniające do wejścia na teren przy wodospadzie. Jego wody charakteryzują się nietypową zieloną barwą.

Bled

Bled

Bled jest miejscem, które będąc w Słowenii po prostu zwiedzić należy. Zdjęcie kościoła na wyspie pośrodku górskiego jeziora można znaleźć w każdym przewodniku, folderze czy stronie internetowej poświęconej Słowenii. Bled i jego okolica dzięki swojemu naturalnemu pięknu jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc wypoczynkowych w Alpach. Charakteryzuje się leczniczym klimatem umiarkowanym oraz termalną wodą źródlaną. Naturalne piękno, ciekawa historia, położenie na południu Alp sprawiają, że Bled stworzony został dla turystyki. Jego charakterystyczny krajobraz z zamkiem, jeziorem oraz wysepką sprawiają, że jest znany i rozpoznawany prawie na całym świecie. Na wysepce jest kościółek Maryi Wspomożycielki, a w nim znajduje się dzwon życzeń z 1543 roku. Okolice Bledu oferują całe mnóstwo ciekawostek i piękna – warto je odkryć. Prawdopodobnie pierwszą rzeczą, którą zauważymy patrząc na jezioro – wysepka! Zielona, pokryta drzewami i krzewami skrywa dzwonnicę, kościółek, plebanię, małą samotnię. O wysepce istnieje mnóstwo legend. Jeszcze przed czasami chrześcijaństwa była tu słowiańska świątynia na cześć bogini o imieniu Živa, która była patronką miłości. Po przyjęciu chrześcijaństwa lud zmuszony został zamienić wielobóstwo na wiarę chrześcijańską, dlatego kapliczka otrzymała imię Maryi. Przy schodach (jest ich 99 – będąc tam proszę przeliczyć!) postawiono jeszcze jedną kapliczkę, a przed kościółkiem rzeźbę Marii Magdaleny.

Planica

Planica

Dolina górska położona w północno-zachodniej części Słowenii (przy granicy z Włochami i Austrią) w Alpach Julijskich, niedaleko Kranjskiej Góry. Znany ośrodek sportów zimowych. W dolinie tej znajduje się mamucia skocznia narciarska Letalnica - druga pod względem wielkości skocznia na świecie. Od 24 marca 2019 rekordzistą skoczni jest Ryōyū Kobayashi, który uzyskał 252 m. Najdłuższy skok na Letalnicy oddany przez Polaka wynosi 251,5 metrów. Odległość ta została uzyskana przez Kamila Stocha w 2017 r. Kompleks skoczni narciarskich Planica leży u wylotu malowniczej doliny Tamar w Alpach Julijskich, niedaleko styku granic Słowenii, Austrii i Włoch. Nad obiektami prężą się urwiste dwutysięczniki: Ponce, dzięki którym w języku słoweńskim Planica bywa nazywana Doliną pod Poncami.

Brak turnusów

Brak turnusów

Dzień 1
 • 🚍Wyjazd z Polski i nocy przejazd do Słowenii

Dzień 2
 • 📍Przyjazd do wąwozu Vintgar, spacer szlakiem

 • 📍Przejazd do Stolicy Słowenii – Ljubljany / Zwiedzanie / Czas wolny

 • 🏢Zakwaterowanie w hotelu

Dzień 3
 • 🏢Śniadanie w formie bufetu w hotelowej restauracji

 • 📍Przejazd do Postojny – zwiedzanie jaskini

 • 📍Przejazd na wybrzeże Adriatyku ­/ Zwiedzanie Piranu / Czas wolny

 • 🏢Powrót do hotelu

Dzień 4
 • 🍴Śniadanie w hotelu / Wykwaterowanie

 • 🚍Przejazd w stronę Alp

 • 📍Zobaczymy wodospad Savica, następnie przejedziemy nad jezioro Bled / Czas wolny nad jeziorem

 • 📍Przejazd do Planicy / Odwiedzimy największą skocznie na świecie!

 • 🚍Wyjazd w kierunku Polski

Dzień 5
 • 🚍Powrót do Polski

IGA HERCZYŃSKA

Koordynatorem tego wyjazdu jest Iga Herczyńska.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nią na Messengerze klikając w poniższy link:

Zadaj pytanie

Ubezpieczenie KL + NNW STANDARD

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia: 20 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 

NNW: 1250 €
 
OC w życiu prywatnym i sportowe
 • szkody na mieniu: 5 000 €
 • szkody na osobie: 10 000 €
Bagaż: 200 €  (zawartość)
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25
 

Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener Premium ma większą sumę ubezpieczenia. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia: 60 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 
NNW: 5 000 €
OC w życiu prywatnym i sportowe:
 
 • szkody na mieniu: 25 000 €
 • szkody na osobie: 50 000 €
Bagaż: 500 € (zawartość)
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25

 

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Każda rezerwacja ubezpieczona jest od kosztów rezygnacji więc w uzasadnionych przypadkach (Zakres i szczegóły ubezpieczenia kosztów rezygnacji jest opisany w OWU w paragrafach 4-5: https://st.pl/document/54) możesz ubiegać się u naszego ubezpieczyciela Wiener o zwrot wpłaconych środków. Zgłoszenie należy wysłać do nas w ciągu 2 dni od wystąpienia zdarzenia uniemożliwiającego udział w wyjeździe.

Paszport

Paszport nie jest wymagany. Wystarczy WAŻNY dowód osobisty.

Przed rozpoczęciem wyjazdu prosimy się upewnić jaka jest data ważności dokumentu i czy nie został on nigdy zgłaszany jako zaginiony.

Jeżeli okaże się, że dokument jest nieważny lub został kiedykolwiek zgłoszony jako zaginiony nie będzie możliwości przekroczenia granicy.

Zgodnie z § 8. ust 4. Warunków Uczestnictwa (https://st.pl/warunki-uczestnictwa) PODRÓŻNI nieposiadający polskiego obywatelstwa we własnym zakresie powinni sprawdzić możliwość podróżowania po krajach objętych ofertą.

Karta EKUZ

Zachęcamy wszystkich podróżujących po Europie do bezpłatnego wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Karta uprawnia do korzystania ze świadczeń zdrowotnych podczas pobytu w innych państwach członkowskich Unii Europejskiej oraz w Norwegii, Danii, Szwajcarii i na Islandii.

Korzystając z EKUZ za granicą pamiętaj, że podlegasz obowiązkom i korzystasz z praw wynikających z przepisów państwa pobytu na tych samych warunkach, co ubezpieczeni w tym państwie. Jeżeli w danym kraju istnieje obowiązek współpłacenia, również poniesiesz takie koszty.

Procedura wyrabiania EKUZ jest niezwykle prosta - wystarczy pobrać i wypełnić wniosek, oraz złożyć do w najbliższym oddziale bądź delegaturze NFZ. Możesz to zrobić również poprzez IKP. Wniosek o EKUZ rozpatrzony zostanie w ciągu 10 dni roboczych + czas na dostarczenie karty pod wskazany adres- proszę wziąć to pod uwagę podczas planowania wyjazdu

Więcej info na: https://pacjent.gov.pl/ekuz

Cena zawiera
 • 🏢3 dni w Słowenii (2 noclegi w hotelu 3*)

 • 🍴2 śniadania w hotelu

 • 🚍Przejazd komfortowym autokarem

 • 📍Zwiedzanie Ljubljany

 • 📍Zwiedzanie wąwozu Vintgar

 • 📍Zwiedzanie Piran

 • 📍Zwiedzanie Jaskini Postojna

 • 📍Zwiedzanie jeziora Bled

 • 📍Zwiedzanie Savica

 • 📍Zwiedzanie skoczni w Planicy

 • Opieka kadry ST

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

 • Doborowe towarzystwo i zapierające dech w piersiach widoki

 • 📛Ubezpieczenie na czas wyjazdu

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • Opłaty dewizowej - 50 € (płatne w panelu klienta do 3 dni przed rozpoczęciem wyjazdu)

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego - 10 PLN (doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Pomocowego (10 PLN doliczane do umowy)

Nie zawiera (fakultatywne)
 • 📛 Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM - 70 zł (doliczane do umowy)

 • Gwarancja niezmienności ceny - 49 PLN doliczane do umowy)

Podziel się i zbierz ekipę